zven

Минулого тижня вакцинальний автобус Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб вирушив до Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих. Тут фахівці Центру спільно з колегами Звенигородського районного відділу та вакцинальною бригадою Звенигородського ЦПМСД провели профілактично-вакцинальний захід «Дбаємо про здоров’я разом».

zven avt

«Цього разу вакцинальний виїзд відбувся до будинку-інтернату, тому що люди, які тут проживають, потребують нашої турботи. З початком повномасштабної війни заклад став прихистком і для евакуйованих зі східних та південних областей України. Серед них не всі мали необхідні щеплення проти правця та дифтерії. Захист від цих хвороб потрібно оновлювати кожні десять років. Тож ми забезпечили можливість вакцинуватися мешканцям закладу», – зазначила Діна Слинько, завідувачка Звенигородського районного відділу.

zven dina

На сьогодні в будинку-інтернаті мешкає 364 людини, серед яких 52 – внутрішньо переміщені особи. Профілактиці інфекційних захворювань тут завжди приділяється значна увага.

«У нашому закладі проживають люди з психоневрологічними захворюваннями, люди похилого віку, які потребують догляду і медичного обслуговування. Наші працівники стараються, аби кожному приділити належну увагу. Вакцинація в нас проводиться майже щорічно. Під час пандемії COVID-19 основна увагу приділялася щепленням проти коронавірусу. Проводимо і ревакцинацію від дифтерії та правця. У ході сьогоднішнього заходу щеплення від цих небезпечних хвороб отримали підопічні, які потрапили до нас з окупованих територій, із зони бойових дій. Ми прийняли цих знедолених людей, як рідних, і стараємося їм допомогти», – розповіла Тамара Поперечна, завідувачка медичного відділення Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих.

zven lik

Таку турботу оцінили підопічні будинку-інтернату.

Вікторія потрапила до закладу з Херсонської області понад рік тому:

«Тут дуже добре. Мені тут навіть більше подобається, ніж у тому інтернаті, де я була раніше. Харчування, умови проживання кращі, доброзичливе ставлення персоналу, медичне обслуговування на найвищому рівні. Сьогодні для зміцнення власного здоров’я вакцинувалася від правця і дифтерії».

zven tota

65-річний пан Микола з Ватутіного, який перебуває в інтернаті понаддва роки, розуміє важливість щеплення:

«Вакцинуватися потрібно, бо це профілактика хвороб. Маю всі необхідні щеплення, і від ковіду вакцинувався, сьогодні – від правця та дифтерії. Після щеплень завжди почувався добре, ніяких побічних реакцій не спостерігав».

zven2

Загалом під час вакцинальної сесії  у Звенигородському будинку-інтернаті від правця та дифтерії щепили 50 осіб.

zven1

У ході профілактично-вакцинального виїзду фахівці Черкаського обласного ЦКПХ також провели бесіди з підопічними закладу про важливість профілактики неінфекційних хвороб, збереження психічного здоров’я та про переваги здорового способу життя.

zven6

У межах місячника боротьби з туберкульозом фахівці провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо профілактики туберкульозу, необхідності проходження регулярних обстежень та дотримання правил особистої гігієни. Учасникам заходу провели скринінг стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз.

zven5

zven3

zven sof