27.01 1

Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а майже 70 викликають онкологічні захворювання  https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/tobacco

Ці шкідливі речовини сигаретного диму потрапляють у дихальні шляхи та викликають подразнення слизових оболонок, що надалі провокує задишку, утруднення дихання, розвиток запалення легень, бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень і навіть туберкульозу легень.

Тому коли ви бачите на упаковці сигарет попередження «Куріння руйнує ваші легені», знайте, що це не просто слова. Це реальність, яка чекає на тих, хто продовжує курити.

 27.01 2

За даними ВООЗ, третьою за значущістю причиною смертності у світі є хронічне обструктивне захворювання легень. Головна причина розвитку цього захворювання — тютюновий дим. Тож найбільш уразливі до ХОЗЛ завзяті курці, у них хвороба прогресує швидше, ніж у тих, хто не вживає тютюн. Існують й дослідження, які вказують на зв’язок пасивного куріння й ризику розвитку ХОЗЛ.

Повністю вилікувати хронічне обструктивне захворювання легень неможливо. Лікування може полегшити симптоми й загалом поліпшити якість життя, а також знизити ризик смерті. Тож своєчасна діагностика й лікування допоможуть вас уповільнити розвиток хвороби. Найефективнішим кроком для курців, звичайно, буде відмова від куріння.

Безпечного куріння не існує! Щоб не стати героєм для зображення на упаковці сигарет, кидайте курити вже зараз.

Шукайте рекомендації на сервісі щодо надання допомоги з відмови від куріння «Я кидаю курити»  https://stopsmoking.org.ua