img-b663f10f7aa0661cc009e04d3dabbd27-v 

Черкаським обласним центром контролю та профілактики хвороб продовжується проведення популяризації щеплень проти інфекційних захворювань. Жашківським відділенням Центру були ініційовані та організовані заходи імунізації населення в місцевій громаді.

Попри складні погодні умови вакцинація відбулася 29 листопада в селі Вороне на базі медичної амбулаторії, за підтримки керівників ПСП «Відродження» та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Жашківської міської ради.

Медиками амбулаторії було здійснено щеплення вакциною АДП-М підопічних соціального закладу та іншим бажаючим жителям Вороного. На необхідність вакцинації окремо звернули увагу і самі працівники медичного закладу, які щепилися цього дня.Усього від правця та дифтерії вакцинували 58 осіб.

img-094d971c4371daf6dcfe5d871fec10b3-v

Довідково:

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ нагадують, що в умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей, близьких, від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці — згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Дорослим необхідно робити щеплення один раз на десять років.

Дифтерія: симптоми та можливі ускладнення

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий.

img-1e7739123b0301ade61b02dde772b09b-v

Симптомами хвороби є:

  • біль у горлі;
  • підвищена температура;
  • наліт на мигдалинах сірого кольору;
  • осиплість голосу;
  • ускладнене дихання та ковтання;
  • висока температура;
  • набряк слизової оболонки носоглотки;
  • збільшення лімфатичних вузлів.

img-9aab42118fcfe2325fc307125416742c-v

Важливо своєчасно діагностувати хворобу. Адже за своїми клінічними проявами вона схожа на ангіну та інфекційний мононуклеоз. Якщо ви помітили в себе або рідних такі ознаки, не легковажте і не списуйте все на звичайну застуду, а негайно зверніться до лікаря. Що раніше встановлений діагноз, то вищі шанси на одужання.

Дифтерія найчастіше проявляється утворенням щільної плівки та набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті. Токсичне ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки. Небезпечність захворювання характеризується високою смертністю.

img-4b28b945513f973a092b732f91e284e5-v

Правець: що потрібно знати про хворобу

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що виникає в результаті дії токсину на нервову систему. Токсин виробляють бактерій Clostridium tetani після потрапляння в рану з грунту, де вони перебувають у вигляді спор (форма існування бактерій, що забезпечує їм високе виживання). Спори часто присутні у кишковому тракті тварин, звідки потрапляють в грунт.

Можна інфікуватися збудником правця в результаті рани або порізу, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

У рані бактерія збудник правця починає виробляти токсин, що діє на нервову систему. Інфекція може призвести до посмикування м'язів та виникнення сильних, дуже болючих судом м'язів тіла. Правець може призвести до смерті.