img 20231017 102133 005

Здоров’я є найбільшою цінністю людини. Тому проведення профілактичних щеплень проти COVID-19 не втрачає своєї актуальності.

У межах загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся» ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» інформує: жителі міста Черкаси та Черкаської області можуть безоплатно зробити щеплення проти COVID-19 такими вакцинами: Comirnaty (Pfizer) та Janssen.

 Для первинного курсу вакцинації від коронавірусу всі особи віком від 12 років мають отримати дві дози вакцин Comirnaty (Pfizer) або одну дозу вакцини Janssen.

Бустерне щеплення можуть зробити всі люди віком від 18 років, які отримали базовий курс вакцинації понад шість місяців тому. Для бустерної дози може бути використана будь-яка вакцина проти COVID-19, яка є в наявності.

Також в Україні дозволено введення другої бустерної дози проти COVID-19, яка проводиться щонайменше через чотири місяці після першої дози всім особам віком від 60 років, а також особам 18-59 років із хронічними захворюваннями.

На території України дозволено щеплення дітей від COVID-19 із 12 років. Діти можуть щепитися від COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty (Pfizer).

Перед вакцинацією не потрібно робити жодних додаткових медичних оглядів та досліджень.

Для отримання щеплень проти COVID-19 необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, який надасть консультацію, повну інформацію про вакцини та організацію проведення профілактичних щеплень.