zv

У межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом фахівці Черкаського обласного центр контролю та профілактики хвороб за сприяння голови Звенигородської міської ради провели зустріч у форматі «круглого столу». Під час бесіди присутні обговорили актуальні питання профілактики неінфекційних захворювань, зокрема цукрового діабету. До зустрічі долучилися представники міської громади: керівники відділів освіти та охорони здоров’я Звенигородської міської ради, педагоги та медичні працівники міста.

zv6

Під гаслом «Цукровий діабет – це не вирок, а керований стан!» фахівці Центру Світлана Нікітюк та Алла Балабан презентували слухачам матеріали про поширеність цукрового діабету серед населення області та Звенигородської територіальної громади, розповіли основні фактори виникнення і наслідки цієї недуги. Лікарі обласного Центру окремо звернули увагу на важливість запобігання ендокринним захворюванням та основних профілактичних заходах, доступних кожному з нас.

Також на заході обговорили питання організації здорового харчування дитячого населення, насамперед у закладах освіти, як одного із чинників профілактики цукрового діабету та інших неінфекційних захворювань, зупинилися і на промоції здорового способу життя, боротьбі зі шкідливими звичками серед дітей та підлітків.

Основна мета цього заходу – привернути увагу жителів міста Звенигородка на дотримання здорового способу життя, правильного харчування, які значною мірою впливають на стан здоров’я, зокрема серцево-судинної та ендокринної систем.

За результатами наради на адресу голови Звенигородської міської ради підготовлені рекомендації стосовно запровадження у громаді заходів, направлених на поліпшення стану громадського здоров’я.

zv2

Під час цієї зустрічі медики Звенигородського ЦПМСД усім присутнім провели вимірювання артеріального тиску та скринінг рівня цукру у крові з використанням глюкометра, проведено 38 таких досліджень.

Продовжуємо працювати заради здоров’я суспільства!

zv3

zv5