photo 2023-11-15 16-57-05 

14 листопада вакцинальний автобус вирушив до Буцької громади Уманського району. Фахівці Маньківського відділення спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» та працівниками КНП «Буцький СЦНМСД» організували виїзну профілактично- щеплювальну акцію.

До заходу активно долучалися жителі громади, яких підвозили до пункту щеплення із віддалених сіл Багва, Русалівка, Кислин на спеціальному автобусі. Профілактичні щеплення від правця та дифтерії отримали – 63 жителі громади.

Довідково

Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту — посуд, іграшки тощо.

Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки.

Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % хворих помирають.

Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом чи об паркан, через подряпини, в які потрапить земля.

Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання, смертність досягає 25–80 %. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза.

Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, і ви можете отримати їх безоплатно. Усе, що треба зробити, — звернутися до сімейного лікаря.

Профілактична сесія відбулася також ще за однієї події – «Всесвітнього дня цукрового діабету», який традиційно відзначається 14 листопада. Тож у межах акції спеціалісти КНП «Буцький СЦНМСД» провели вимірювання рівня цукру в крові та артеріального тиску 59 особам.

photo 2023-11-15 16-57-15 

Відвідувачі акції також мали змогу отримати корисні консультації від фахівців Центру, медиків щодо профілактики цукрового діабету, інших захворювань та інформаційні роздаткові матеріали – ліфлети з профілактики неінфекційних захворювань, здорового харчування тощо.

photo 2023-11-15 16-57-21

photo 2023-11-15 16-57-19