talne terc1 sait 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом фахівці Тальнівського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» завітали до Тальнівського міського територіального центру соціального обслуговування.

У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання перебувають 47 підопічних. Усім їм працівники терцентру провели черговий скринінг із використанням глюкометра для визначення рівня цукру у крові.

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ в ході візиту прочитали лекцію та провели бесіди щодо профілактики цукрового діабету, здорового способу життя, раціонального та збалансованого харчування, шкідливого впливу на здоров’я тютюнокуріння, вживання алкоголю тощо. Усім присутнім були надані інформаційні матеріали з рекомендаціями щодо запобігання цукровому діабету.

  talne terc2 sait

Довідково

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну чи організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.

Гірка хвороба із солодкою назвою є основною причиною ниркової недостатності, сліпоти, значно підвищує ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та в кінцевому результаті – ампутації. У людей, які страждають від цукрового діабету, в 2-3 рази вищий ризик розвитку інфаркту та інсульту. 

Окрім того, що цукровий діабет поширена проблема – в Україні він займає 3-тє місце за поширеністю після серцево-судинних захворювань  та онкології, його перебіг часто безсимптомний, що дуже ускладнює діагностику та лікування. 

 У зв’язку з цим фахівці Черкаського обласного ЦКПХ радять визначити  свій індивідуальний ризик  виникнення цукрового діабету 2 типу за допомогою онлайн-тесту Центру громадського здоров’я за посиланням:  https://diabetes.phc.org.ua/  

Якщо за результатами тесту ви перебуваєте у групі ризику, тоді порадьтеся з лікарем про подальшу діагностику та  можливе лікування.

Піклуйтесь про себе та бережіть своє здоров’я!

talne terc sait