5faktiv prostata

Міф №1: Секс підвищує ризик раку простати

Правда: сексуальна активність не підвищує ризик розвитку раку простати.

Останні наукові дослідження навпаки показали, що чоловіки, які повідомляють про більш часті еякуляції, можуть мати нижчий ризик розвитку цього виду раку.

Так, у Гарвардській школі громадського здоров’я встановили, що еякуляція понад 20 разів на місяць знижує ризик раку простати приблизно на 20%, порівняно з еякуляцією 4-7 разів на місяць.

Це стосується і 20-річних, і 40-річних чоловіків.

Міф №2: Вазектомія спричиняє рак простати

Раніше існувала теза, що вазектомія (операція з чоловічої стерилізації шляхом перев'язки чи видалення фрагмента сім'явивідних протоків) збільшує ризик розвитку раку у чоловіків. Проте, численні дослідження спростували цю тезу, хоча все таки є докази, що вазектомія може призвести до невеликого збільшення ризику раку простати.

У науковому середовищі продовжують сперечаються, чи є цей невеликий показник клінічно значущим.

Міф №3: Ацетилсаліцилова кислота лікує рак простати

Насправді ацетилсаліцилову кислоту не можна приймати для профілактики раку простати.

Існує міф, що деякі ліки, зокрема, у яких діюча речовина ацетилсаліцилова кислота, варто приймати для профілактики раку простати.

Фахівці ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» рекомендують вживати ліки лише за призначенням лікаря, самолікування небезпечне для здоров’я!

Міф №4: Щоб уникнути раку, потрібно пити алкоголь

Насправді алкоголь не знижує ризик раку простати і не лікує цю хворобу. Наразі прямого зв’язку між вживанням алкоголю та появою раку простати не виявлено. Але відомо, що нездоровий спосіб життя та споживання спиртних напоїв підвищують розвиток деяких видів раку.

Останні наукові дослідження показують, що чоловіки, які вже були хворі на рак простати і випивали більше 8 алкогольних напоїв на тиждень, мали вищий рівень смертності, ніж непитущі пацієнти.

Міф №5: Щоб вберегтись від раку простати, треба приймати вітаміни і добавки

Насправді спеціальні добавки та вітаміни не захищають від раку! У рекламі чи в інтернеті можна побачити інформацію, що вітамін Е та селен профілактують розвиток раку у чоловіків. Дослідження показують, що немає зв’язку між вживанням вітаміну Е або селену та профілактикою раку передміхурової залози. Жодні клінічні дослідження не показали, що конкретні вітаміни чи мінерали й інші добавки можуть запобігти раку простати.

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ радять чоловікам приділити увагу своєму здоров’ю – звернутися до лікаря та проконсультуватися щодо того, як знизити ризик розвитку цього захворювання, провести відповідні скринінгові дослідження.

Адже регулярні профілактичні обстеження – це надійний спосіб запобігання раку або виявлення його на ранніх стадіях розвитку!

Будьте уважні до свого здоров’я, не відкладайте на потім те, що можна зробити сьогодні!