prostata

У продовження теми щодо профілактики чоловічого здоров'я ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» інформує, якщо ви чоловік та відвідуєте туалет частіше, ніж 8 разів на день або відчуваєте біль чи напругу при сечовипусканні — це можуть бути симптоми захворювання, що виникає у  чоловіків. Йдеться про простатит (запалення передміхурової залози) та аденому простати (доброякісну гіперплазію передміхурової залози). Кожен із цих станів є серйозною проблемою і вимагає консультації в лікаря та лікування.

Аденома простати

Це доброякісне, не ракове збільшення передміхурової залози. Оскільки уретра (трубка, через яку сеча з сечового міхура виводиться з організму) проходить безпосередньо через передміхурову залозу, збільшення простати при аденомі простати здавлює уретру, що утруднює і часто спричиняє хворобливе сечовипускання.

Ускладнення аденоми простати:

  •  Затримка сечі або нездатність мочитися, що виникає раптово.
  •  Інфекції сечовивідних шляхів.
  •  Камені сечового міхура.
  •  Ураження нирок.

Щоб визначити найкращий метод лікування цієї недуги, варто проконсультуватися із лікарем, це може бути медикаментозне лікування або хірургічне втручання тощо.

Простатит

Гострий простатит  — гостре запальне захворювання передміхурової залози, викликане бактеріальним інфікуванням її тканини. Характерною ознакою гострого простатиту є збільшення об'єму простати, що в свою чергу викликає перетискання  сечовипускного каналу та спричинює гостру затримку сечі на відміну від хронічного простатиту або аденоми простати, коли затримка сечі наростає поступово. Цей стан вимагає невідкладної медичної допомоги.

Близько 10-12% чоловіків незалежно від віку стикаються з простатитом у  певний період життя. Тому він вважається найпоширенішим захворюванням органів чоловічої репродуктивної системи. Симптоми простатиту: пропасниця, озноб, печіння під час сечовипускання чи затруджене сечовипускання.

Ускладнення простатиту:

  •  Бактеріальна інфекція крові (бактеріємія).
  •  Запальні процеси у придатку сім'яника (епідидиміт).
  •  Абсцес передміхурової залози (коли порожнина простати стає заповнена гноєм).
  •  Еректильна дисфункція та безпліддя.

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ рекомендують не ігнорувати симптоми простатиту чи аденоми простати та одразу звертатись до лікаря, щоб уникнути подальших ускладнень та отримати своєчасне лікування.