golouh tr st 

Завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Аліна Голоюх успішно завершила базовий рівень освітньої програми «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна».

Освітня міжнародна програма з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна» (ІЕС) забезпечує підготовку кадрів у системі громадського здоров’я України для роботи над пріоритетними питаннями громадського здоров’я та розробки інтервенцій, що базуються на результатах доказових наукових досліджень.

Впродовж 11-12 тижнів 40 резидентів програми ІEС брали участь у практичних навчаннях із застосуванням науково обґрунтованих даних, проведенні актуальних досліджень для громадського здоров’я та польових активностях.

За результатами навчань заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін вручив учасникам відповідні сертифікати.

«Польові дослідження проводять в режимі реального часу, щоб спиратися на джерела даних, які доступні негайно. Тому підготовка та посилення кадрового потенціалу для України у сфері громадського здоров’я є особливо цінною під час війни. У часи непередбачуваних викликів та загроз потрібно оперативно реагувати на надзвичайні ситуації та запобігати спалахам інфекційних хвороб. Тому для країни важливо сформувати резерв кваліфікованих польових епідеміологів, сфера діяльності яких не обмежується лише протидією інфекційним хворобам. Це питання епідеміології неінфекційних захворювань, біобезпеки та біозахисту, лабораторний компонент, комунікації та взаємодію з громадами», — на цьому під час церемонії вручення сертифікатів наголосив Ігор Кузін.

Програма ІЕС створена для українських фахівців у 2018 році. За 5 років 151 фахівець пройшов навчання за напрямами, ще 32 резиденти навчаються зараз. Серед випускників та резидентів програми ІЕС фахівці з різних міністерств та відомств, зокрема Міністерства охорони здоров’я, Держпродспоживслужби, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Держприкордонслужби, медичних університетів.

golouh tr1 sl