chem-opasen-poliomielit-5-6

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, відзначається з 2012 року з ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Rotary International, під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Дата цього міжнародного дня була обрана не випадково – 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, який розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.

Поліомієліт є високозаразною вірусною інфекційною хворобою. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин.

Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним засобом захисту від хвороби. Щеплення від поліомієліту проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя. Згідно Національного календаря перші два щеплення від поліомієліту у віці 2 та 4 місяці проводяться інактивованою поліомієлітною вакциною у вигляді ін’єкцій. Наступні щеплення проводяться у 6, 18 місяців, 6 років та 14 років і для цього застосовується жива вакцина у вигляді крапель.

Завдяки імунізації з 1988 року кількість випадків захворювання поліомієлітом у світі зменшилась на понад 99%. У 1994 році Південна й Північна Америка стали першими територіями, вільними від поліомієліту. Через шість років лікарям і вченим вдалося офіційно ліквідувати захворювання ще в 36 країнах Тихоокеанського регіону, включно з Китаєм і Австралією, а ще два роки потому з зони ризику вийшла і Європа, перемігши поліомієліт у 2002 році. Попри те, що ця небезпечна хвороба майже переможена, час від часу виникають вогнища захворювання. За інформацією ВООЗ, останнім часом фіксувалися випадки поліомієліту в Пакистані. І допоки у світі залишатиметься хоча б одна інфікована дитина, ризику зараження поліомієлітом піддаватимуться діти в усіх країнах.

Україна є однією з небагатьох країн світу з високим ризиком спалаху поліомієліту у зв’язку з низьким охопленням дітей імунізацією. Відмова від щеплень приводить до зниження колективного імунітету, виникає ризик інфікування і розповсюдження хвороби. Завдяки зусиллям медиків Україна і Черкаська область забезпечені вакцинами для профілактики поліомієліту. Вакцини – сертифіковані, безпечні та високоефективні.

Будь-яка невакцинована дитина є в зоні ризику захворювання на поліомієліт. Найкращий захист — це викорінення вірусу поліо у всьому світі, і однією з умов є дотримання Національного календаря профілактичних щеплень. Перевірте, чи має ваша дитина щеплення від поліомієліту згідно до її віку.

Пам’ятайте! Тільки вакцинація захистить і врятує вашу дитину від небезпечної інфекції.