kyshkovi inf 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) з 1 по 7 вересня (36-й тиждень 2023 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 52 випадки захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 4,49, що в 2,2 раза вище, ніж за аналогічний період минулого року (24 випадки та 2,02 відповідно), і на 30,7% нижче, ніж за попередній тиждень 2023 року (75 випадків та 6,48 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіло: у Черкаському районі – 30 осіб (інт. пок. 5,17 на 100 тис. нас.), Уманському – 8 осіб (3,24 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 11 осіб (5,67 на 100 тис. нас.), Золотоніському районі – 3 особи (2,21 на 100 тис. нас.).

У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології складають 54%, гастроентероколіти встановленої етіології – 38%, сальмонельоз – 6%, шигельоз – 2%.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на територіях Канівської, Корсунь-Шевченківської, Черкаської територіальних громад. Випадок шигельозу реєструвався на території Чигиринської територіальної громади.

Впродовж 36-го тижня 2023 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку вірусного гепатиту А та ротавірусу.

В осередках інфекції проведені усі необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.

Щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції, дотримуйтеся чистоти та гігієни навколо вас:

- мийте руки з милом після відвідування вулиці, вбиральні, перед приготуванням та вживанням їжі;

- мийте поверхні та тримайте в чистоті кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі, сирі продукти зберігайте окремо від приготованих і використовуйте для них окремі ножі та дошки;

- кип’ятіть воду, яку вживаєте, якщо маєте сумніви щодо її якості;

- добре тушкуйте, проварюйте або прожарюйте продукти (особливо тваринного походження – яйця, м’ясо);

- ретельно мийте овочі та фрукти, а також обдавайте їх окропом, якщо плануєте вживати їх сирими;

- не вживайте незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини;

- дотримуйтеся термінів придатності і правил зберігання продуктів;

- приготовані страви вживайте відразу, а у випадку їх споживання після певного часу – піддавайте вторинній термічній обробці;

- уникайте купівлі продуктів у місцях несанкціонованої торгівлі;

- не беріть у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують зберігання в холоді);

- регулярно мийте та дезінфікуйте дитячі іграшки;

- використовуйте індивідуальний посуд;

- уникайте контактів із людьми, які мають ознаки інфекційних захворювань.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Самолікування може призвести до значних ускладнень, зокрема, у дітей раннього віку.