kyshkovi 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 4 по 10 серпня 2023 (32-й тиждень року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 62 випадки захворювань на гострі кишкові інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 5,36, що на 55% нижче, ніж за аналогічний період минулого року (40 випадків та 3,37 відповідно) та на 27,1% нижче ніж за попередній тиждень 2023 року (85 випадків та 7,35 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіло: у Черкаському районі 29 осіб (інт. пок. – 5,00 на 100 тис. населення), Уманському – 25 осіб (10,11 на 100 тис. нас.), Звенигородському районах– 18 осіб (4,12 на 100 тис. нас.), у Золотоніському районі – не зареєстровано жодного випадку.

У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології складали – 47%, гастроентероколіти встановленої етіології – 37%, сальмонельоз – 13%, ротавірусна інфекція – 3%.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на територіях Єрківської, Шполянської, Маньківської, Уманської та Черкаської територіальних громад. Випадки ротавірусної інфекції реєструвалися на території Кам’янської територіальної громади.

Упродовж 32-го тижня 2023 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку вірусного гепатиту А та шигельозу.

В осередках інфекції проведені всі необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.

Нагадуємо, щоб не захворіти дотримуйтесь чистоти та гігієни!

– Завжди мийте руки перед вживанням та приготуванням їжі, після перебування у місцях масового скупчення людей (вулиці, ринки, пляжі, магазини, транспорт, відпочинок на природі), після відвідування туалету.

– Не торкайтесь обличчя не вимитими руками.

– Вживайте воду гарантованої якості.

– Купаючись у водоймі, не ковтайте воду.

– Ретельно мийте овочі та фрукти водою питної якості.

– Навчіть цих простих правил своїх дітей.

За перших ознак захворювання одразу звертайтесь до лікаря, адже вчасно розпочате лікування вбереже від ускладнень.

Тож дбайте про своє здоров’я та не хворійте!!!