gki kolag 

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) з 23 по 29 червня (26-й тиждень 2023 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 38 випадків захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 3,28, що на 5% нижче, ніж за аналогічний період минулого року (40 випадків та 3,37 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіли: у Черкаському районі – 24 особи (інт. пок. 4,14 на 100 тис. населення), Уманському – 11 осіб (4,55 на 100 тис. нас.), Звенигородському – 3 особи (1,55 на 100 тис. нас.), Золотоніському – 0 осіб.

У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології складали 42,2%, гастроентероколіти встановленої етіології – 47,3%, сальмонельоз – 10,5%.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на території  Черкаської  та Червонослобідської територіальних громад.

Впродовж 26-го тижня 2023 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку ротавірусу, шигельозу, вірусного гепатиту А.

В осередках інфекції проведені усі необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.        

Щоб уберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій, рекомендуємо:

- дотримуватись  елементарних правил особистої гігієни та слідкувати, щоб це робили  діти;

- вживати безпечну питну воду та їжу, дотримуватися технології приготування страв та умов їх зберігання;

- ретельно мити свіжі овочі, ягоди та фрукти!

У разі появи симптомів захворювання негайно зверніться по медичну допомогу і не займайтеся самолікуванням!