plag kazbets

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм у місцях організованого відпочинку населення.

На сьогодні в області офіційно функціонують три комунальні пляжі у Черкасах («Митницький», «Казбетський», «Соснівський-1»), один пляж у місті Ватутіне та 28 місць організованого відпочинку на воді в інших населених пунктах області.

За результатами останніх досліджень не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками (індекс ЛКП) проби води у місцях організованого відпочинку в містах Умань («Осташівський став») та Сміла (вул. Ротондівська, 1, р. Тясмин).

Крім цього, у пробах води річки Дніпро в районі пляжу «Митницький» (м. Черкаси) та місці організованого відпочинку в селі Червона Слобода по вул. Береговій виявлені культури НАГ-вібріонів І групи Хейберга, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції.

У зв’язку з такою ситуацією на адресу керівників органів місцевого самоврядування, балансоутримувачів пляжів направлено листи з відповідними рекомендаціями щодо попередження населення про небезпеку купання на вказаних пляжах, у місцях організованого відпочинку та щодо встановлення відповідних попереджувальних знаків тощо.

ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» продовжує моніторингові дослідження у місцях, відведених для рекреаційного використання та купання населення.