daidjest35

 

З’явилось нове дослідження, яке дає чергове підтвердження лонг-ковіду. Так називають ситуацію, коли після перенесеної інфекції люди тривалий час мають скарги на проблеми зі здоров’ям, що впливають на якість їх життя та працездатність.

Важливий момент: люди, які не були щеплені проти COVID-19, мають значно вищі ризики виникнення віддалених наслідків захворювання. На такі проблеми вказує проведене у Швейцарії дослідження стану здоров’я невакцинованих, які хворіли коронавірусом. Причому кожен шостий усе ще відчуває симптоми навіть через два роки після хвороби.

Ідеться про підвищений ризик таких симптомів, як зміна смаку або запаху (приблизно 10 %), нездужання після навантаження (приблизно 9 %), зниження концентрації уваги (приблизно 8 %), задишка (майже 8 %) і тривога ( 4 %) на шостому місяці порівняно з тими, хто не хворів на COVID-19. Середній вік 1100 учасників дослідження – 50 років. Також були включені 628 дорослих, середній вік – 65 років, які не хворіли раніше.

Пацієнти старшого віку, які вже мали проблеми зі здоров’ям, повідомляли про посилення симптомів під час та після захворювання.

Нагадуємо, що люди віком 60+ і ті, хто мають хронічні захворювання, найбільше потребують повноцінного вакцинального захисту проти COVID-19, зокрема бустерними дозами. Щоб уникнути тяжкого перебігу захворювання, госпіталізації та небажаного розвитку хвороби. І щоб знизити ризик віддалених наслідків для здоров’я та тривалого прояву симптомів – так званого лонг-ковіду. Вакцини в Україні доступні і безоплатні. Подбайте про своє здоров’я і про близьких людей старшого віку.

У цьому випуску дайджесту пропонуємо гід по найактуальніших темах, які містять випуски 23–34. Ми систематизували для вас наявну інформацію у традиційних рубриках, щоб зробити її пошук зручним і швидким. Користуйтесь достовірними джерелами інформації про COVID-19, щоб приймати обґрунтовані рішення на користь вакцинації. #stopcovidtogether

Дайджест «COVID-19. Цифри і факти», підготовлений у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України, розміщений на веб-сайті Центру громадського здоров’я.

Детальніше за посиланням.

Усі випуски дайджесту тут.