zven23 

У вівторок23 травня 2023 року у приміщенні Звенигородської РДА відбулася зустріч представників обласної військової адміністрації, обласного центру зайнятості, центру соціальних служб, Черкаського МВК на чолі з першим заступником голови ОВА Наталією Кравченко з головами об’єднаних територіальних громад Звенигородського району.

У зазначеній нараді взяла участь заступник генерального директора ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Наталія Видра. Предметом зустрічі було обговорення створення на теренах Черкащини дієвої програми підтримки захисників суверенітету нашої держави, військовослужбовців, ветеранів бойових дій та членів їх сімей, створення належних умов реабілітації та психологічної адаптації постраждалим внаслідок війни воїнам та родинам загиблих, а також надання їм фінансової допомоги.

Окрім того, в рамках створення обласної цільової програми дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки торкнулися проблемних питань, що виникають в громадах, які прихистили переселенців із зони бойових дій та їх асиміляції у життя жителів Звенигородського району.

Наталія Видра, з свого боку, звернула увагу присутніх представників територіальних громад на комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів щодо попередження занесення, виникнення та розповсюдження групових інфекційних хвороб, особливо гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Зокрема, на організації належного водопостачання, харчування, утримання житлових та допоміжних приміщень, видаленні побутових відходів, а також регулярного медичного контролю за станом здоров’я проживаючих, проведення їм відповідних щеплень згідно з Національним календарем щеплень надання адекватної медичної допомоги. Усі ці вимоги передбачені наказом МОЗ України від 31.03.2022 № 554 «Про затвердження мінімальних вимог щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у зв’язку із збройною агресією російської федерації».

Разом із цим, головам територіальних громад було надано Пам’ятки щодо профілактики виникнення в осередках проживання ВПО гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, які підготовили фахівці ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»