vakc termoindukator

Українські медичні заклади, у яких проводиться вакцинація, готові до можливих вимкнень світла. Вони підключені до критичних ліній електропередачі, оснащені електрогенераторами та необхідним холодовим обладнанням, інформують у МОЗ. Медики мають чіткий план дій на випадок аварійних відключень.

Якщо попри усі ці застереження вакцини все ж таки зіпсувалися, їх списують та знищують. А замість них замовляють нову партію з вакцин, які зберігаються на складах, оснащених електрогенераторами.

Якщо вам усе одно тривожно і ви б хотіли перевірити, чи не зіпсувалася вакцина, яку збираються вводити вам або вашій дитині, попросіть медика, який робить щеплення:

1. Показати вам кінцеву дату терміну придатності на флаконі. Бувають випадки, що виробник подовжує термін придатності для певних серій вакцини. У такому випадку вам покажуть копію листа від виробника і від МОЗ, що термін придатності цієї серії вакцини було подовжено.

2. Показати вам термоіндикатор на флаконі. Вони є на багатьох, але не всіх, вакцинах.

3. Показати вам реєстратори температури вакцини (якщо є) чи термометр у холодильнику в пункті щеплення. Зазвичай вже в пункті щеплення вакцина повинна зберігатись за температури від +2 до +8 градусів.

Важливо!

У випадку вакцинації протермінованою вакциною або ж вакциною, яка зберігалася за неправильної температури, слід розуміти, що це не шкодить здоров'ю. Але така вакцина не викличе потрібної імунної відповіді.

Медики дуже уважно слідкують за тим, щоб умови зберігання вакцин не порушувалися. Дотримання цих правил суворо контролюється.

Тому не вагайтеся, а вакцинуйте себе та своїх дітей згідно з календарем щеплень, робіть щеплення від грипу, коронавірусної хвороби та інші рекомендовані щеплення. Це захистить вас від небезпечних інфекцій.