sokurka 

У рамках впровадження проєкту PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» з 28 лютого по 2 березня у місті Ужгород відбувся семінар «Основи заходів профілактики інфекцій та інфекційного контролю».

У семінарі, що проводився командою експертів Центру громадського здоров’я МОЗ України, взяли участь керівники відділів з інфекційного контролю регіональних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Черкаську область представила Юлія Сокирка.

sokurka2

Учасники семінару ознайомилися та обговорили основні сучасні підходи, міжнародні керівництва та національне законодавство щодо організації заходів профілактики інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги, та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я, практичні аспекти та проблемні питання впровадження вказаних заходів на національному та регіональному рівнях, роль центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України в моніторингу заходів з інфекційного контролю, зокрема за туберкульозом, організацію заходів із покращення гігієни рук та поводження з медичними відходами тощо.

Учасники отримали ґрунтовні роз’яснення від експертів на поставлені запитання, обмінялись досвідом щодо здійснення профілактики інфекцій та інфекційного контролю у регіонах.

sokurka1

Довідково

Інфекційні хвороби, пов’язані із наданням медичної допомоги (далі – ІПНМД) ­­– це хвороби, що виникають у пацієнта під час догляду у закладі охорони здоров’я.

За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, поширеність ІПНМД в закладах охорони здоров’я України у 2021 році становила 5,7%. З них найбільшу частку становили інфекції області хірургічного втручання – 33,7%, пневмонії – 25,6%, інфекції сечовивідних шляхів – 14,0% та системні інфекції – 12,8%. Найвищий тягар ІПНМД припадає на відділення інтенсивної терапії, хірургічні та терапевтичні відділення. Реалізація програм профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я дозволяє зменшити частоту випадків ІПНМД більш ніж на 30%.

Інфекційний контроль – це комплекс організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню та розповсюдженню інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги.

Належна організація профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я є запорукою надання якісної та безпечної медичної допомоги.

 Читайте інформацію на наших ресурсах:

Facebook ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Telegram-канал ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»