omicron-variant-pixabay-9kawjinvuicswfzans5kxn43upvlgpbb46cqduzb 

Референс-лабораторія Центру громадського здоров’я за результатом секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутацію варіанту OmicronXBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 ще у трьох областях України: Закарпатській, Одеській та Тернопільській.

“Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант OmicronXBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській. Робота лабораторії триває постійно: нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань”, — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

“Такий розвиток події був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню. Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше”, — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.

“Нагадуємо, що найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання — є доступна та безоплатна вакцинація. Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років.

Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!”, — наголошує Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.

За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України.