rak 1 

Рак – це слово, яке все частіше лунає у нашому суспільстві. Це слово, яке не хочеться вимовляти ні вголос, ні подумки, але, враховуючи дані статистики, про рак потрібно говорити.

4 лютого відзначався Всесвітній день боротьби проти раку, який був започаткований ще у 2005 році Міжнародним протираковим союзом ( UICC). Цей день проходить під гаслом «I Am and I Will» («Я є і Я буду»). Головна мета – привернення уваги населення до важливості профілактики та вчасного виявлення захворювання, що дозволяє отримати високі шанси на повне одужання.

Рак – це збірна назва захворювання, що включає велику кількість різновидів. Кожен окремий підвид має особливості перебігу, лікування та прогнозу. На сьогодні у всьому світі, включаючи нашу країну, проводяться масштабні клінічні дослідження у пошуках найбільш ефективних методів боротьби з цією недугою. Завдяки цьому ми маємо в арсеналі можливості лікування, які були невідомі ще 10 років тому. При своєчасній діагностиці та лікуванні пацієнти мають можливість одужати та жити якісним повноцінним життям.

Сьогодні, стоячи в заторах дорогою на роботу або в черзі до каси супермаркету, очікуючи тролейбус на зупинці або просто, гортаючи стрічку новин у Фейсбук, задумайтесь! А коли ви були востаннє на профілактичному огляді у лікаря чи робили звичайний рентген легень?

Профілактика та раннє виявлення захворювань не потребує великих зусиль, але береже найцінніше – здоров’я та життя!

Читайте такожОнкоскринінг чоловіків і жінок: які обстеження і в якому віці треба проходити