onkoskr 4 lut 

4 лютого відзначався Всесвітній день боротьби з раком. Більшість форм цього захворювання мають хороший прогноз лікування при виявленні на ранній стадії.

Наприклад, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров'ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на стадіях, коли з’являються метастази.

Разом із Національним інститутом раку та МОЗ пропонуємо інфографіки, які допоможуть перевірити, які обстеження і як часто варто проходити, щоб зберегти своє здоров’я.

Усі обстеження, про які тут ідеться, оплачуються лікарням із державних коштів за рахунок Програми медичних гарантій, тому для пацієнта є безоплатними. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо можливості пройти їх.

Крім того, якщо ви помітили будь-які зміни у здоров’ї, негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він скерує вас на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста.

onkoskr 4 lut1

Читайте інформацію на наших ресурсах:

- Facebook ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

 - Telegram-канал ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»