propus bustshepl

Якщо ви пропустили бустерне щеплення проти COVID-19, не біда – просто запишіться у найближчий пункт чи центр вакцинації та отримайте пропущене щеплення. Це подовжить ваш захист від важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Усі дорослі мають отримати первинний курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої антиковідної вакцини, дозволеної в Україні. Про це інформує ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з МОЗ.

Зверніть увагу:

- Через 5 місяців після первинного слід зробити перше бустерне щеплення.

- Через 4 місяці після першого бустерного щеплення літнім людям та людям із хронічними хворобами рекомендовано зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати другий бустер.

- Якщо ви пропустили термін введення бустерної дози, зробіть її якнайшвидше.

- Для бустерного щеплення можна використовувати будь-яку наявну вакцину незалежно від того, якою вакциною ви отримали попередні щеплення.

Для щеплення не обов’язково мати декларацію з лікарем. Знайти найближчий пункт чи центр вакцинації можна за посиланням: vaccination.covid19.gov.ua/list