vakc znestrum 

Відповідь коротка: Ні. Виникнення таких ситуацій неможливе.

Медична система розпочала підготовку до можливих відключень світла заздалегідь. Як інформують у МОЗ, регіональні склади зберігання вакцин і більшість центрів первинної медико-санітарної допомоги обладнані генераторами. Усі заклади охорони здоров’я, які займаються вакцинацією, мають чіткий алгоритм дій на випадок знеструмлення, а медики пройшли додаткове навчання і знають, що робити.

Заклади первинної медико-санітарної допомоги, що надають послуги з вакцинації, можуть зберігати вакцини для рутинних щеплень та проти COVID-19 від 1 тижня до 1 місяця. Навіть попри періодичне знеструмлення через терористичні дії російської федерації.

Кожен медзаклад, який проводить вакцинацію має:

- холодильник для вакцин об'ємом, достатнім для одномісячного запасу вакцини;

- реєстратор температури (спеціальний пристрій для безперервного контролю температури вакцини);

- індикатор заморожування вакцини;

- термосумки із двома повними комплектами холодових елементів на кожну (4 холодові елементи на 1 комплект), обсягу яких вистачить для транспортування/тимчасового зберігання всього об’єму вакцин, що є на зберіганні у закладі;

- електрогенератор та паливо до нього в обсязі, достатньому для щоденного використання холодильного обладнання для зберігання вакцин протягом щонайменше 15 днів.

Заклади охорони здоров'я, які отримують вакцину щотижня, забезпечуються запасом вакцин лише після повного звітування про використання вакцини за попередній тиждень та підтвердженої кількості вакцин, що залишилися з попереднього тижня.

Всі вакцини, що застосовують у закладах охорони здоров’я, якісні й ефективні, тож зберігайте спокій, вакцинуйтеся і будьте здорові!