shularenko nazarenko

В Україні 2023 року, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, очікується підвищення захворюваності на кір, поліомієліт і ковід. Такі хвилі зростання захворюваності, зокрема на кір, фіксують кожні 6-7 років.

Про це у програмі «У фокусі подій» на ТРК «Ільдана» попередили Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», та Лілія Назаренко, лікар-імунолог дитячий КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня».

За словами Ірини Шуляренко, кір – це надзвичайно важке й заразне вірусне захворювання. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

«Сьогодні, на жаль, в Україні, зокрема в Черкаській області, рівень охоплення щепленнями від кору не досягає 95%, як це має бути за законами епідеміології. Тому вірус кору циркулює», – зазначила лікар-епідеміолог.

До того ж у нашій державі надскладна ситуація.

«Військові дії, велике переміщення людей, перебування у закритих приміщеннях, стресові ситуації – усе це сприяє розповсюдженню такого інфекційного захворювання, як кір», – наголосила Ірини Шуляренко.

Як лікувати, як убезпечитись від цієї інфекції – дивіться у програмі «У фокусі подій».