Про результати моніторингу якості питної води в області за І півріччя 2017 року

Друк

вода питнаВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за І півріччя  2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 1078 проб питної води за санітарно-хімічними та 1586 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідали 75 (6,9%) та 70 (4,4%) проб відповідно.

Питома вага проб питної води із відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Тальнівському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Катеринопільському  та Городищенському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 755 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 785 проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  198 (26,2%) проб (переважно за вмістом нітратів у приватних колодязях) та 83 (10,5%) - за мікробіологічними показниками.

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками у Уманському, Маньківському, Жашківському та  Звенигородському районах, за мікробіологічними – Катеринопільському  та Звенигородському районах.

Вміст нітратів у питній воді криниць перевищував обласний показник
в Городищенському та Жашківському  районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.