Головна Сторінка

 lviv mu

Інформативно, пізнавально, інтенсивно – так проходило навчання за програмою «Комунікації та комунікаційні стратегії для центрів контролю та профілактики хвороб» у Львові з 21 по 25 серпня.

Навчальна програма організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Школою публічного управління УКУ та проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».

У п’ятиденному навчальному модулі, що проходив у кампусі Українського католицького університету, взяли участь представники ЦКПХ з усієї України. ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» представляли фахівчині зі зв’язків із громадськістю та пресою Лариса Нетахата й Ірина Кіреєва.

Детальніше...

dity kir 

У межах catch-up (наздоганяючої) кампанії з імунізації проти кору у батьків виникає запитання: як дізнатися, чи є у моєї дитини щеплення проти кору?

Зараз – це не рідкість, адже багато людей втратили медичні документи через повномасштабну війну.

Якщо ви маєте сумніви, чи отримала ваша дитина захист від небезпечної хвороби, у МОЗ розповіли, як це перевірити.

Детальніше...

polohy 

Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.

На сьогодні в Україні 306 лікарень та пологових будинків уклали договори з НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання послуги «Медична допомога при пологах», а відповідно у такому випадку послуги для населення є безоплатними.

Відповідаємо на поширені запитання:

Чи може породілля (в тому числі ВПО) обирати пологовий будинок, незважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання? І чи буде це безоплатно?

Детальніше...

mental 

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні  аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта — розказуємо далі.

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Детальніше...

insult 

Безліч досліджень доводять, що повноцінне збалансоване харчування дуже важливе у профілактиці та контролі ризику інсульту. Водночас вибір здорового способу життя знижує ризик інсульту на 80%.

Запам’ятайте 5 простих правил здорового харчування. Вживаємо за добу:

– п'ять порцій фруктів, овочів та ягід щодня (400-600 г);

– не більше однієї чайної ложки солі;

Детальніше...

zahalne photo

23 серпня відбулася виїзна вакцинальна кампанія на території села Телепине та прилеглих сіл Кам’янської міської територіальної громади: Катеринівка, Радиванівка, Вербівка.

Аби охопити щепленнями жителів віддалених населених пунктів ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ України» застосовує спеціальний автобус, отриманий від ВООЗ, ЮНІСЕФ за підтримки МОЗ.

Щепити доросле населення проти правця та дифтерії стало можливо завдяки виїзду до сіл фахівців Центру спільно з спеціалістами Кам’янського відділення Черкаського міськрайонного відділу, колегами КНП «ЦПМСД» Кам’янської міської ради за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Детальніше...

 cz01

Нещодавно Головний державний санітарний лікар області, Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач, завідувачка відділу імунопрофілактики Центру Ірина Шуляренко разом із заступником начальника Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Тетяною Бондар та лікарем-імунологом дитячим КНП «Черкаська міська дитяча лікарня» Інною Кімлик зустрілися із представниками Черкаської обласної Ради Християнських Церков.

Детальніше...

 zhyvchyk

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) на комунальних пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський - 1» у місті Черкаси, міського пляжу у місті Ватутіному та 28 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах.

За результатами лабораторних досліджень зразків річкової води та піску, відібраних з 21 до 25 серпня не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками (щодо кількості лактозопозитивної кишкової палички) 6 проб води (місця організованого відпочинку  у містах Умань (ставки «Млинський-2» «Скеля»), Жашків ставки «Пляж» та «Бурлацький», Сміла місце масового відпочинку на річці Сріблянка «Графське озеро», громадський пляж на річці Дніпро у селі Червона Слобода Черкаського району (вул.Берегова), за санітарно-хімічними показниками (інтенсивність запаху) не відповідали гігієнічним вимогам 2 проби води (став «Скеля», «Мегомметр» річки Уманка, міста Умань).

Детальніше...

insult 

Інсульт – це гостре порушення кровообігу в судинах головного мозку у вигляді ішемії (зменшення кровопостачання) або крововиливу з пошкодженням його речовини. Наразі, це захворювання досить поширене і має високу летальність. Крім того, реабілітація після інсульту потребує багато часу та дороговартісних препаратів і часто буває малоефективною.

Тому саме профілактиці виникнення передумов цієї недуги потрібно приділяти особливу увагу.

Основними доступними заходами профілактики інсульту є:

– Контроль стану артеріального тиску. Його підвищення може викликати розрив дрібних судин (особливо змінених) і призвести до виникнення геморагічного інсульту. Важливо не лише контролювати, але і своєчасно стабілізувати його;

Детальніше...