Головна Сторінка

obmezhennya

Вакцинація захищає дитину від кору. Деякі діти не можуть бути вакциновані через наявні у них медичні протипоказання. Для їх безпечного відвідування шкіл, дитсадків, дитячих таборів, спортивних секцій та інших колективів, інші діти, у яких немає протипоказань, мають бути вакциновані за календарем щеплень.

Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якої відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно чи за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною).

Детальніше...

yeholnikova 

Через стрімке скорочення вільних територій кладовищ у Черкасах визначили землю під новий цвинтар. Водночас до повномасштабного вторгнення депутати міськради вирішували, чи потрібен місту крематорій, нині це питання досі на паузі.

Про санітарні вимоги до таких споруд розповіла Суспільному Черкаси завідувачка відділу лабораторних досліджень обласного центру контролю та профілактики хвороб Ніна Єгольнікова.

Детальніше...

br zh oda

Розпочався епідсезон захворювань на грип та ГРВІ. Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб з 2 жовтня 2023 року здійснює щотижневий моніторинг захворюваності на ці інфекції.

В області з 2 по 16 жовтня зареєстрували 10 430 випадків захворювання на грип та ГРВІ, що майже на 8% менше в порівняні з аналогічним періодом минулого року, коли було зареєстровано – 11 252 тисяч випадків. Захворіли 6858 дітей (65,7%) віком до 17 років. Про це під час брифінгу в медіацентрі Черкаської ОВА повідомив Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

Детальніше...

 9755

16 жовтня в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб під головуванням генерального директора, головного державного санітарного лікаря області Володимира Папача відбулася нарада з керівниками відокремлених структурних підрозділів щодо актуальних питань діяльності Центру.

9792

Нарада розпочалася з урочистостей. До установи завітали перша заступниця голови Черкаської обласної державної адміністрації Наталія Кравченко та перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко, щоб привітати фахівців обласного ЦКПХ, які працюють у галузі профілактичної медицини, з професійним святом. З нагоди Дня працівника державної санітарно-епідеміологічної служби України та 100-річчя її заснування посадовці відзначили працівників Почесними грамотами Черкаської обласної військової адміністрації та обласної ради. Також грамоти Центру контролю та профілактики хвороб фахівцям вручив Володимир Папач.

Детальніше...

labor prob

В області з початку епідемічного сезону (з 40 тижня) зареєстровано 10 430 випадків захворювання на грип та ГРВІ. За 41-й тиждень 2023 року (з 09.10. по 15.10.2023 року) захворіли 5 327 осіб, що склало 0,46 % від загальної кількості населення.

Порівняно з попереднім тижнем відзначається зростання захворюваності на 2,6%.

З-поміж захворілих дітей віком до 17 років із 40 тижня всього 6 850, за поточний тиждень – 3 499 (65,6%). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (33,5%).

Показник загальної захворюваності на 100 тисяч населення склав 460,3, що на 0,2% вище епідемічного порогу по області.

Шпиталізовано 230 осіб (4,3% від кількості захворілих). Найбільше ушпиталених серед осіб віком 0-4 років (35,2%), найменше – серед осіб віком 15-17 років (1,3%).  

За звітний тиждень в області летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону в області щепили проти грипу 68 осіб, за звітний тиждень – 58 (з групи епідемічного ризику 11 осіб, персоналу медичних закладів – 2 особи ).

При перших проявах грипу та ГРВІ звертайтесь за медичною допомогою.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Самолікування може призвести до значних ускладнень.

Ще одна вакцина проти грипу пройшла контроль якості – в аптеки надійде понад 150 000 доз

Друк
PDF

 vakc grup

Державний контроль якості пройшла ще одна вакцина проти грипу. Це чотиривалентна інактивована вакцина французького виробництва. 151 100 доз вакцини (серія X3E722V) отримали позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів. Найближчими днями вакцини надійдуть у продаж  до аптечних мереж.

Усі вакцини, які надходять в Україну, підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості, який здійснює Держлікслужба. Після перевірки та у разі позитивного висновку (про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів) вакцини використовують у медичних закладах або вони надходять у продаж до аптек.

Детальніше...

 vodoprovidna-pitna-voda-1611138910sb4fj-655x430

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 9 до 13 жовтня 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 116 проб питної води за мікробіологічними та 85 за санітарно-хімічними показниками.

Детальніше...

vitamin d

Осінньо-зимовий період зі зменшенням кількості сонця – час, коли варто особливо ретельно дбати про профілактику нестачі вітаміну D. 

Вітамін D:

– Забезпечує щільність кісток, розвиток м’язів.

– Допомагає регулювати баланс кальцію, магнію і фосфору.

Детальніше...

 pram efir3  sait

В Україні розпочався епідсезон захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції 2023/2024. Про ситуацію в Черкаській області із захворюваністю на ГРВІ, враховуючи грип та COVID-19, розповів у телемарафоні «Єдині новини» для Суспільного Черкаси головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.

З 1 жовтня Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб розпочав щотижневий моніторинг захворюваності на ГРВІ.

«Упродовж першого тижня жовтня в області зареєстровано 5 103 випадки захворювань на грип та ГРВІ, що на 17% менше від показника за аналогічний період минулого року. 66% захворілих – це діти віком від 5 до 14 років. Відповідно 34% – це дорослі. 195 осіб впродовж першого тижня були шпиталізовані, а це майже 4% від загальної кількості захворілих. 65% з цієї кількості – діти», – розповів Володимир Папач.

Детальніше...