m Соціально-гігієнічний моніторинг

Соціально-гігієнічний моніторинг

1. Атмосферне повітря

2. Питна вода

3. Безпечність та якість харчових продуктів

4. Грунт

5. Фізичні фактори, електомагнітні поля

6. Радіаційний фон

Про результати моніторингу якості питної води в області за І квартал 2018 року

Друк

вода_питна.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, погодженогооблдержадміністрацією 31.01.2018р., ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України" за І квартал  2018 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 403 проби питної води за санітарно-хімічними та 559 проб - за мікробіологічними показниками.  Гігієнічним вимогам не відповідало
5 (1,2%) та 9 (1,6%) проб відповідно.

Питома вага проб питної води з відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками (перевищення вмісту заліза, марганцю та загальної жорсткості) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському та Монастирищенському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Городищенському та Шполянському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 177 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 152 проби – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідало  38 (21,5%) проб (перевищення вмісту нітратів, заліза, марганцю та загальної жорсткості) у Черкаському, Маньківському та Тальнівському районах та 25 (16,5%) - за мікробіологічними показниками (наявність кишкової палички, ентеробактерій, перевищення вмісту загальних коліформ) у Городищенському та Корсунь - Шевченківському районах.

Результати моніторингу якості питної води висвітлюються на офіційному сайті ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та в засобах масової інформації направляються в обласну, районні адміністрації та міськвиконкоми для відповідного реагування.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.

Результати моніторингу якості води поверхневих водойм за 2017 рік

Друк

10012018вв.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я  України" здійснює постійний лабораторний моніторинг води поверхневих водойм у 92 контрольних створах та у місцях водокористування населення.

За  12  місяців  2017 року з водойм І категорії досліджено 50 проб води за санітарно-хімічними та  94 – за мікробіологічними показниками. Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 6 (6,4%) пробах
за мікробіологічними показниками.

Із водойм ІІ категорії досліджено  526  проб  річкової води за санітарно - хімічними та 668 – за мікробіологічними показниками. Не відповідало встановленим нормативам 47 (8,9%) проб за санітарно-хімічними
та  155 (23,2 %)  -  за мікробіологічними показниками.

Питома вага проб води водойм  з відхиленнями від встановлених нормативів  за санітарно – хімічними показниками (переважно – інтенсивність запаху, забарвленість, вміст суспензованих речовин, заліза, аміаку, хімічне споживання кисню) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Уманському, Чорнобаївському та Кам’янському районах, за мікробіологічними (індекси лактозопозитивної кишкової палички, колі - фагів)  – в м. Сміла, Кам’янському, Катеринопільському та Золотоніському районах.

Результати моніторингу доведено до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування для застосування відповідних заходів щодо покращення  якості води поверхневих водойм. 

Результати моніторингу якості питної води в області за січень 2018 року

Друк

вода_питна.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік,  що погоджений облдержадміністрацією 31.01.2018р.,ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я  України"  за  січень  поточного  року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 28 проб питної води за санітарно-хімічними та 22 проби - за мікробіологічними показниками. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 31 пробу питної води за санітарно-хімічними показниками та 14  проб – за мікробіологічними.  

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали  9 (29,0%) проб (переважно за вмістом нітратів та загальною жорсткістю  у приватних колодязях) та 5 (35,7%) - за мікробіологічними показниками .

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.  

Результати моніторингу якості води поверхневих водойм за 11 місяців 2017 року

Друк

ggyjnjkj.jpgВідповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я  України" здійснює постійний лабораторний моніторинг води поверхневих водойм у 92 контрольних створах та у місцях водокористування населення.

За  11 місяців  2017 року з  поверхневих водойм  досліджено 555  проб води за санітарно-хімічними,  743 – за мікробіологічними та 520 – за паразитологічними показниками. Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 47 (8,5 %) пробах за санітарно-хімічними показниками
та 160 (21,5 %) - за мікробіологічними. За паразитологічними показниками відхилень не виявлено.

Питома вага проб води водойм  з відхиленнями від встановлених нормативів  за санітарно – хімічними показниками (переважно – інтенсивність запаху, забарвленість, вміст суспензованих речовин, заліза, аміаку, хімічне споживання кисню) перевищувала середньообласний показник
в Золотоніському, Уманському, Чорнобаївському та Кам’янському районах,
за мікробіологічними (індекси лактозопозитивної кишкової палички,
колі - фагів)  – в м. Сміла, Кам’янському, Катеринопільському та Золотоніському районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг забруднення води поверхневих водойм.

Результати моніторингу якості води поверхневих водойм за 10 місяців 2017 року

Друк

Відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" здійснює постійний лабораторний моніторинг води поверхневих водойм у 92 контрольних створах та у місцях водокористування населення.

За 10 місяців 2017 року з поверхневих водойм досліджено 496 проб води за санітарно-хімічними, 680 – за мікробіологічними та 494 – за паразитологічними показниками. Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 45 (9,1%) пробах за санітарно-хімічними показниками та 155 (22,7%) - за мікробіологічними. За паразитологічними показниками відхилень не виявлено.

Лабораторний центр продовжує моніторинг забруднення води поверхневих водойм.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.