Інформація для населення

МОЗ спростило доступ підлітків до вакцинації від COVID-19

Друк
PDF

Міністерство охорони здоров’я України скасувало вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19. Про це йдеться у наказі № 64 від 13.01.2022.

Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Адреси та контакти центрів та пунктів можна знайти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19. Докладніше за посиланням:  https://bit.ly/3A6Ttdw

Детальніше...

Омікрон небезпечний

Друк
PDF

Незважаючи на більш легкий перебіг захворювання, штам “Омікрон” все одно небезпечний.

У першу чергу через стрімкі темпи поширення. Оскільки новий штам більш заразний ніж ті, що були відомі раніше, то поширюється він набагато швидше. Це означає, що в лікарнях все одно опиниться більше людей. Не всі зможуть перенести його легко, а особливо, люди із груп ризику. Йдеться як про тих, хто має супутні хвороби та людей літнього віку.

Водночас більше людей в лікарнях – це зростання навантаження на медичну систему. Під час минулої хвилі ми розгорнули понад 79 тисяч ліжок у лікарнях, проте у системи охорони здоров’я також є межа.

Крім того, як і будь-який інший штам COVID, “Омікрон” може викликати ускладнення та так званий “довгий ковід”. Наразі різні дослідження оцінюють, що від 10% до 30% перехворілих страждають на постковідний синдром.

Щоб уникнути тяжких наслідків допомагає лише вакцинація. Якщо ви ще не отримали базовий курс щеплення, то просимо не зволікати. Отримані дози вакцини захищають від важкого перебігу, ускладнень та смерті від хвороби, викликаної цим штамом.

Якщо ж часу завершення базового курсу минуло 6 місяців, то варто отримати бустерне щеплення. Лише так можливо відновити ефективність вакцини, який згасає з часом.

Бустерна доза вакцини безпечна та посилює захист від COVID-19 – Ігор Кузін

Друк
PDF

Після отримання бустерної дози вакцини проти COVID-19 не реєструється збільшення побічних ефектів, а захист від ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби лише покращується. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю BBC.

“Після бустерної дози не реєструють якогось збільшення побічних ефектів. Є рекомендації робити бустер мРНК вакцинами – це Pfizer або Moderna. Обирати між ними можна. За виключенням вакцини CoronaVac. Після неї рекомендовано робити бустер Pfizer або CoronaVac. Відповідно до офіційних рекомендацій, людина, яка отримала щеплення CoronaVac, може отримати бустер CoronaVac або Pfizer. Ефективність після трьох доз CoronaVac складає на рівні 88-90%. Після CoronaVac плюс бустер Pfizer – ефективність в середньому складає 92-95%”, – пояснив Ігор Кузін. 

Головний державний санітарний лікар також додав, що отримати бустерне щеплення можна через 6 місяців після завершення базового курсу вакцинації. Оптимальний термін – від 6 до 9 місяців. Однак, якщо людина прийде за “бустером” через 10 місяців, то все одно отримає його. 

Ігор Кузін також наголосив на важливості бустерної дози для медичних працівників. Адже саме сфера охорони здоров’я є критичною під час пандемії, а тому медики мають бути захищені. 

Заступник міністра також запевнив, що вакцин в Україні вистачить, адже на 2022 рік вже є контракти на постачання більше ніж 40 млн доз вакцини. Такої кількості має вистачити на те, щоб дощепити тих, хто ще не отримав вакцину, та зробити бустер. 

Медики, комунальники та місцеві урядовці мають щепитися від COVID-19 до 31 січня

Друк
PDF

31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:

  • органів місцевого самоврядування; 
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

Детальніше...

Що відомо про новий штам «Омікрон» за попередніми результатами наукових досліджень

Друк
PDF

- «Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта».
- Новий штам має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби.
- Відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки.

Детальніше...

Вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати

Друк
PDF
COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з'явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися зеленим сертифікатом про повну вакцинацію.

Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку Дія не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення.

Детальніше...