Науково-практична робота

Особливості епідемічного процесу та організації епіднагляду за грипом та ГРІ у Черкаській області

Друк

Особливості епідемічного процесу та організація епіднагляду за грипом та гострими респіраторними інфекціями у Черкаській області за 2018-2019 роки

О.С. Джулай, Ю.Г. Бондаренко, В.М. Рябовол

Окремі особливості епідемічного процесу та профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій

Друк

27.03.2019.jpgОкремі особливості епідемічного процесу та профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій на сучасному етапі з досвіду роботи

О.С. Джулай, Ю.Г. Бондаренко, В.М. Рябовол

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

м. Черкаси

На сучасному етапі розвитку медичної науки і практики проблема внутрішньо-лікарняних інфекцій (ВЛІ) набула надзвичайної актуальності, в зв’язку з їх негативним впливом на перебіг соматичних захворювань та економічними збитками. ВЛІ в окремих ситуаціях призводять до смертельних наслідків, а у випадках порівняно сприятливого перебігу продовжують термін перебування пацієнта у стаціонарі. За даними наукових досліджень та ВООЗ ВЛІ складають біля 10% інфекційної захворюваності, а питома вага ВЛІ у загальній захворюваності становить 6,7-8,4%. На Україні реєструється лише 3-4 тис. випадків ВЛІ на рік, що свідчить про відсутність або брак відвертості, об’єктивності та конструктивності - ВЛІ просто не реєструють.

Детальніше...

Епідеміологічна оцінка впливу нітратів питної води децентралізованих джерел водопостачання

Друк

Епідеміологічна оцінка впливу нітратів питної води децентралізованих джерел водопостачання на здоров’я дітей раннього віку

Бондаренко Ю.Г., Джулай О.С., Рябовол В.М., Нікітюк С.С.

image001.jpgВ даний час проблема нітратів за своїми масштабами та наслідками вийшла на глобальний рівень.

Вона полягає в тотальному забрудненні ними біосфери, що призводить до порушення біологічної рівноваги у біоценозах, насамперед антропогенних, негативному впливу їх на організм людини, особливо дітей раннього віку та сільськогосподарських тварин, погіршенні якості рослинних сільськогосподарських продуктів та води питної, призначеної для споживання людиною. Це обумовлено, насамперед, складністю досягнення екологічного оптимуму при використанні у тваринництві та рослинництві інтенсивних технологій, а також використання для скиду побутових стічних вод в індивідуальних та колективних будівлях всмоктуючих вигрібних ям.

Детальніше...

Особливості епідемічного процесу захворюваності на кір в сучасних умовах

Друк

О.С. Джулай к.м.н.,доцент; Бондаренко Ю.Г. к.м.н., доцент; Кіяниця В.В.; Кара Є.Р.

кір260218.jpgКір являється одним із найпоширеніших інфекційних захворювань і реєструється повсюдно. Абсолютні цифри виявленого кору не завжди відображають об’єктивну картину захворюваності, так як у багатьох країнах реєстрація захворюваності не являється обов’язковою.

Кір – це типова інфекція дихальних шляхів з повітряно-крапельним механізмом передачі. Джерелом збудника інфекції являється хвора на кір людина в продромальний, катаральний періоди та на протязі 3-5 днів періоду висипання. При надзвичайно високому рівні контагіозності реалізація інфекційного та епідемічного процесів здійснюється легко.

Особливості епідемічного процесу захворюваності на кір в сучасних умовах

Медико-гігієнічна оцінка води поверхневого джерела централізованого водопостачання м. Черкаси

Друк

Бондаренко Ю.Г., Джулай О.С., Рябовол В.М., Хоменко О.А., Коханій О.А. Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Висвітлена проблема використання р. Дніпро, зокрема Кременчуцького водосховища як джерела поверхневого централізованого водопостачання, пошук нових методів знезаражування та оброблення води, створення єдиної системи моніторингу та вплив показників якості води на організм людини.

Медико-гігієнічна оцінка води поверхневого джерела централізованого водопостачання м. Черкаси

Науково - практична робота

Друк

naukovoprakt.jpgНауково - практична сторінка присвячена питанням систематичного інформування населення, фахівців Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" про найновіші досягнення у сфері профілактичної медицини, про досвід і перспективи профілактики інфекційних та соматичних, в тому числі професійних захворювань; висвітлення новітніх даних про дослідження об'єктів довкілля (питна вода, вода водоймищ, атмосферне повітря та повітря робочої зони, грунт, продукти харчування), як за санітарно – гігієнічними так і мікробіологічними показниками; об’єднання зусиль українських науковців та лікарів у розробці та впровадженні нових методів профілактичної медицини.

Сторінка призначена для оглядових та оригінальних статей, які охоплюють різні галузі профілактичної медицини.

В ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" працює Бондаренко Ю.Г. та Джулай О.С. які мають наукові ступені кандидатів медичних наук, вчені звання доцентів, обрані членами-кореспондентами Міжнародної Академії наук екології, безпеки людини і природи (МАНЕБ).

Детальніше...