m Особливо небезпечні інфекції

Особливо небезпечні інфекції

МОНІТОРИНГ ЗА ПРИРОДНО-ВОГНИЩЕВИМИ ІНФЕКЦІЯМИ У ІІ КВАРТАЛІ 2017 РОКУ

Друк

vbirf.jpgФахівці групи спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснюють постійний моніторинг циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в об’єктах довкілля. Основною складовою контролю ситуації щодо особливо небезпечних інфекцій на території області є епізоотологічні обстеження, зокрема:

- облік чисельності та відлов мишоподібних гризунів з метою дослідження на природно-вогнищеві інфекції;

- облік чисельності, відлов та дослідження іксодовий кліщів на туляремію та іксодові кліщові бореліози (хвороба Лайма).

За ІІ квартал 2017 р. обстежено території ензоотичних з туляремії Черкаського і Канівського районів та Звенигородський і Маньківський райони (за епізоотичними показаннями). В природних біотопах відловлено близько 250-ти екз. дрібних ссавців, спостерігається перевищення показників їх багаторічної чисельності у 2 – 3,5 рази практично в усіх обстежених біотопах (лісові масиви, лісосмуги, узбережжя водойм, невгіддя, чагарники тощо).

При дослідженні відловлених дрібних ссавців на природно вогнищеві інфекції визначено серопозитивні на туляремію знахідки від хатньої та жовтогорлих мишей з Черкаського і Канівського районів, що підтверджує циркуляцію збудника на цих територіях, а також на лептоспіроз від жовтогорлої миші з природного осередку туляремії в Канівському районі. Дослідження на даний час продовжуються.

Рання весна сприяла активному виходу з зимової діапаузи іксодових кліщів. Початок активності відмічався вже на початку березня. Весняний пік чисельності майже на всій території області припав на квітень – травень, висока активність зберігається і в теперішній час. Групою спостереження обстежено території лісо-паркових зон м. Черкаси та 12-ти населених пунктів 8-ми адміністративних районів області. Всього за весняний період відловлено 1315 екз. іксодових кліщів, зокрема 1234 – при обліках на «прапор» та 81 – знятих з тварин. Середній індекс чисельності при обліках на «прапор» склав 18,4 на прапоро/км, що перевищує показник минулого року (10,5). При дослідженні кліщів на туляремію збудника цієї інфекції не виявлено. 447 екз. іксодових кліщів, відловлених у природних біотопах на «прапор», досліджено на природну інфікованість бореліями, виявлено 69 (15.4%) позитивних.

Згідно плану моніторингових досліджень, погодженого Черкаською ОДА, зазначена робота буде продовжуватись ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» в осінній період.

Стан моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 5 місяців 2017 р

Друк

оні123.jpg

За п’ять місяців поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, лептоспіроз не реєструвались.

Відзначаєтьсязменшення захворюваності на хворобу Лайма на 2 випадки. Зареєстровано 24 випадки проти 26 за аналогічний період 2016 року (інтенсивні показники – 1,9 та 2,09 на 100 тис. населення).

На активний туберкульоз органів дихання захворюваність зменшилась на 25,6% (197 випадків проти 265), інтенсивний показник становить 15,8 на 100 тис. населення проти 21,3 за аналогічний період 2016 року.

Зменшилась на 23,3%кількість бактеріологічно підтвердженого туберкульозу органів дихання (115 випадків та 150), інтенсивний показник 9,2 проти 12,08 на 100 тис. населення.

Найвищі інтенсивні показники у м.Сміла-26,5, Корсунь-Шевченківському-28,9, Смілянському-27,5,Черкаському-26,5,Тальнівському-26,2, Городищенському-22,2 районах.

Зменшилась на 4,7% ураженість населення педикульозом. Зареєстровано 161 випадок педикульозу проти 169, інтенсивний показник 12,9 проти 13,6. Найвищі показники в мм. Сміла, Ватутіне, Канівському, Кам’янському, Корсунь - Шевченківському районах.

Стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Стан моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 4 місяці 2017р

Друк

оні05.2017.jpgЗа чотири місяці поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, лептоспіроз не реєструвались.

Відзначається збільшення захворюваності на хворобу Лайма на 2 випадки. Зареєстровано 9 випадків проти 7 за аналогічний період 2016 року (інтенсивні показники – 0,7 та 0,6 на 100 тис. населення).

На активний туберкульоз органів дихання захворюваність зменшилась на 29,6% (157 випадків проти 223), інтенсивний показник становить 12,6 на 100 тис. населення проти 17,9 за аналогічний період 2016 року.

Зменшилась на 29,8% кількість бактеріологічно підтвердженого туберкульозу органів дихання (87 випадків та 124), інтенсивний показник 7,0 проти 9,9 на 100 тис. населення.

Найвищі інтенсивні показники у м. Сміла - 22,2, Корсунь-Шевченківському - 26,7, Тальнівському - 23,3, Кам’янському - 21,8, Смілянському - 21,4, Черкаському - 18,6, Уманському - 18,4 районах.

Зменшилась на 7,4% ураженість населення педикульозом. Зареєстровано 151 випадок педикульозу проти 163, інтенсивний показник 12,2 проти 13,1. Найвищі показники в мм. Сміла, Ватутіне, Канівському, Кам’янському, Корсунь - Шевченківському районах.

Стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу у першому кварталі 2017 року

Друк

антирабічна.jpg

За результатами моніторингу за епідемічною та епізоотичною ситуацією щодо сказу, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», випадків захворювання на сказ серед людей в області в поточному році не зареєстровано. Водночас зареєстровано 35 поодиноких випадків сказу серед тварин проти 30 за аналогічний період 2016р. Лабораторно підтверджено сказ у 16 собак, 8 котів та 11 диких звірів.

Найбільшого поширення епізоотія набула в Корсунь-Шевченківському, Черкаському, Канівському, Шполянському, Тальнівському районах.

Кількість осіб, які звернулись за антирабічною допомогою збільшилась  на 42,6% в порівнянні з І кварталом минулого року. За антирабічною допомогою звернулося 492 особи, з них з легкими пошкодженнями-195, середньої важкості-154, тяжкі покуси-126.

Показник звернення за антирабічною допомогою значно нижчий за обласний в Городищенському, Маньківському, Лисянському, Золотоніському, Христинівському, районах.

Антирабічні щеплення призначені 154 особам (31,3%) з яких повністю отримали щеплення - 80 осіб, перебувають в стадії щеплення - 60, перервано самостійно - 4 ( м. Сміла).

Продовжують реєструватися випадки відмов від призначених щеплень, кількість яких залишилась майже на рівні минулого року і становить 6 проти 7 випадків.

Враховуючи погіршення епізоотичної ситуації щодо сказу на території області, труднощі регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях, епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ залишається неблагополучним.

З огляду на викладене вище організація та проведення заходів щодо попередження сказу серед людей потребують епіднагляду за участю відповідних зацікавлених служб і відомств.

Стан надання антирабічної допомоги в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Моніторинг за природно-вогнищевими інфекціями в I кварталі 2017 року

Друк

Фахівцями групи спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснюється постійний моніторинг циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в об’єктах довкілля. Однією з основних складових контролю за цією ситуацією є епізоотологічні обстеження території області. Зимово-весняний комплекс робіт включає:

- відбір проб води та збір пелеток хижих птахів для дослідження на туляремію;

- облік чисельності та відлов дрібних ссавців з метою дослідження на природно-вогнищеві інфекції.

За І квартал 2017 р. відібрано 55 проб води для дослідження на туляремію з річок Кропивна, Тясмин, Суба, Вільшанка, Ірдинка та ставків у Золотоніському, Чорнобаївському, Кам’янському, Чигиринському та Черкаському районах. Збудника туляремії не виявлено.

Збором пелеток хижих птахів охоплено 23 населених пункти 11-ти адміністративних районів області, зокрема мм. Черкаси, Сміла, Золотоноша, Шпола, Кам’янка, Городище, селища міського типу та сільські населені пункти. Досліджено більше 700 екз. пелеток, з яких близько 6,5% мають антиген збудника туляремії. Досить високі титри антигену(1:40 – 1:80) в пелетках, які зібрані у Черкаському та Чигиринському районах, свідчать про нещодавній перебіг епізоотії туляремії серед мишоподібних гризунів.

Детальніше...

Стан моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 3 місяці 2017р.

Друк

image002.jpg

За три місяці поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія, лептоспіроз не реєструвались.

Відзначаєтьсязбільшення захворюваності на хворобу Лайма на 3 випадки. Зареєстровано 7 випадків проти 4 за аналогічний період 2016 року (інтенсивні показники – 0,6 та 0,3 на 100 тис. населення).

На активний туберкульоз органів дихання захворюваність зменшилась на 36,2% (113 випадків проти 177), інтенсивний показник становить 9,1 на 100 тис. населення проти 14,3 за аналогічний період 2016 року.

Зменшилась на 35 випадків кількість бактеріологічно підтвердженого туберкульозу органів дихання (63 випадки та 98), інтенсивний показник 5,1 проти 7,9 на 100 тис. населення.

Найвищі інтенсивні показники у м. Сміла-19,2, Тальнівському – 20,4, Корсунь-Шевченківському-17,8, Черкаському - 15,9, Смілянському - 15,3, Городищенському - 14,7, Канівському-13,6, районах.

Зменшилась на 8,6% ураженість населення педикульозом. Зареєстровано 117 випадків педикульозу проти 128, інтенсивний показник 9,4 проти 10,3. Найвищі показники в мм. Сміла, Ватутіне, Канівському, Кам’янському, Корсунь - Шевченківському районах.

Стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції в області знаходиться на особливому контролі відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Моніторинг захворюваності на особливо небезпечні інфекції

Друк

оні_монітор.jpgЗа два місяці поточного року за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює Державна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляримія, лептоспіроз - не реєструвались.  

Проте, зареєстровано 6 випадків захворюваності на хворобу Лайма, проти 2 за аналогічний період 2016 року (інтенсивні показники – 0,5 та 0,2 на 100 тис. населення). 

Зменшилась захворюваність на активний туберкульоз органів дихання на 34,8% (75 випадків проти 115), інтенсивний показник становить 6,04 на 100 тис. населення проти 9,3 за аналогічний період 2016 року. 

Детальніше...

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу у січні - лютому 2017 року

Друк

сказ.jpgЗа результатами постійного моніторингу за епідемічною та епізоотичною ситуацією щодо сказу, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», випадків захворювання на сказ серед людей в області у січні - лютому не зареєстровано. Водночас зареєстровано 27 поодиноких випадків сказу серед тварин проти 20 за аналогічний період 2016 р. Лабораторно підтверджено сказ у 13 собак, 7 лисиць, 6 котів та 1-го єнота.

Станом на 01.03.2017 р. визначено 33 зони стійкого неблагополуччя зі сказу у Корсунь-Шевченківському районі ( с. Пішки, с. Сотники,с. Заріччя, с.Вільховчик), Шполянському ( с. Георгіївка, с. Матусів, с. Терешки, с.Капустино), Черкаському ( с. Геронимівка, с. Дубіївка, с. Тубільці, с.Чорнявка), Канівському ( с. Ліплява, с. Прохорівка, с. Пекарі), Тальнівському  (м. Тальне, с. Шаулиха) та ін..

Фахівцями обласного лабораторного центру за результатами епідеміологічного розслідування встановлена 31 особа, яка мала ризик інфікування вірусом сказу при контакті зі скаженними тваринами.

Потерпілі отримують антирабічне лікування за допомогою антирабічної вакцини та імуноглобуліну в районних лікарнях з метою попередження захворювання на сказ.

Стан моніторингу за туберкульозом у 2016 році

Друк

тб.jpgЗа результатами моніторингу за туберкульозом, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» захворюваність населення на туберкульоз у 2016 році зменшилась проти 2015 року на 9,7 %.

Виявлено654 хворих на туберкульоз усіх форм та локалізацій проти 716 у попередньому році.

На туберкульоз органів дихання, що має особливе епідеміологічне значення захворіло 588 осіб, інтенсивний показник становить 47,1 на 100 тис. населення (2015 р. – 651 особа - 52,2). З них бактеріальний туберкульоз – 363 випадки та 263 випадки з деструкцією серед вперше виявлених (у 2015 році, відповідно, 394 та 283 випадки).

Найвищі інтенсивні показники на 100 тис. населення у Катеринопільському-77,4, Городищенському - 70,5, Маньківському - 64,3, Тальнівському - 60,3, Корсунь-Шевченківському - 59,4, Черкаському-55,9, Жашківському - 53,5, Кам’янському - 53,4, Звенигородському - 53,3, Чорнобаївському- 52,9 районах.

Детальніше...

Про результати моніторингу за особливо небезпечними інфекціями в Черкаській області у 2016 році

Друк

Нестійка епідемічна ситуація з холери та інших особливо небезпечних інфекцій в ряді країн світу при сучасних розвинутих міжнародних транспортних зв’язках створює загрозу їх занесення на територію області.

У 2016 році з метою попередження епідускладнень з холери проводився моніторинг за циркуляцією збудника у воді відкритих водойм відповідно до наказу обласного лабораторного центру від 04.05.2016року №108, яким затверджені стаціонарні точки відбору проб. Досліджена 341 проба води, збудники холери виділені не були.

Епідемічна ситуація з іксодових кліщових бореліозів у 2016 році дещо поліпшилась. Зареєстровано 173 випадки захворювань на хворобу Лайма, проти 305 - у 2015році. Захворювання реєструвались на 19 адміністративних територіях. Найвищі показники у мм. Черкаси (99 випадків), Умань (9), Канівському (11), Корсунь-Шевченківському(10),Городищенському(7), Шполянському (5) та Черкаському (5) районах. У 2016році досліджено на природну інфікованість бореліями 332 екз. іксодових кліщів з об’єктів довкілля та 173 екз. кліщів знятих з людей. Позитивні результати отримано у 6,8% екз. проти 7,8% у 2015 році. Нові ензоотичні території визначені у 16 населених пунктах.Станом на 01.01.2017 року ензоотичні території з ІКБ наявні на 24 адмінтериторіях у 265 населених пунктах.          Eb-XTzVRBMM.jpg

У 2016 році зареєстровано 13 випадків захворювання на лептоспіроз проти 10 у 2015 році. Спорадичні випадки зареєстровані у мм. Черкаси (3), Умань (1), Ватутіне (1), Черкаському (4), Тальнівському (2), Чорнобаївському (1) та Шполянському (1) районах. Етіологічна структура лептоспірозу у 45,5% представлена серогрупою Гебдомадіс.

У 2016 році в області дещо поліпшилась епізоотична ситуація по сказу.Зареєстровано 92 випадки сказу серед тварин (2015 рік - 113), з них 15 (16,3%) серед диких звірів (у 2015 році відповідно 21 - 18,6%).

За антирабічною допомогою звернулося 1965 осіб, показник звернення становить157,4 на 100 тис.населення проти 177,4 у 2015 році.Низький рівень показника в межах 99,0-106,1у м. Ватутіне, Городищенському, Золотоніському, Тальнівському, Христинівському, Чорнобаївському районах. Кількість відмов від призначених щеплень залишилась на рівні 2015 року.

З метою моніторингу циркуляції збудників природно-вогнищевих (зоонозних) інфекцій в об’єктах довкілля групою спостереження за цими інфекціями проведені епізоотологічні обстеження, складовою яких був облік чисельності та відлов дрібних ссавців, збір пелеток хижих птахів, іксодових кліщів, відбір проб води відкритих водоймищ, грунту з подальшим їх дослідженням в лабораторії особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

За рік групою обстежені території 15-ти адміністративних районів області та м. Черкаси, зокрема й ті на яких періодично проявляють свою активність природні осередки особливо небезпечних хвороб.

За результатами цієї роботи групою відловлено більше 1400 екземплярів мишоподібних гризунів, зібрано 400 пелеток хижих птахів і 898 екз. іксодових кліщів, відібрано 50 проб води відкритих водойм та 12 проб грунту.

При дослідженні дрібних ссавців виявлені носії туляремії (1,7%), лептоспірозу (0,5%) та псевдотуберкульозу і кишкових ієрсиніозів (2,6%).

При дослідженні на туляремію пелеток хижих птахів визначено 3,25% позитивних, що свідчить про активну циркуляцію збудника в об’єктах довкілля і реальність ризику зараження та виникнення захворювань серед людей.

Природна інфікованість іксодових кліщів бореліями у 2016 році складала 6,8%. Наведені дані дозволяють прогнозувати активний розвиток епідемічного процесу з іксодового кліщового бореліозу.

Результати моніторингу підтверджують наявність в області ензоотичних територій щодо природно-вогнищевих інфекційних хвороб, існування яких підтримується відповідними ландшафтними і сприятливими погодними умовами, а також наявністю резервуарів і переносників збудника.

Прогноз щодо особливо небезпечних інфекцій на 2017 рік залишається несприятливим. Можливе виникнення поодиноких випадків захворювань серед людей на ензоотичних територіях.

Моніторинг за особливо небезпечними інфекціями буде здійснюватись на території області і у 2017 році.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.