m Інформація для населення

Інформація для населення

Ізоляційні заходи при COVID

Друк
PDF

Самоізоляція – це утримання від контактів з іншими особами, з метою зменшення ризику інфікування.

Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, з метою зменшення ризику інфікування під час контакту з іншими особами (близьке спілкування на відстані до 2 м.)

Самоізоляція потрібна:

- під час очікування результатів на COVID-19;

- близькі контакти з особами, які захворіли на COVID-19;

- нещодавно повернулись з КНР, Ірану, Північної Кореї, Італії та інших країн, де зафіксована захворюваність (навіть при відсутності симптомів).

Самоізоляція триває не менше 14 днів з початку випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворими тощо).

Відповідно до особистого зобов’язання про самоізоляцію за її порушення передбачається дуже жорства відповідальність.

Обсервація – це медичне спостереження за особами, у яких встановлена підозра на інфекційне захворювання, або які мали контакт з захворілими людьми.

Обсервація застосовується з метою припинення розповсюдження інфекційного захворювання.

Обсервація передбачає ізоляцію людини, але не госпіталізацію в медичний заклад.

Якщо людина не потребує постійної медичної допомоги, то його карантин можна замінити обсервацією.

Тобто людина знаходиться в ізоляції впродовж інкубаційного періоду – у випадку з COVID-19 14 днів.

Порушення обсерваційних вимог небезпечні для оточуючих.

Карантин – комплекс обстежувальних та режимних протиепідемічних заходів, які забезпечують обмеження контактів (ізоляція) інфікованого чи підозрюваного в інфікуванні особи (групи осіб).

В окремих випадках карантин передбачає повну ізоляцію епідемічного вогнища за допомогою озброєної охорони за периметром.

Доступ в зону карантину дозволяється лише працівникам, залученим для огляду за особами, що знаходяться в карантині.

За порушення обмежувальних, протиепідемічних заходів під час карантину передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.

Небезпечні кліщі

Друк
PDF

29.03.2019111.jpgКліщі — дрібні членистоногі тварини класу Павукоподібні (Arachnida). Найбільшу шкоду приносять кровососи — іксодові кліщі, розмір яких до 5 мм, а дорослі самиці, харчуючись на теплокровних тваринах, можуть розростатися до 2 см. На відміну від деяких інших членистоногих, для них є характерною відсутність чіткого поділу тіла на сегменти. Тіло кліща овально-сплющене, звужене спереду. Дорослі кліщі та німфи (статевонезріла стадія кліща) мають чотири пари кінцівок з кігтиками та спеціальними присосками. Самець кліща має спинний щиток, у самиці він розташований біля головної частини напівовалом. Для циклу розвитку кліщів характерна невелика кількість стадій, від однїєї до іншої кліщ переходить линяючи та покидаючи свою зовнішню хітинову оболонку. Здебільшого кліщі відкладають яйця, з них вилуплюються личинка, яка, підростаючи, проходить одну, дві або три стадії німфи, після чого линяє у дорослого кліща — самицю чи самця.

Детальніше...

Інструкція від МЗС України та МОЗ України для тих, хто повертається з-за кордону

Друк
PDF

Кожен громадянин України, який повертається з країни, де були зафіксовані випадки COVID-19, має пройти необхідні контрольні процедури при перетині кордону. Не менш важливо уважно стежити за станом свого здоров’я, адже ваша відповідальна поведінка може захистити життя сотень людей.

Закликаємо кожного громадянина України, який повертається з-за кордону:

- До планування повернення на територію України та перед посадкою у транспортний засіб переконайтеся, що у вас не підвищена температура і немає ознак респіраторних захворювань. Не намагайтеся збити температуру або приховати інші симптоми, а негайно зверніться по медичну допомогу.

- Після повернення в Україну суворо дотримуйтеся режиму самоізоляції, щоб убезпечити себе і близьких.

Самоізоляція передусім означає, що ви впродовж щонайменше 14 днів уникаєте будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метри та довше 15 хвилин.

Єдиний виняток – звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби зателефонуйте своєму сімейному лікареві або лікарці і дотримуйтесь подальших рекомендацій.

Як підготуватися до самоізоляції:

Продумайте, що вам знадобиться впродовж 14 днів, щоб вам не треба було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами.

При потребі користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.

Попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей. Виберіть контактну особу, до якої ви в разі потреби звернетесь по допомогу.

Попередьте свого сімейного лікаря/лікарку про режим самоізоляції і підтримуйте зв'язок із ним або з нею.

Домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи.

Якщо ви живете не самі:

Ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.

Якщо можливо, використовуйте окрему ванну кімнату та/або туалет, готуйте їжу та їжте окремо. Якщо ні - застосовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи.

Уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.

Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом.

Якщо вам треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми. Використовуйте засоби для дезінфікування рук.

Якщо під час самоізоляції у вас з'явилися симптоми хвороби (кашель, задишка, лихоманка, діарея), терміново зверніться по медичну допомогу та повідомте про свої нещодавні подорожі, а також контакти з людьми, які мали ознаки захворювання на ГРВІ.

Зупинимо туберкульоз разом!

Друк
PDF

туберкульоз_2019.jpg24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

В 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики. Щоб зупинити та перемогти хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності про туберкульоз боротьба з ним приречена на невдачу.

Епідемія туберкульозу в нашій державі за критеріями ВООЗ оголошена з 1995 року. Незважаючи на всі заходи, яких вживають для запобігання їй, щогодини туберкульозом заражаються троє жителів нашої країни та вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення.З’явиласьнова небезпечна форма хвороби - хіміорезистентний туберкульоз, тобто не чутливий до лікарських препаратів.

Детальніше...

Протидія коронавірусній інфекції

Друк
PDF

_180320.jpgВ Державній установі «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відбулася робоча зустріч виконуючого обов’язки директора Центру Сьомака М. О. з членами президії обкому профспілки працівників охорони здоров’я на чолі з головою
Кочубей В. Г.

На зустрічі обговорені питання профілактики виникнення та розповсюдження в області коронавірусу COVID– 19.

Особлива увага під час обговорення приділялась вирішенню питань особистого та колективного захисту медичних працівників області та безумовного дотримання протиепідемічних заходів, розроблених Міністерством охорони здоров’я України та обласною державною адміністрацією.

Щодо змінення графіку роботи установи

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що на виконання Постанови Кабінету Міністрів від 16 березня 2020 року № 215 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів від 11 березня 2020 року № 211» в установі змінено графік роботи та введено чергування фахівців з 8.00 до 20.00.

У вихідні та святкові дні інформація на запити від громадян, підприємств та установ надаватиметься за номером телефону 36-07-14.

Як захистити себе від вірусних інфекцій

Друк
PDF

Як захистити себе від вірусних інфекцій

Рекомендації «Як себе захистити від вірусних інфекцій»

Друк
PDF

Основні профілактичні індивідуальні заходи

До основних індивідуальних профілактичних заходів належать:

- гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо;

- гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкодити відразу після використання;

Детальніше...

Результати щотижневого моніторингу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип

Друк
PDF

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 7-й тиждень 2020 року в Білорусі, Словаччині та Угорщині інтенсивність грипу знаходилася на низькому рівні. Польща, Молдова та Росія повідомили про середній рівень інтенсивності, а Румунія - про високий.

Захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 19,34% та знаходиться на низькому рівні інтенсивності.

Детальніше...

Новий коронавірус із Китаю. Рекомендації Міністерства охорони здоров’я України.

Друк
PDF

_27022020.jpgЗа останню добу кількість хворих на хворобу, спричинену новим коронавірусом, збільшилась у Китаї на 388 осіб, в Південній Кореї ‑ на 284, Італії ‑ на 132 та Ірані ‑ на 44 особи. Станом на 27.02.2020 всього у світі зареєстровано 81164 хворих, з яких померло 2801 особа та виписано з лікарень 32872 особи.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» отримано від Міністерства охорони здоров’я України алгоритми дій лікарів закладів охорони здоров’я та лікарів-епідеміологів у разі звернення або виявлення особи, яка відповідає визначенню ймовірного, підозрілого або підтвердженого випадку захворювання на нову коронавірусну інфекцію.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я населенню за наявності симптомів гострого вірусного захворювання та перебування протягом останніх 14 днів у Китайській Народній Республіці, Південній Кореї, Італії, Ірані та інших країнах, де реєструються захворювання на нову коронавірусну інфекцію або мали контакт з хворими, рекомендується звернутися за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном) якнайшвидше або викликати бригаду швидкої медичної допомоги, не займатися самолікуванням та повідомити медичним працівникам про поїздку до країн, де реєструвалися випадки захворювань на нову коронавірусну інфекцію.

Всесвітня організація охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України рекомендують дезінфікувати поверхні, з якими контактували люди, що мали ознаки захворювання за допомогою хлоровмісних або спиртовмісних засобів, уникати тісного контакту з людьми, прикривати рот і ніс під час кашлю та чиханню одноразовою серветкою та мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісним антисептиком.

Рекомендації для населення при наявності симптомів гострого вірусного захворювання

Друк
PDF

Рекомендації для населення при наявності гострого вірусного захворювання та перебування у Китайській Народній Республіці

Новий коронавірус із Китаю. Які симптоми, як вберегтися від можливого зараження.

Друк
PDF

.jpgУ грудні 2019 року в 12-мільйонному Ухані, одному із найбільш густонаселених міст центрального Китаю, зафіксували спалах пневмонії, яку викликав невідомий збудник. Тепер він потрапив до Таїланду, Японії, Південної Кореї та США. Вже на початку січня китайські дослідники виявилиновий коронавірус, який і спричинив незрозумілу хворобу. Станом на 22 січня зареєстровано 448 лабораторно підтверджених випадків захворювання, 17 померли. Виявилося, що випадки захворювання пов’язані з торговцями уханського ринку, які продавали живу рибу, тварин та птахів.

Коронавірус — це назва цілого «сімейства» вірусів, які отримали свою назву від специфічної форми. Раніше його асоціювали переважно із захворюваннями тварин. Та з’ясувалось, що коронавірус може вражати і людей. Здебільшого він викликає хвороби дихальних шляхів різної тяжкості. Переважно коронавірус передається від тварин до людей. Але китайські вчені кажуть, що новий вірус може передаватися і від людини до людини. Вірус підступний тим, що спершу коронавірус може мати кишкову форму, а потім перетворитися на респіраторну. Симптоми вірусу на перший погляд, подібні до застуди, грипу або — у більш важких випадках — запалення легень. Це висока температура, утруднення дихання, ураження дихальних шляхів та легень. Вважається, що інкубаційний період вірусу, тобто зараження до появи симптомів, становить близько двох тижнів. Однозначно, більше шансів захворіти має той, хто нещодавно був в Ухані або контактували з хворими. Аби заразитися, достатньо перебувати з хворим в одній кімнаті без належних засобів індивідуального захисту — рукавичок, респіратора.

На основі наявних доказів та інформації Всесвітня організація охорони здоров’ярозробила перелік рекомендацій для населення щодо профілактики зараження коронавірусом. У разі відвідування зооринків або ринків із продуктами тваринного походження, дотримуйтеся таких правил:

- уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження;

- мийте руки з милом після доторкування до тварин або продуктів тваринного походження;

- уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами, що, можливо, проживають на території зооринку;

- не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;

- уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими) тваринними залишками або рідинами на ґрунті або частинами предметів магазину чи зооринку;

- уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м'ясо, м'ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.

Рекомендації для груп ризику.Група професійного ризику (працівники бійні, ветеринари, працівники зооринків, а також інші особи, що займаються поводженням з живими тваринами та продуктами тваринного походження) повинні дотримуватися таких правил:

- дотримуйтеся особистої гігієни;

- використовуйте захисні накидки, рукавиці, маски під час поводження з тваринами або свіжими продуктами тваринного походження;

- уникайте контакту з рідинами організму тварин, якщо не використовуєте засоби індивідуального захисту;

- мийте та дезінфікуйте засоби індивідуального захисту щоденно або використовуйте одноразові;

- мийте та дезінфікуйте спорядження щоденно;

- зберігайте захисний одяг та спорядження після обробки на роботі у спеціально відведеному місці для попередження можливого інфікування через них інших осіб;

- дотримуйтеся правил безпечного поховання або знищення мертвих тварин;

- інформуйте відповідні інстанції про будь-які нетипові захворювання у тварин.

Збудник нового коронавірусу та механізм передачі недостатньо вивчені, тому доцільно нагадати населенню про основні принципи зниження загального ризику ГРВІ:

- уникати тісного контакту з людьми, що страждають на гострі респіраторні інфекції;

- часто мийте руки, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;

- уникати тісного контакту з хворими тваринами на фермах або у дикій природі;

- люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил етикету кашлю та респіраторної гігієни (тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

У разі появи симптомів у мандрівників, які свідчать про респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, рекомендовано звернутися до лікаря та повідомити про подорож.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.