Інформація для населення

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЛЕГІОНЕЛЬОЗ

Друк
PDF

Легіонельоз - інфекційне захворювання, що протікає з ураженням органів дихання, часто у формі важкої пневмонії, збудником якого є бактерії роду легіонелла. Легіонели є природними мешканцями прісноводних водойм і загрози для людини не представляють. При їх попаданні у штучні споруди (системи гарячого та холодного водопостачання, централізовані системи кондиціонування повітря з водяним охолодженням, вихрові басейни, джакузі в аквапарках і спортивно-оздоровчих центрах, зволожувачі повітря, фонтани та ін.), де є сприятливі умови для їх розмноження і накопичення у великій кількості, а саме: температура води 20-45 градусів, утворення біоплівок стійких до деззасобів, відсутність систематичних дезінфекційних заходів, аварійні ситуації на водопроводі і ін., виникає загроза зараження людей на легіонельоз.

Детальніше...

Як правильно користуватися кондиціонером

Друк
PDF

Останнім часом кондиціонери стають все більш і більш популярним побутовим приладом, все більша кількість людей мають щасливу можливість самі створювати собі комфортні життєві умови, однак при цьому залишаються питання про те, як правильно користуватися кондиціонером будинку.

Кондиціонер - це побутовий прилад, що забезпечує комфортний мікроклімат в певному приміщенні - може функціонувати як на охолодження приміщення, так і для його обігріву.

Детальніше...

Щодо пожеж в зоні відчуження Чорнобильської АЕС

Друк
PDF

У зв’язку з пожежами, що сталися 16 липня 2016 р. в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, площею понад 15 га, лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» впроваджено додатковий моніторинг природного радіаційного фону у м.Черкаси.

За результатами проведених досліджень встановлено, що природний радіаційний фон не перевищує притаманних для даної території значень      (25 МКР/год) і становить від 14 до 19 МКР/год.

Концепція побудови нової національної системи охорони здоров’я

Друк
PDF

15 липня в МОЗ України відбулося спільне засідання Колегії та Вченої ради МОЗ України. За участю народних депутатів, керівників регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, ректорів медичних вузів, академіків, науковців, головних позаштатних спеціалістів МОЗ України, головних лікарів було обговорено Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров’я, розроблену МОЗ України за співпраці з Комітетом з питань охорони здоров’я ВРУ, кращими вітчизняними та міжнародними експертами, із врахуванням позитивних практик, оптимізації отриманого досвіду та наукових доробок.

Детальніше...

Про захист трудових прав працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби України

Друк
PDF

      За повідомленням професійної спілки працівників охорони здоров'я України 14 липня 2016 року Вищим адміністративним судом України по справі №К/800/5608/16 у присутності представників сторін та третіх осіб винесено ухвалу про залишення без задоволення касаційної скарги Кабінету Міністрів України на постанову Київського апеляційного адміністративного суду України від 08 лютого 2016 року, якою визнано протиправним та скасовано абзац 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» в частині реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Детальніше...

Про розбудову системи громадського здоров'я

Друк
PDF

У Міністерстві охорони здоров’я під головуванням в.о Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського відбулося чергове засідання експертної робочої групи з міжнародною участю щодо розробки Концепції розбудови системи громадського здоров’я в Україні.

Детальніше...

Поради до сезону

Друк
PDF

Фахівці ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» радять приготування у домашніх умовах натуральних репелентних засобів для відлякування кровосисних комах. Комахи тисячами оточують людину. Ті, що п’ють кров, приносять їй тяжкі страждання. Надокучливо переслідуючи жертву, кровососи впиваються своїми хоботками у тіло навіть через одяг.

Детальніше...

За повідомленням прес – служби МОЗ України

Друк
PDF

06 липня 2016 року в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський взяв участь у 2-му засіданні Комітету Асоціації ЄС-Україна, яке відбулося в Києві. Захід відкривали Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.О. Климпуш-Цинцадзе та керуючий директор регіону Центральної Європи та Центральної Азії Європейської служби зовнішніх справ Т. Меєр-Хартінг.

У рамках обговорення секторального співробітництва Каніс Нолан, старший координатор Глобального здоров’я ГД ЄК «Здоров’я», висловив занепокоєння сторони ЄС щодо поточної ситуації в сфері охорони здоров’я. Він наголосив на важливості впровадження сталих реформ сектору, зокрема забезпечення ефективного функціонування Центру громадського здоров’я та обрання його керівника, впровадження дієвого механізму державних закупівель лікарських засобів, затвердження програми вакцинації на майбутні роки, акумуляції внутрішніх ресурсів для забезпечення тривалої боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Детальніше...

Профілактика холери

Друк
PDF

З метою попередження епідускладнень по холері ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр» здійснює моніторинг за циркуляцією збудника холери в об’єктах довкілля. Впродовж літа-осені буде обстежуватися на наявність збудника холери вода в стаціонарних точках, які  визначені на основі епідеміологічного обґрунтування. Обстежуються на холеру хворі з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій, особи з дисфункцією кишкового тракту, які поступають в психоневрологічні лікувальні заклади, а також громадяни України, які захворіли на гострі кишкові інфекції після повернення з країн, де зареєстровані захворювання на холеру.

Детальніше...

Хвороба Лайма - це актуально

Друк
PDF

В області продовжується реєстрація випадків захворювання на хворобу Лайма. За 6 місяців виявлено 60 випадків захворювання. Зараження людей відбулося під час відпочинку в паркових зонах м.Черкаси, перебування на дачних ділянках та присадибних ділянках. У більшості захворювань хворі відмічають факт присмоктування кліща або укусу невідомою комахою. В містах та районах області визначено 249 ензоотичних територій по хворобі Лайма.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.