Інформація для населення

Побудова системи громадського здоров’я – один із пріоритетів роботи МОЗ України

Друк
PDF

За повідомленням прес-служби Міністерства охорони здоров’я України - 11 серпня 2016 року в МОЗ України відбулося чергове засідання міжвідомчої експертної робочої групи з міжнародною участю щодо розробки Концепції розбудови системи громадського здоров’я.

Попри кадрові зміни у керівництві Міністерства охорони здоров’я України, побудова системи громадського здоров’я лишається пріоритетним напрямом діяльності відомства. Крім того, як відомо, це зобов’язання, взяте країною у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Детальніше...

Зберігаємо продукти правильно. Профілактика ієрсиніозу.

Друк
PDF

Триває сезон заготівлі овочів і важливо зберегти їх так, щоб не завдати згодом шкоди здоров'ю. Необхідно пам'ятати, що зберігання продуктів в холодильнику або льоху не завжди є гарантією безпеки від інфекції. Існують бактерії, які розмножуються при зниженій температури. Наприклад, ієрсинії можуть розмножуватися при температурі 4-10°C, зберігатися в навколишньому середовищі (ґрунті, воді відкритих водойм), можуть виживати на овочах, різних продуктах харчування, особливо у салатах, що зберігаються після приготування при низькій температурі.

Детальніше...

Контроль за вмістом нітратів в рослинній продукції

Друк
PDF

В даний час на ринки Черкащини в великій кількості надходять продукти рослинного походження, вирощені  в умовах відкритого грунту.

У зв’язку з цим ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» здійснює постійний моніторинг нітратів в плодо-овочевій продукції що реалізується на ринках.

Дослідженню підлягали такі продукти, як груші, кавуни, капуста, картопля, морква, томати, огірки, буряк столовий, цибуля ріпчаста, цибуля перо,  листові овочі; салати, шпінат, щавель, капуста салатна, петрушка, селера, кінза, кріп , дині, перець солодкий, кабачки, гарбузи, яблука,  виноград столових сортів тощо.

За результатами досліджень , проведених в липні – серпні , встановлено, що в зазначеній  продукції вміст нітратів не перевищує  гігієнічні нормативи всановлені в Державних гігієнічних правилах і нормах «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин  у харчових продуктах».

Слід відзначити, що вживання овочів, що надходять сьогодні на ринок, є безпечними за вмістом нітратів.

Поза цим,  лабораторний центр застерігає жителів області від придбання садо-овочевої продукції на стихійних ринках, де відсутній лабораторний контроль.

         

Обережно, трихінельоз!

Друк
PDF

В Україні за останні 5 років погіршилась епідемічна ситуація з трихінельозу, про що свідчить збільшення випадків захворювання серед людей у 2,7 рази, порівняно з попереднім п'ятиріччям.                                  

У всіх випадках захворюваність пов’язана із вживанням в їжу свинини. Ветеринарно-санітарна експертиза м’яса не проводилася.

В області 2012 році у Чорнобаївському районі зареєстровано 1 випадок трихінельозу.

Що ж це за хвороба - трихінельоз?

Детальніше...

Туляремія – це небезпечно!

Друк
PDF

Туляремія - це природно-вогнищеве, гостре інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями, що тривалий час можуть існувати у зовнішньому середовищі. Інфекція активна цілий рік, але близько 80% випадків фіксуються влітку та восени. Частота захворюваності у чоловіків у два рази вище, ніж у жінок. Основним фактором ризику інфікування є професійна діяльність (рибальство, мисливство, сільське господарство)

Детальніше...

Поради батькам щодо правильного вибору одягу та навчальних приладь для школярів.

Друк
PDF

Перед початком навчального року у місті відкриваються шкільні ярмарки,  переповнені шкільним приладдям, але ж у батьків виникають  питання, як правильно підібрати своїй дитині  одяг, взуття та інші товари. Тому необхідно врахувати наступні поради гігієністів.

Шкільна   форма повинна бути  зручною, якісною, відповідати гігієнічним рекомендаціям та нормативам щодо урахування фізіологічних особливостей дітей, їх віку, зросту тощо. 

Детальніше...

Обережно, нітрати!

Друк
PDF

Питання якості питної води в області та  в Україні в цілому залишається актуальним. На сьогодні  не все населення  Черкаської області  має можливість  вживати якісну питну воду, тому що багато вододжерел забруднені різноманітними шкідливими хімічними сполуками. І особливої уваги серед них заслуговують нітрати.

Детальніше...

Обережно - лептоспіроз!

Друк
PDF

Лептоспіроз - гостре інфекційне захворювання з тяжким клінічним перебігом і високою летальністю, для якого характерна виражена сезонність з максимумом захворюваності в серпні-вересні.

Джерелом інфекції є, перш за все, гризуни, їжаки, сільськогосподарські тварини (свині, рогата худоба), собаки. Лептоспіри виділяються з продуктами життєдіяльності тварин, забруднюючи воду, грунт, овочі, харчові продукти.Сприятливим середовищем для розмноження лептоспір в літній період ємалопроточні річки, ставки та озера. Ускладнюють ситуацію стихійні звалища на берегах відкритих водойм,які сприяють розмноженню сірих щурів. В останні роки особливе значення в поширенні лептоспірозу набувають собаки.

Детальніше...

28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами.

Друк
PDF

Гепатити — це група інфекційних хвороб печінки надзвичайно небезпечних та дуже заразних, які найчастіше викликаються вірусами А, В, С, D, Е та ін., тому способи захисту від цієї недуги повинен знати кожен. Крім того вірусні гепатити людини є актуальною глобальною проблемою, адже  вони розповсюджуються швидше ніж ВІЛ-інфекція.

За даними статистики за 5 місяців 2016 року в Україні вірусами гепатитів А,В,С інфіковано 5141 особа ( інтенсивний показник 12,0 на 100 тис. населення).

Детальніше...

Про санепідситуацію на пляжах

Друк
PDF

ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" організований   моніторинг з якості води водоймищ у межах місць масового відпочинку,  зокрема пляжів.

За офіційними даними на сьогодні в області налічується   10 пляжів (м. Черкаси - пляжі «Соснівський», «Пушкінський», «Рів’єра», «Смілянський», «Митницький», міські пляжі мм. Чигирин, Ватутіне та Кам’янка, пляжі ДОК «Придніпровський» та ТОВ ДОТ «Чапаєвець» с. Чапаєвка,  Золотоніського району).

З початку літнього  оздоровчого сезону в лабораторіях ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджено 134 проби води акваторії пляжів та місць масового відпочинку на воді, з них 86 проб за санітарно-хімічними та 48 проб за мікробіологічними показниками. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.