Інформація для населення

Ботулізм - це небезпечно!

Друк
PDF

ботулізм16112018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України інформує:

В області зареєстровано восьмий випадок захворювання на ботулізм у 39-річного мешканця м.Кам’янка Черкаської області.

Хворий вживав консервоване домашнє сало з проріззю, виготовлене власноруч влітку поточного року, без термічної обробки. Продукт вочевидь був приготовлений з порушенням елементарних санітарних правил та технологічних процесів, що й послужило причиною захворювання.

Ситуацію ускладнило те, що хворий звернувся за медичною допомогою до Кам’янської центральної районної лікарні лише на 4-й день після вживання зараженого продукту. Для уточнення діагнозу хворого було направлено до Черкаської обласної лікарні, після встановлення діагнозу «ботулізм» 14.11.2018 року він госпіталізований до Черкаської міської інфекційної лікарні.

Після введення ботулінічного антитоксину самопочуття хворого покращилося, на сьогоднішній день він продовжує лікування в дорослому інфекційному відділенні стаціонару.

Діагноз ботулізм встановлено клінічно та підтверджено лабораторно – в крові хворого виявлено ботулотоксин типу В.        

Ще раз звертаємо увагу: аби запобігти захворюванню, слід дотримуватись головних вимог технології приготування консервованих харчових продуктів, в тому числі м’ясних консервів, в’ялених і копчених виробів з риби та м’яса, проводити термічну обробку домашніх консервів перед вживанням та своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Смерть у кошику

Друк
PDF

н14112018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє про другий летальний випадок отруєння грибами на Черкащині.

Потерпіла внаслідок отруєння дикорослими грибами 55-річна мешканка с. Мошни Черкаського району померла 12.11.2018 року. у Черкаській центральній районній лікарні. Жінка потрапила до реанімації після вживання смажених лісових шампіньйонів, серед яких, вочевидь, була бліда поганка. Незважаючи на проведену інтенсивну терапію, врятувати життя хворої не вдалося.

Станом на 13.11.2018 року у Черкаській області зареєстровано 35випадків отруєнь неїстівними грибами з 57потерпілими (49дорослих та 8 дітей віком до 18 років), 2 – летальних (дорослі).

Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Для вживання заходів про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Отруєння грибами у с.Чорнявка

Друк
PDF

гриби13112018.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» продовжується моніторинг за станом отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 12.11.2018 р. зареєстровано отруєння дикорослими грибами пенсіонерки з с. Чорнявка Черкаського району, яка вживала гриби сироїжки, що назбирала в лісі біля села.

Перші симптоми отруєння (нудота, блювота, біль у животі, діарея) з’явились через дві години після вживання грибів. Бригадою швидкої медичної допомоги постраждала доставлена до Черкаської центральної районної лікарні та госпіталізована до терапевтичного відділення стаціонару.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота з членами родини хворої. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Для вживання заходів про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Новий випадок отруєння грибами

Друк
PDF

12112018.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» продовжується моніторинг за станом отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 08.11.2018 р. зареєстровано отруєння дикорослими грибами пенсіонерки з с. Мошни Черкаського району, яка вживала гриби шампіньйони дикі, що назбирала на території біля Черкаської районної лікарні у с.Мошни.

Перші симптоми отруєння (нудота, блювота, озноб, запаморочення) з’явились через дві години. Бригадою швидкої медичної допомоги постраждала доставлена до Черкаської районної лікарні та госпіталізована до терапевтичного відділення стаціонару.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Для вживання заходів про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Ще одне отруєння грибами

Друк
PDF

гриби07112018.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» продовжується моніторинг за станом отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 03.11.2018 р. зареєстровано отруєння пенсіонерки з м. Умань, яка вживала гриби рядовки, що назбирала в лісі біля села Городецьке Уманського району.

Перші симптоми отруєння (нудота, блювота, озноб, запаморочення) з’явились через декілька годин. Бригадою швидкої медичної допомоги постраждала доставлена до Уманської міської лікарні та госпіталізована до терапевтичного відділення стаціонару.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Для вживання заходів про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Отруєння грибами продовжуються

Друк
PDF

гриби_31102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснює постійний моніторинг отруєнь дикорослими грибами в області.

З початку грибного сезону у Черкаській області зареєстровано 33 випадки отруєнь грибами з 55 потерпілими (47 дорослих та 8 дітей віком до 18 років), 1 – летальний (дорослий).

Інформація щодо стану отруєнь грибами направляється в органи влади та місцевого самоврядування, Державну службу з надзвичайних ситуацій та Держпродспоживслужбу для відповідного реагування та застосування заходів щодо попередження отруєнь.

Детальна інформація з даного питання подається для подальшого висвітлення в засобах масової інформації, радіо, телебаченні та на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Для запобігання отруєнню грибами ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись збирання та споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, особливо дітям та літнім людям, і радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні симптомів отруєння.

Поліомієліт: епідемічна ситуація у світі та заходи його профілактики

Друк
PDF

018695206_401001.jpgПоліомієліт - інфекційне захворювання, яке характери­зується переважним ураженням центральної нервової системи з розвитком в’ялих парезів та паралічів. Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або вірусоносій. Вірус виявляєть­ся в слизу носоглотки, а також виділяється у навколишнє се­редовище з фекаліями. Виділення вірусу починається на 2-4-й день після зараження. З носоглотки вірус виділяється протягом 1 тижня, а з фекаліями - протягом 3-4 тижнів, але інколи до 4-х місяців та більше. Передача вірусу відбувається фекально-оральним шляхом, можливий і повітряно-крапельний шлях передачі збудника. Зараження вірусом поліомієліту відносно рідко веде до розвитку типового захворювання, частіше вини­кає вірусоносійство, яке має основне значення в розповсюджен­ні поліомієліту. Масивне виділення вірусу з фекаліями визна­чає можливість розповсюдження його через харчові продукти, воду, брудні руки.

За даними Всесвітньої орга­нізації охорони здоров’я до те­перішнього часу випадки захво­рювання па поліомієліт, зокрема епідемічного характеру, реє­струвалися в трьох країнах світу: Пакистані, Нігерії та Афганістані. З травня поточного року зареє­стровані масові випадки захво­рювання поліомієлітом у Сомалі та Кенії із загальною кількістю потерпілих понад 120 осіб. Упро­довж 2013 року на всій терито­рії Ізраїлю в пробах стічних вод, відібраних у рамках планового епіднагляду, та від здорових лю­дей, був виділений дикий вірус поліомієліту І типу, який іден­тичний вірусу, що циркулював на території Єгипту в 2012 році.

Детальніше...

Полімери навколо нас і особливо у побуті це – небезпечно!

Друк
PDF

полімери_19102018.jpgСучасне житло людини, робочі місця в конторах-офісах,приміщення громадських організацій є надзвичайно насиченими виробами, які виготовлені з синтетичних полімерних матеріалів. Насамперед це меблі, будівельні конструктивні та оздоблювальні матеріали, єлементи освітлювальної техніки і навіть посуд.

За науковими даними, у звичайній квартирі може налічуватись більш як 150 видів різних,токсичних хімічних сполук.

Це, зазвичай, сукупність низькомолекулярних сполук,які мігрують у житлове або виробниче середовище людини. Вони є складовими речовинами полімерних будівельних та інших матеріалів. Це - випари лаку та фарби, меблевого клею, зв'язувальної речовини, яка була використана при виробництві ДСП, продуктів деструкції полімерних матеріалів і т. д.

Наслідки впливу такої хімічної суміші на організм людини проявляються часто появою головного болю, чихання, кашлю,некомфортного самопочуття. Виникають стани подібні до хронічної інтоксикації у токсикоманів.

Багато хімічних речовин (феноли,формальдегіди, вуглеводні, стирол тощо) є найсильнішими канцерогенами, що викликають злоякісні новоутворення й пухлини.

Детальніше...

Обережно - отруйні гриби!

Друк
PDF

гриби_18102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє про нові випадки отруєнь дикорослими грибами в області.

Отруїлися грибами двоє мешканців м. Черкаси (сімейна пара).

Пенсіонери вживали гриби сироїжки, що назбирали в лісі у Канівському районі. У важкому стані 11.10.2018 року вони госпіталізовані до Канівської ЦРЛ, потім 12.10.2018 року переведені до реанімації Черкаської обласної лікарні. Незважаючи на проведену інтенсивну терапію 66-річний хворий помер, дружина перебуває на лікуванні у стаціонарі. Діагноз: отруєння грибами гепатонефротичної дії.

Також отруївся грибами мешканець с.Дубіївка Черкаського району: він вживав гриби білі та маслюки, зібрані в лісі біля с.Дубіївка. Постраждалий госпіталізований до Черкаської центральної районної лікарні у стані середньої важкості, де продовжує лікування.

Станом на 18.10.2018 року у Черкаській області зареєстровано 31 випадок отруєння неїстівними грибами з 53 потерпілими (47 дорослих та 6 дітей віком до 18 років).

Фахівці обласного лабораторного центру проводять роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації, радіо, телебачення тощо.

Моніторинг щодо отруєнь дикорослими грибами в області продовжується до завершення грибного сезону.

Як вберегтися від грипу: пам'ятка для населення

Друк
PDF

грип_17.10.2018.jpgЩороку в Україні реєструється близько 6 млн. інфекційних захворювань, 98% з котрих — це захворювання на грип та ГРВІ. Згідно зі статистикою, наданою відділом грипу та ГРВІ ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», минулого епідемічного сезону на ці інфекції захворіло 5,7 млн. осіб. Семеро людей (із них 4 дітей) померло, жоден із них не був щеплений проти грипу. Водночас, охоплення вакцинацією проти грипу щорічно знаходиться надуже низькому рівні - за попередні три епідсезони близько 0,5% населення. Хоча саме вакцинація є найефективнішим методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень.

Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні будуть:

- вірус, подібний A/Michigan/ (H1N1);

- вірус, подібний A/Singapore/ (H3N2);

- вірус, подібний B/Colorado/.

Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року. В цей час є найбільший ризик заразитися цим небезпечним недугом.

Грип має симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.