Інформація для населення

Чорнобиль - 30 років потому

Друк
PDF

Radiation-danger.jpgРозвиток сучасного суспільства, а з цим і зростання добробуту та благополуччя нашого народу, тісно пов’язаний з використанням ядерних технологій. Майже 50% усієї електроенергії, що споживається в Україні, виробляється атомними станціями. Однак, використання ядерної енергії можливо лише за умови забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Трагічним підтвердженням цієї тези стала Чорнобильська катастрофа.

Вибух та інтенсивний тривалий ( з 26.04.86 по 06.05.86 ) вихід широкого спектру радіонуклідів зумовив забруднення величезних територій Європи (Швеції, Фінляндії, Німеччини, Австрії, Швейцарії та інших країн Європи), найбільшого радіоактивного забруднення зазнали території України, Білорусі та Росії.

Детальніше...

Пам'ятка з профілактики особливо небезпечних захворювань для від'їжджаючих в екзотичні країни

Друк
PDF

самолетик.jpg

При виїзді в закордонні країни Вам необхідно знати, що в деяких з них існує реальна можливість зараження особливо небезпечними інфекційними захворюваннями, які характеризуються тяжким клінічним перебігом, ураженням життєво важливих органів і систем організму і можуть привести до смертельного результату.

Особливо небезпечні інфекції реєструються, в основному, в країнах Азії, Африки та Південної Америки. Але в зв'язку з розвитком міжнародного і комерційного туризму почастішали випадки зараження українських громадян особливо небезпечними інфекційними захворюваннями, що пов'язано з невиконанням ними обов'язкових профілактичних заходів.

Детальніше...

Остерігайтеся переохолодження та обморожень!

Друк
PDF

переохолодження_Бондаренко.jpgУ зв'язку зі зниженням добової температури Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» звертається з проханням дотримуватися порад медиків, щодо уникнення шкідливого впливу низьких температур на організм.

Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі. Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 С вже вважаються такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров'ям і це не лише ГРІ.

Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини людини. Судини в кінцівках інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло. Саме за рахунок цього приплив крові до внутрішніх органів збільшується та підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Ось чому циркуляція крові в кінцівках уповільнюється.

Детальніше...

Про результати моніторингу дитячих оздоровчих закладів впродовж оздоровчого сезону 2016 року

Друк
PDF

Балабан_доз.jpgВпродовж оздоровчого сезону 2016 року фахівцями відділів та відділень Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" проводився лабораторно-інструментальний моніторинг якості та безпечності питної води, харчових продуктів, об'єктів довкілля в дитячих оздоровчих закладах.

В рамках цієї роботи відібрано та досліджено - 562 проби питної води за мікробіологічними показниками та 472 проби за санітарно-хімічними показниками , не відповідали гігієнічним вимогам 41 (7,2%) та 19 (4,0%) проб відповідно, зокрема за вмістом нітратів та по загальній жорсткості.

Із 241 дослідженої проби харчових продуктів за мікробіологічними та 372 за санітарно хімічними показниками,не відповідали гігієнічним вимогам 4 (1,6%) та 11 (2,9%) проб відповідно. На вміст нітратів досліджено 112 проб, без відхилень.

Детальніше...

Роботи під час обслуговування каналізаційних мереж можуть бути смертельно небезпечними

Друк
PDF

160718-123431-3294.jpgЗа результатами моніторингу, який здійснює Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», останнім часом реєструються випадки отруєння, в т.ч. зі смертельними наслідками, при роботі в заглиблених приміщеннях та ємкостях  (каналізаційних колодязях, цистернах, гноєзбірниках).

При експлуатації каналізаційних колодязів та гноєзбірників в повітрі робочої зони накопичується аміак, метан, сірководень, меркаптани та ін.

Концентрації зазначених речовин можуть перевищувати гранично-допустимі: аміаку у 1,5–2 рази (ГДК=20 мг/м3), сірководню – у 2–6 разів ) ГДК= 10 мг/м3), меркаптанів – у 6–24 рази (ГДК=1 мг/м3).

Під час перебування працюючого безпосередньо над ємкістю  для збирання гною і, особливо під час проведення робіт в ємкостях, можливі випадки гострих професійних отруєнь.

Детальніше...

Пішов з життя Кундієв Юрій Ілліч (1927-2017)

Друк
PDF
DrowCalendarRowImageHandler.jpgДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" з глибоким сумом сповіщає, що сьогодні вночі на 90-му році пішов із життя видатний український вчений, 1-й віце-президент Національної академії медичних наук України, директор Інституту медицини праці НАМН України, Заслужений діяч науки України, двічі лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки,академік НАМН та НАН України, доктор медичних наук, професор

КУНДІЄВ ЮРІЙ ІЛЛІЧ (1927-2017) все життя гідно ніс горде звання Лікаря та Учителя, був справжнім інтелігентом, взірцем інтелектуальності, етики, честі.

Пам’ять про шановного Юрія Ілліча Кундієва завжди буде з нами.

Колектив ДУ "Черкаський ОЛЦ МОЗ України" висловлює глибокі співчуття рідним та близьким покійного, його колегам, працівникам очолюваного ним Інституту, всім, хто особисто знав та працював з ним.

Світла пам'ять!

Про організацію Міжнародної культурно-освітньої поїздки «Гуманітарно-медична співпраця»

Друк
PDF

Повідомляю, що відповідно до Плану спільних заходів Міністерства культури України та Всеукраїнської молодіжної громадської організації, з метою розвитку медичного волонтерського руху, відвідування медичних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарно-медичних проектів, та для ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 23 по 30 квітня 2017 року планується міжнародна поїздка до Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії (лист Міністерства та програма поїздки додається).

Додаток: на 3 арк.

Національний робочий семінар з питань імунізації та безпеки вакцин

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що 22-23 грудня 2016 р. в м. Києві під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я, за участю Міністерства охорони здоров’я України, головних епідеміологів, педіатрів, імунологів обласних управлінь охорони здоров’я та медицини катастроф, відбувся національний робочий семінар з питань імунізації та безпеки вакцин.

На семінарі розглянуті актуальні проблеми імунізації, епідеміологічного нагляду та оцінки причино-наслідкових зв’язків між надзвичайними подіями після імунізації і вакцинальним процесом.

З учасниками семінару проведений тренінговий курс за програмою Всесвітньої організації охорони здоров’я з безпеки вакцин та протипоказів до вакцинації.

Введено спеціальність "Громадське здоров'я"

Друк
PDF

За повідомленням прес-служби Міністерства освіти і науки України Кабінетом Міністрів України включена нова галузь знань і 7 спеціальностей до переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка одержувачів вищої освіти, серед яких: "106 Географія", "126 Інформаційні системи та технології", "187 Деревообробні та меблеві технології", "194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології", "228 Промислова фармація", "229 Громадське здоров'я", "256 Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)". 

Закріплення на законодавчому рівні спеціальності "229 Громадське здоров'я", як частини галузі знань, є основоположним кроком у розбудові системи громадського здоров’я, до якої в ході реформування, буде приєднана, зокрема, і Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Друк
PDF

1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (безпечна сексуальна поведінка, ведення здорового способу життя тощо) та виховання толерантного ставлення до ВІЛ- позитивних людей у суспільстві.

Проблема ВІЛ-інфекції понад 29 років залишається актуальною для світової спільноти бо масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.