Інформація для населення

Пішов з життя Кундієв Юрій Ілліч (1927-2017)

Друк
PDF
DrowCalendarRowImageHandler.jpgДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" з глибоким сумом сповіщає, що сьогодні вночі на 90-му році пішов із життя видатний український вчений, 1-й віце-президент Національної академії медичних наук України, директор Інституту медицини праці НАМН України, Заслужений діяч науки України, двічі лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки,академік НАМН та НАН України, доктор медичних наук, професор

КУНДІЄВ ЮРІЙ ІЛЛІЧ (1927-2017) все життя гідно ніс горде звання Лікаря та Учителя, був справжнім інтелігентом, взірцем інтелектуальності, етики, честі.

Пам’ять про шановного Юрія Ілліча Кундієва завжди буде з нами.

Колектив ДУ "Черкаський ОЛЦ МОЗ України" висловлює глибокі співчуття рідним та близьким покійного, його колегам, працівникам очолюваного ним Інституту, всім, хто особисто знав та працював з ним.

Світла пам'ять!

Про організацію Міжнародної культурно-освітньої поїздки «Гуманітарно-медична співпраця»

Друк
PDF

Повідомляю, що відповідно до Плану спільних заходів Міністерства культури України та Всеукраїнської молодіжної громадської організації, з метою розвитку медичного волонтерського руху, відвідування медичних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарно-медичних проектів, та для ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 23 по 30 квітня 2017 року планується міжнародна поїздка до Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії (лист Міністерства та програма поїздки додається).

Додаток: на 3 арк.

Національний робочий семінар з питань імунізації та безпеки вакцин

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що 22-23 грудня 2016 р. в м. Києві під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я, за участю Міністерства охорони здоров’я України, головних епідеміологів, педіатрів, імунологів обласних управлінь охорони здоров’я та медицини катастроф, відбувся національний робочий семінар з питань імунізації та безпеки вакцин.

На семінарі розглянуті актуальні проблеми імунізації, епідеміологічного нагляду та оцінки причино-наслідкових зв’язків між надзвичайними подіями після імунізації і вакцинальним процесом.

З учасниками семінару проведений тренінговий курс за програмою Всесвітньої організації охорони здоров’я з безпеки вакцин та протипоказів до вакцинації.

Введено спеціальність "Громадське здоров'я"

Друк
PDF

За повідомленням прес-служби Міністерства освіти і науки України Кабінетом Міністрів України включена нова галузь знань і 7 спеціальностей до переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка одержувачів вищої освіти, серед яких: "106 Географія", "126 Інформаційні системи та технології", "187 Деревообробні та меблеві технології", "194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології", "228 Промислова фармація", "229 Громадське здоров'я", "256 Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)". 

Закріплення на законодавчому рівні спеціальності "229 Громадське здоров'я", як частини галузі знань, є основоположним кроком у розбудові системи громадського здоров’я, до якої в ході реформування, буде приєднана, зокрема, і Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Друк
PDF

1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (безпечна сексуальна поведінка, ведення здорового способу життя тощо) та виховання толерантного ставлення до ВІЛ- позитивних людей у суспільстві.

Проблема ВІЛ-інфекції понад 29 років залишається актуальною для світової спільноти бо масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Детальніше...

Що потрібно знати про опісторхоз

Друк
PDF

Опісторхоз - це зооантропонозний природно-осередковий біогельмінтоз із групи трематодозів із фекально-оральним механізмом передачі паразита, який характеризується хронічним перебігом із переважним ураженням печінки, жовчного міхура, підшлункової залози.

В Україні значні осередки опісторхозу виявлено в басейнах річок Дніпра, Десни, Південного Бугу, Сіверенського Донця, Ворскли. Щорічно в середньому реєструється 350-400 випадків захворювання найбільше у Сумській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях.

У Черкаській області за останні 5 років зареєстровано 34 випадки захворювань на опісторхоз, за 10 місяців поточного року 4 випадки. Захворюваність серед людей реєструється у Канівському, Золотонішському, Чорнобаївському, Черкаському районах та м. Черкаси.

Детальніше...

Вакцинація проти грипу – це важливо!

Друк
PDF

Всі громадяни можуть придбати вакцини лише за умови наявності в них термоконтейнера з холодоелементами. Тому що зберігання вакцин здійснюється з дотриманням "холодового ланцюга", що забезпечує зберігання первинної якості препаратів.

Вакцини, що зберігались в умовах порушення "холодового ланцюга", не можуть бути використані і підлягають знищенню.

Кожна доза супроводжується інструкцією про застосування вакцин українською мовою, та обов’язково видається касовий чек з датою та годиною продажу.

Детальніше...

Професійні кадри лабораторної мережі мають бути збережені!

Друк
PDF

Про це наголосила заступник міністра охорони здоров’я Оксана Сивак, відкриваючи робочу нараду керівників державних установ – лабораторних центрів МОЗ України.

«Ми маємо всі разом розробити покроковий план дій щодо розвитку служби громадського здоров’я з конкретними темами, виконавцями та термінами реалізації. Лабораторний моніторинг це лише один з, але надзвичайно важливий компонент системи громадського здоров’я. Сьогодні ми презентуємо дорожню карту запуску роботи Центру громадського здоров’я. У свою чергу, чекаємо від вас плідної дискусії, обговорення проблемних питань, порад», - сказала Оксана Сивак.

Детальніше...

Ні - поліомієліту, кору і краснусі!

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що 18-19 жовтня 2016 р. в м. Києві, за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, проведена робоча конференція щодо інтегрованого нагляду за поліомієлітом, кором і краснухою.

В роботі конференції взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, обласні епідеміологи, інфекціоністи, імунологи, вірусологи, педіатри та інші фахівці, які залучені за епіднаглядом за гострими в’ялими паралічами, поліомієлітом, кором та краснухою.

На конференції представлена оновлена програмна інформація щодо ліквідації поліомієліту, кору і краснухи на глобальному, регіональному та національному рівні. Представлений аналіз ефективності проведених організаційних та протиепідемічних заходів у відповідь на спалах поліомієліту в Закарпатській області у 2015 році.

Дані рекомендації по плануванню подальших заходів щодо покращення показників епіднагляду, стану імунізації на національному та регіональному рівнях.

Щодо проблеми нітратів у питній воді

Друк
PDF

Що таке нітрати? Нітрати неорганічні, частіше просто нітрати, - безбарвні кристалічні речовини, солі азотної кислоти. Вони утворюються при взаємодії азотної кислоти з відповідними металами, або їх оксидами чи гідроксидами. У воді нітрати добре розчиняються.

Однією із найбільш вагомих та поширених причин забруднення води нітратами у колодязях та каптажах є порушення їхніми власниками вимог чинного законодавства при облаштуванні та утриманні джерел водопостачання, а саме: недотримання зон санітарної охорони (в радіусі 50 метрів розташовують вигреби, дворові вбиральні, купи гною, сміття, які можуть сприяти як бактеріологічному забрудненню води, так і її забрудненню нітратами, нітритами, аміаком та іншими хімічними речовинами); не забезпечується захист вказаних джерел від доступу домашніх тварин та птиці, з фекаліями яких у воду можуть потрапляти патогенні мікроорганізми та небезпечні хімічні речовини. Окрім того, на забруднення води може впливати неконтрольоване використання на присадибних ділянках біля джерел водопостачання пестицидів, агрохімікатів, засобів захисту рослин тощо, близькість до ймовірних джерел забруднення (тваринницькі ферми, гноєсховища, кладовища, промислові підприємства тощо).

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.