m Інформація для населення

Інформація для населення

Новий випадок отруєння грибами

Друк
PDF

12112018.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» продовжується моніторинг за станом отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 08.11.2018 р. зареєстровано отруєння дикорослими грибами пенсіонерки з с. Мошни Черкаського району, яка вживала гриби шампіньйони дикі, що назбирала на території біля Черкаської районної лікарні у с.Мошни.

Перші симптоми отруєння (нудота, блювота, озноб, запаморочення) з’явились через дві години. Бригадою швидкої медичної допомоги постраждала доставлена до Черкаської районної лікарні та госпіталізована до терапевтичного відділення стаціонару.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Для вживання заходів про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Ще одне отруєння грибами

Друк
PDF

гриби07112018.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» продовжується моніторинг за станом отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 03.11.2018 р. зареєстровано отруєння пенсіонерки з м. Умань, яка вживала гриби рядовки, що назбирала в лісі біля села Городецьке Уманського району.

Перші симптоми отруєння (нудота, блювота, озноб, запаморочення) з’явились через декілька годин. Бригадою швидкої медичної допомоги постраждала доставлена до Уманської міської лікарні та госпіталізована до терапевтичного відділення стаціонару.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Для вживання заходів про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Отруєння грибами продовжуються

Друк
PDF

гриби_31102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснює постійний моніторинг отруєнь дикорослими грибами в області.

З початку грибного сезону у Черкаській області зареєстровано 33 випадки отруєнь грибами з 55 потерпілими (47 дорослих та 8 дітей віком до 18 років), 1 – летальний (дорослий).

Інформація щодо стану отруєнь грибами направляється в органи влади та місцевого самоврядування, Державну службу з надзвичайних ситуацій та Держпродспоживслужбу для відповідного реагування та застосування заходів щодо попередження отруєнь.

Детальна інформація з даного питання подається для подальшого висвітлення в засобах масової інформації, радіо, телебаченні та на офіційному сайті Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Для запобігання отруєнню грибами ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись збирання та споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, особливо дітям та літнім людям, і радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні симптомів отруєння.

Поліомієліт: епідемічна ситуація у світі та заходи його профілактики

Друк
PDF

018695206_401001.jpgПоліомієліт - інфекційне захворювання, яке характери­зується переважним ураженням центральної нервової системи з розвитком в’ялих парезів та паралічів. Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або вірусоносій. Вірус виявляєть­ся в слизу носоглотки, а також виділяється у навколишнє се­редовище з фекаліями. Виділення вірусу починається на 2-4-й день після зараження. З носоглотки вірус виділяється протягом 1 тижня, а з фекаліями - протягом 3-4 тижнів, але інколи до 4-х місяців та більше. Передача вірусу відбувається фекально-оральним шляхом, можливий і повітряно-крапельний шлях передачі збудника. Зараження вірусом поліомієліту відносно рідко веде до розвитку типового захворювання, частіше вини­кає вірусоносійство, яке має основне значення в розповсюджен­ні поліомієліту. Масивне виділення вірусу з фекаліями визна­чає можливість розповсюдження його через харчові продукти, воду, брудні руки.

За даними Всесвітньої орга­нізації охорони здоров’я до те­перішнього часу випадки захво­рювання па поліомієліт, зокрема епідемічного характеру, реє­струвалися в трьох країнах світу: Пакистані, Нігерії та Афганістані. З травня поточного року зареє­стровані масові випадки захво­рювання поліомієлітом у Сомалі та Кенії із загальною кількістю потерпілих понад 120 осіб. Упро­довж 2013 року на всій терито­рії Ізраїлю в пробах стічних вод, відібраних у рамках планового епіднагляду, та від здорових лю­дей, був виділений дикий вірус поліомієліту І типу, який іден­тичний вірусу, що циркулював на території Єгипту в 2012 році.

Детальніше...

Полімери навколо нас і особливо у побуті це – небезпечно!

Друк
PDF

полімери_19102018.jpgСучасне житло людини, робочі місця в конторах-офісах,приміщення громадських організацій є надзвичайно насиченими виробами, які виготовлені з синтетичних полімерних матеріалів. Насамперед це меблі, будівельні конструктивні та оздоблювальні матеріали, єлементи освітлювальної техніки і навіть посуд.

За науковими даними, у звичайній квартирі може налічуватись більш як 150 видів різних,токсичних хімічних сполук.

Це, зазвичай, сукупність низькомолекулярних сполук,які мігрують у житлове або виробниче середовище людини. Вони є складовими речовинами полімерних будівельних та інших матеріалів. Це - випари лаку та фарби, меблевого клею, зв'язувальної речовини, яка була використана при виробництві ДСП, продуктів деструкції полімерних матеріалів і т. д.

Наслідки впливу такої хімічної суміші на організм людини проявляються часто появою головного болю, чихання, кашлю,некомфортного самопочуття. Виникають стани подібні до хронічної інтоксикації у токсикоманів.

Багато хімічних речовин (феноли,формальдегіди, вуглеводні, стирол тощо) є найсильнішими канцерогенами, що викликають злоякісні новоутворення й пухлини.

Детальніше...

Обережно - отруйні гриби!

Друк
PDF

гриби_18102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє про нові випадки отруєнь дикорослими грибами в області.

Отруїлися грибами двоє мешканців м. Черкаси (сімейна пара).

Пенсіонери вживали гриби сироїжки, що назбирали в лісі у Канівському районі. У важкому стані 11.10.2018 року вони госпіталізовані до Канівської ЦРЛ, потім 12.10.2018 року переведені до реанімації Черкаської обласної лікарні. Незважаючи на проведену інтенсивну терапію 66-річний хворий помер, дружина перебуває на лікуванні у стаціонарі. Діагноз: отруєння грибами гепатонефротичної дії.

Також отруївся грибами мешканець с.Дубіївка Черкаського району: він вживав гриби білі та маслюки, зібрані в лісі біля с.Дубіївка. Постраждалий госпіталізований до Черкаської центральної районної лікарні у стані середньої важкості, де продовжує лікування.

Станом на 18.10.2018 року у Черкаській області зареєстровано 31 випадок отруєння неїстівними грибами з 53 потерпілими (47 дорослих та 6 дітей віком до 18 років).

Фахівці обласного лабораторного центру проводять роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації, радіо, телебачення тощо.

Моніторинг щодо отруєнь дикорослими грибами в області продовжується до завершення грибного сезону.

Як вберегтися від грипу: пам'ятка для населення

Друк
PDF

грип_17.10.2018.jpgЩороку в Україні реєструється близько 6 млн. інфекційних захворювань, 98% з котрих — це захворювання на грип та ГРВІ. Згідно зі статистикою, наданою відділом грипу та ГРВІ ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», минулого епідемічного сезону на ці інфекції захворіло 5,7 млн. осіб. Семеро людей (із них 4 дітей) померло, жоден із них не був щеплений проти грипу. Водночас, охоплення вакцинацією проти грипу щорічно знаходиться надуже низькому рівні - за попередні три епідсезони близько 0,5% населення. Хоча саме вакцинація є найефективнішим методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень.

Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні будуть:

- вірус, подібний A/Michigan/ (H1N1);

- вірус, подібний A/Singapore/ (H3N2);

- вірус, подібний B/Colorado/.

Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року. В цей час є найбільший ризик заразитися цим небезпечним недугом.

Грип має симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Детальніше...

Дослідження питної води

Друк
PDF

вода_17.10.2018.jpgДержавна установа "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" інформує, що приймання від населення проб  питної води  для  проведення лабораторних  досліджень проводиться відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2002 р. №1544 та від  27 серпня 2003 р. №1351.

Питна вода досліджується на відповідність нормативам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та ДСТУ 7525:2014.  «Вода питна. Вимоги та методи контролювання якості».

Питна вода приймається від населення за адресою  вул. Волкова 3, м. Черкаси,  у робочі дні з понеділка до четверга з 8-00 до 16-00 (обідня перерва з 13-00 до 14-00).

Воду потрібно доставити у лабораторію,  у день відбору, в  чистому посуді (пластикова пляшка або скляна банка, ємністю 1,5-3 літра). Вартість досліджень буде залежати від кількості досліджених показників якості води, але приблизно дослідження питної води із джерел нецентралізованого водопостачання (криниці , свердловини) за 14 основними показниками буде коштувати -  262, 92 грн., із водопровідних систем і мереж за 25 основними показниками -  565,32 грн.

Додаткову інформацію щодо питань дослідження питної води можна отримати за телефоном: (0472) 36-07-11

Небезпека в кошику

Друк
PDF

гриби_16102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє про нові випадки отруєнь дикорослими грибами в області.

Пенсіонерка з с.Рижанівка Звенигородського району Черкаської області вживала гриби піддубники, що привіз із Закарпаття її зять. Після появи симптомів отруєння (нудота, блювота, озноб, запаморочення) вона госпіталізована до Звенигородської центральної районної лікарні у стані середньої важкості, де знаходиться на лікуванні на сьогоднішній день.

Також отруїлася грибами родина із м.Шпола: батьки та 5-річна дитина вживали гриби рядовки, зібрані в лісі біля с.Лебедин Шполянського району. Постраждалі госпіталізовані до Шполянської центральної районної лікарні у легкому стані, де й продовжують лікування.

Станом на 16.10.2018 року у Черкаській області зареєстровано 29випадків отруєнь неїстівними грибами з 50 потерпілими (44 дорослих та 6 дітей віком до 18 років).

Фахівці обласного лабораторного центру проводять роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації, радіо, телебачення тощо.

Моніторинг щодо отруєнь дикорослими грибами в області продовжується до завершення грибного сезону.

Небезпечні жнива

Друк
PDF

гриби_9.10.2018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області з початку року зареєстровано 25 випадків отруєнь дикорослими грибами, внаслідок чого постраждало 43 особи, зокрема 5 дітей віком до 18 років.

В м.Умань станом на 09.10.2018 року зареєстровано 17 випадків отруєнь, внаслідок яких постраждало 28 осіб, зокрема 4 дітей.

На початку тижня в м.Умань отруїлася грибами сімейна пара, яка вживала гриби рядовки, придбані на центральному ринку.

На сьогоднішній день 19 хворих виписані з лікувальних стаціонарів, решта перебувають на лікуванні в Уманській міській та Уманській центральній районній лікарні. Стан хворих – легкий та середньої важкості.

Фахівці обласного лабораторного центру проводять роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації, радіо, телебачення тощо.

Моніторинг щодо отруєнь дикорослими грибами в області продовжується до завершення грибного сезону.

Що таке гарячка Західного Нілу?

Друк
PDF

лихоманка05102018.pngГарячка Західного Нілу – гостре інфекційне захворювання, для якого характерні лихоманка, запалення оболонок мозку, системне ураження слизових оболонок, збільшення лімфатичних вузлів, в окремих випадках - висип. Клінічні прояви захворювання різноманітні: від безсимптомної інфекції до важкого менінгіту або менінгоенцефаліту. Смертність спостерігається, у середньому, в 4% випадків.

Захворювання ендемічне для багатьох країн Азії та Африки. Спалахи гарячки Західного Нілу зареєстровані в Алжирі, Вірменії, Заірі, Єгипті, Ефіопії, Індії, Нігерії, Пакистані, Сенегалі, Судані, Румунії, Чехії, Росії. Підтверджено існування природних вогнищ захворювання у Вірменії, Туркменії, Таджикистані, Азербайджані, Казахстані, Молдові, Росії.

В Україні ензоотичні території з гарячки Західного Нілу виявлені в Одеській, Полтавській та Запорізькій областях.

Детальніше...

Отруєння грибами триває

Друк
PDF

гриби05102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області з початку року зареєстровано 24 випадки отруєнь дикорослими грибами, внаслідок чого постраждала 41 особа, зокрема 5 дітей віком до 18 років.

Станом на 05.10.2018 року в м.Умань зареєстровано 16 випадків отруєнь грибами, з яких 13 випадків з 28.09 по 05.10.2018 року. Внаслідок отруєнь постраждало 26 осіб, зокрема 4 дітей.

Потерпілі вживали дикорослі гриби (парасольки, рядовки, дощовики), зібрані в Білогрудівському лісі та лісових масивах Уманського району.

Зареєстровані випадки отруєння грибами, які придбані на центральному ринку м.Умань та на стихійних ринках міста.

На сьогоднішній день хворі перебувають на лікуванні в Уманській міській та Уманській центральній районній лікарні, діти – в Уманській дитячій лікарні. Стан хворих – середньої важкості.

Фахівці обласного лабораторного центру проводять роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації, радіо, телебачення тощо.

Моніторинг щодо отруєнь дикорослими грибами в області продовжується до завершення грибного сезону.

Отруєння грибами продовжуються

Друк
PDF

гриби04102018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області продовжуються отруєння дикорослими грибами в м.Умань та Уманському районі.

За останні 3 дні на лікарняні ліжка потрапили 23 мешканці м.Умань та Уманського району, які вживали гриби рядовки, жовтяки, білі, зібрані в лісах та лісосмугах Уманського району.

Окремі постраждалі придбали рядовки на центральному ринку та у місцях стихійної торгівлі м.Умань.

На сьогоднішній день хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні в Уманській міській та Уманській центральній районній лікарні, діти – в Уманській дитячій лікарні. Стан хворих середньої важкості.

З зв’язку з цим та з метою запобігання отруєнню грибами, ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від збирання, придбання на ринках та споживання дикорослих грибів, особливо дітям та літнім людям.

При появі перших ознак отруєння (блювота, пронос, запаморочення, озноб) негайно звертайтесь за медичною допомогою!

 

Переглянути сюжет ТРК "ВІККА" "Грибний сезон на Черкащині стартував із отруєнь"     

Сибірка - це небезпечно!

Друк
PDF

сибірка02102018.pngП’ятеро людей, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка Одеської області, госпіталізовано зі специфічними симптомами захворювання шкіри. За результатами лабораторних досліджень в одного хворого підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, що лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма). Також отримано позитивний результат дослідження м’яса забитої тварини та ґрунту в дворі, де було забито хвору тварину.

Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначена термінова профілактика антибіотиками і за ними здійснюється медичне спостереження.

В області останній випадок захворювання людини на сибірку вперше за останні 10 років зареєстровано у 2012 році. Встановлено, що захворілий займався заготівлею та забоєм свиней з наступною реалізацією м’яса на центральному ринку м. Звенигородка.

Сибірка - це гостра інфекційна хвороба, збудником якої є спороутворююча бактерія Bacillusanthracis.

Це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що протікає переважно у вигляді шкірної форми, значно рідше - в легеневій і кишковій формах з явищами сепсису.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.