Інформація для населення

post7 diabetes day new-01

Інсулінорезистентність – це дедалі гірша відповідь клітин на дію гормону інсуліну. 

Така нечутливість до інсуліну стає на заваді належного розподілу глюкози по тканинах. Як наслідок, у прагненні нормалізувати рівень глюкози крові інсуліну виробляється ще більше. Спроможність підшлункової це робити тим часом може погіршуватися.

Детальніше...

 antybioticsprobiotics

Антибіотики не розрізняють «добрі» та «погані» бактерії; вони просто атакують їх усі. Це може вплинути на баланс мікробіоти в кишковому тракті, і як наслідок – до діареї.

Звісно, в цей момент кожен прагне підтримати організм та відновити мікрофлору, щоб не допустити небажаних наслідків і часто звертається до пробіотиків, але це не надто ефективна стратегія.

Детальніше...

e recept 

Е-рецепт – це не просто зручно, його використання є важливим кроком у боротьбі з нераціональним вживанням антибіотиків, яке своєю чергою призводить до антибіотикорезистентності.

Антибіотикорезистентність – одна з головних проблем сучасності. Це процес, внаслідок якого протимікробні препарати стають все менш ефективними, а інфекціям все складніше та навіть неможливо протидіяти.

Уявіть, що буде з людством, якщо ліки перестануть діяти…

Е-рецепт дозволяє в динаміці спостерігати рівень споживання антибіотиків, прогнозувати та запобігати кризам на основі аналізу тенденцій та за потреби обмежувати застосування того чи іншого антибіотика в ситуаціях, де це становить громадську загрозу.

Детальніше...

did vakc  sait

Черкаський обласний ЦКПХ інформує, що нині на Черкащині зростає захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, включно із COVID-19, та впродовж більш ніж місяця перевищує епідпоріг. Фахівці Центру акцентують: єдиний ефективний захист від вірусів та ускладнень – повний курс щеплення.

Детальніше...

post7 diabetes day vakcun-01 

У 2022-2023 роках близько мільйону українців поставили діагноз “цукровий діабет”. Ця хвороба негативно впливає на роботу імунної системи, і вона гірше захищає від інфекційних збудників.

Внаслідок цього люди з цукровим діабетом як першого, так і другого типів можуть мати тяжкий перебіг звичайних інфекцій, як-от грип, хворіти довше, мають вищі ризики отримати ускладнення та померти.

Тому для них життєво важливо захиститися від тих хвороб, від яких існують вакцини.

Які щеплення потрібно робити людям із діабетом обох типів?

Детальніше...

covid1 sait 

На Черкащині за попередній тиждень на COVID-19 захворіли 644 особи. В Україні минулого тижня зареєстрували 10 287 випадків захворювання на COVID-19. 54 летальні випадки серед людей старше 30 років. З початку епідсезону захворюваність на COVID-19 зростає, тому Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України посилює інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо важливості вакцинації.

Детальніше...

post1 antibiotics

Для того, щоб лікування інфекційної хвороби було успішним, важливо дотримуватися таких принципів:

  1.  Антибіотики не призначають при застуді та вірусних інфекціях, таких як грип і коронавірусна хвороба. Адже антибіотики не діють на віруси. Водночас ці захворювання можуть ускладнюватися бактеріальними інфекціями. У такому випадку антибіотик вам призначить лікар.
  2.  Не всі бактеріальні інфекції потребують застосування антибіотиків. Деякі можуть минути самі по собі, як-от отит чи фарингіт. Однак це не означає, що не потрібно звертатися до лікаря, – лише лікар може визначити, чи необхідно приймати антибіотик у вашому випадку.
  3.  Дуже важливо правильно підібрати антибіотик. Він має діяти на ті збудники, які спричинили вашу конкретну хворобу. Вам не завжди потрібний найсильніший чи найновіший антибіотик, чи антибіотик із найширшим спектром дії.

Детальніше...

zv

У межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом фахівці Черкаського обласного центр контролю та профілактики хвороб за сприяння голови Звенигородської міської ради провели зустріч у форматі «круглого столу». Під час бесіди присутні обговорили актуальні питання профілактики неінфекційних захворювань, зокрема цукрового діабету. До зустрічі долучилися представники міської громади: керівники відділів освіти та охорони здоров’я Звенигородської міської ради, педагоги та медичні працівники міста.

Детальніше...

voda tita 

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період із 13 до 17 листопада 2023 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано і досліджено 138 проб питної води за мікробіологічними показниками та 92 проби – за санітарно-хімічними.

Із них встановленим нормативам не відповідали 1 проба (0,7%) за мікробіологічними показниками (ентерококи) та 2 проби (2,2%) – за санітарно-хімічними (загальна жорсткість, залізо загальне) на водогоні Городищенської територіальної громади.

Детальніше...

 ditina-z-gribami

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

Станом на 17 листопада 2023 року в області зареєстровано 7 випадків отруєнь дикорослими грибами з 11 потерпілими, з них 5 дітей.

У Черкаській області зареєстровано черговий випадок отруєння дикорослими грибами.

Детальніше...

 post6 diabetes day vagit-01

Діабет під час вагітності, або гестаційний діабет розвивається в другому і третьому триместрі вагітності. Гормональні зміни в організмі матері, накладені на її генетичну схильність до розвитку діабету, призводять до тимчасової інсулінорезистентності, тобто втраті клітинами тіла чутливості до цього гормону.

Схильність до гестаційного діабету зумовлена передусім генетично – коли на початку неоліту голод був щоденною реальністю, така особливість жінки підвищувала шанси вижити і її, і дитини. Половина європейок і майже три чверті азійок мають цю генетичну рису, що нині стала більше шкідливою, ніж корисною. Але в житті гестаційний діабет проявляється лише в 3-4% вагітних – переважно, на тлі супутніх факторів ризику (надлишкова маса тіла до вагітності, зокрема).

Детальніше...

post1 antybiotics-02

З 18 до 24 листопада відзначається Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів.

Що таке стійкість до антибіотиків, або антибіотикорезистентність?

З кожним неправильним використанням антимікробного препарату якісь із бактерій виживають. Вони розмножуються далі, і нове покоління цих бактерій вже неможливо знищити цим антибіотиком.

Детальніше...

post2 diabetes day

У понад пів мільйона українців діагностували цукровий діабет у 2023 році. МОЗ нагадує, що кожен українець має право на низку безоплатних послуг, які забезпечує держава в межах Програми медичних гарантій.

Програма медичних гарантій покриває обстеження на виявлення ризику захворіти на цукровий діабет, постановку самого діагнозу, а в разі потреби – призначені ліки. Для цього пацієнту потрібно звернутись до сімейного лікаря у лікарні, що має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України.

Детальніше...

 niz3 sait

В Україні неінфекційні захворювання (НІЗ) залишаються основною причиною захворюваності та передчасної смертності. Про це йшлося на Національному форумі з неінфекційних захворювань, який проходив у Києві 14-15 листопада. Захід організовано Україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я» за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я.

Форум зібрав різні національні й міжнародні зацікавлені сторони, щоб підкреслити важливість боротьби з неінфекційними захворюваннями та побудови діалогу про те, як зберегти НІЗ у центрі уваги плану відновлення України.

Черкащину на Форумі з неінфекційних захворювань представляли головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач та начальниця управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Антоніна Уманець.

Детальніше...