Інформація для населення

Ботулізм у консервованих овочах

Друк
PDF

ogurchiki.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує

Відповідно до екстреного повідомлення Тальнівської центральної районної лікарні зареєстровано випадок захворювання на ботулізм з двома потерпілими.

Мешканки с. Онопріївка (мати і 14-річна донька) 28.08.2019 року потрапили до реанімації у важкому стані зі скаргами на порушення зору, нудоту, багаторазову блювоту, біль у животі.

Причиною захворювання, вірогідно, послужило вживання консервованих огірків домашнього приготування, які містили ботулотоксин.

Після введення протиботулінічної сироватки стан хворих покращився, наразі вони переведені до терапевтичного відділення стаціонару.

Підтвердження діагнозу «ботулізм» буде після проведення біопроби у мікробіологічній лабораторії обласного лабораторного центру.

Звертаємо увагу про необхідність дотримання головних вимог технології консервування грибів, овочів і фруктів, а саме: при консервуванні слід використовувати лише доброякісні свіжі, без ознак гнилі плоди, ретельно декілька разів промити їх питною водою та суворо дотримуватись рецептур і технології приготування.

У разі появи перших ознак захворювання радимо негайно звернутися до лікаря!

Бережіть себе та будьте здорові! 

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку 2019 року станом на 30.08.19 зареєстровано 738 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 60,7.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м.Черкаси – 185 випадків, у Канівському районі – 82, Чигиринському – 61, м.Умань – 50, К–Шевченківському районі – 49, Кам’янському– 42, Маньківському – 40,Золотоніському– 39, Черкаському – 33, м.Сміла–27, Смілянському районі – 20, Городищенському– 19, Монастирищенському – 16, Жашківському –15, Христинівському–13, Лисянському –11,Уманському – 10, Драбівському – 9, Чорнобаївському–6, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3випадки, у Шполянському районі – 2 випадки, м. Ватутіне –1 випадок.

Детальніше...

Профілактика дифтерії

Друк
PDF

28.08.2019.jpgДифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, що характеризується місцевим фібринозним запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і носоглотки, а також, в окремих випадках, шкіри в місцях пошкоджень та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

У 2018 році в Україні зареєстровано 10 випадків захворювання на дифтерію, за 7 місяців поточного року – 1 випадок. У Черкаській області останній випадок дифтерії зареєстрований у 2015 році.

Збудником дифтерії є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин. Токсин нестійкий у зовнішньому середовищі, швидко гине при нагріванні (+ 600 С та вище), дії прямих сонячних променів.

Детальніше...

Співчуття

Друк
PDF

Колектив Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" висловлює щирі співчуття заступнику директора ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» Тищуку Миколі Миколайовичу з приводу смерті матері, Ганни Василівни.

Нехай Бог дасть сили всім, хто знав та любив Ганну Василівну, перенести біль тяжкої втрати.

Вічна пам'ять та Царство Небесне.

Отруйні печериці

Друк
PDF

печериці_16082019.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється моніторинг отруєнь дикорослими грибами у Черкаській області.

Так, 12.08.2019 р. зареєстровано отруєння дикорослими грибами мешканця с. Михайлівка Звенигородського району внаслідок вживання грибів печериць лісових, відварених, смажених, зібраних у лісі біля села.

Перші симптоми отруєння (загальна слабкість, нудота, блювота) з’явились вже через 2 години після вживання грибів. Постраждалий доставлений бригадою швидкої медичної допомоги до Звенигородської центральної районної лікарні та госпіталізований до інфекційного відділення у стані середньої важкості, згодом стан хворого погіршився та він переведений до реанімації.

Фахівцями обласного лабораторного центру проведена роз’яснювальна робота з членами родини хворої. Інформація щодо отруєння грибами висвітлена в засобах масової інформації.

Про випадок отруєння грибами повідомлено Головне Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області для застосування заходів в межах повноважень.

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»з початку 2019 року (станом на 08.08.19) зареєстровано 733 випадки кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 60,2.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м.Черкаси – 181 випадок,Канівському – 82, Чигиринському – 61, районах, м.Умань– 50, К – Шевченківському – 49, Кам’янському– 42, Маньківському – 40, Золотоніському– 38, Черкаському – 32 районах, м.Сміла–27, Смілянському – 20,Городищенському– 19, Монастирищенському – 16, Жашківському –15, Христинівському–13, Лисянському –11,Уманському – 10, Драбівському – 9, Чорнобаївському–6, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3 випадки,Шполянському районі – 2 випадки, м. Ватутіне –1 випадок.

Детальніше...

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку 2019 року (станом на 01.08.19) зареєстровано 732 випадки кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 60,2.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м.Черкаси – 181 випадок,Канівському – 82, Чигиринському – 61, районах, м.Умань– 50,К – Шевченківському – 49, Кам’янському– 42, Маньківському – 40,Золотоніському– 37, Черкаському – 32районах, м.Сміла–27, Смілянському – 21,Городищенському– 19, Монастирищенському – 16, Жашківському –15, Христинівському–13, Лисянському –11,Уманському – 10, Драбівському – 9, Чорнобаївському–6, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3 випадки,м. Ватутіне та Шполянському районі по 1 випадку.

Детальніше...

Увага! Ботулізм!

Друк
PDF

ботулізм_31072019.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує

В області зареєстровано випадок захворювання на ботулізм у мешканця с. Богуславець Золотоніського району після вживання в’яленої річкової риби домашнього приготування.

Наступного дня з’явилися нудота, багаторазова блювота, пронос, ознаки зневоднення організму, порушення зору.

Після звернення до Золотоніської центральної районної лікарні 30.07.2019 року хворий госпіталізований у реанімаційне відділення.

Потерпілому введено 30.07.2019 протиботулінічний полівалентний анатоксин, стан хворого середньої важкості.

Звертаємо увагу про необхідність дотримання головних вимог технології приготування консервованих харчових продуктів, зокрема м’ясних консервів, в’ялених і копчених виробів з риби та м’яса щодо термічної обробки домашніх консервів перед вживанням та своєчасно звертатися за медичною допомогою в разі появи перших симптомів захворювання.

Наполегливо не рекомендуємо купувати в’ялену, копчену, солону рибу, домашні консерви в місцях несанкціонованої торгівлі!

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку 2019 року(станом на 25.07.19) зареєстровано 726 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 59,6.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м. Черкаси – 179 випадків, Канівському – 81, Чигиринському – 61, районах, м. Умань– 50, К – Шевченківському – 49, Кам’янському– 42, Маньківському – 40, Золотоніському– 35, Черкаському – 31 районах, м.Сміла–27,Смілянському–21,Городищенському– 19, Монастирищенському– 16, Жашківському – 15, Христинівському–13, Лисянському –11, Уманському –10,Драбівському–9,Чорнобаївському–6,Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3 випадки, м. Ватутіне та Шполянському районі по1випадку.

Детальніше...

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку 2019 року (станом на 18.07.19) зареєстровано 726 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 59,6.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м. Черкаси – 179 випадків, Канівському – 81, Чигиринському – 61, районах, м. Умань– 50, К – Шевченківському – 47, Кам’янському– 42, Маньківському – 40, Золотоніському– 34, Черкаському – 30 районах, м.Сміла–27, Смілянському–21, Городищенському– 19, Монастирищенському– 16, Жашківському – 15, Христинівському–13, Лисянському –11, Уманському –10, Драбівському–9, Чорнобаївському–6, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3 випадки, м. Ватутіне та Шполянському районі по 1 випадку.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.