Інформація для населення

 3 v1

ПАП-тест (або мазок Папаніколау) — це процедура, яка видаляє невеликий шар клітин з поверхні шийки матки для подальшого дослідження нормальних та змінених хворобою клітини для виявлення, діагностики різних інфекцій, наслідків аномальної гормональної активності, а також передракових або ракових уражень клітин.

Як відбувається забір матеріалу для тестування?

Процедура проводиться на оглядовому кріслі або столі. Під час Пап-тесту лікар використає пластиковий або металевий інструмент, який називається «дзеркало», щоб розширити вашу піхву і забезпечити доступ до шийки матки. Так лікар зможе оглянути піхву та шийку матки, а також зібрати тонкий шар клітин із поверхні шийки матки та цервікального каналу. Зразок клітин з шийки матки відправляють у лабораторію для перевірки на наявність аномальних клітин.

Детальніше...

 418111557 805792864908265 3097531365719356247 n

Медичні маски, дотримання дистанції та введення «локального карантину» в окремих містах чи областях під час значного підйому рівня захворюваності на гострі респіраторно-вірусні захворювання — це одні з основних протиепідемічних та профілактичних норм, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі. Такі протиепідемічні заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Або в разі спалаху респіраторно-вірусних інфекцій в окремих установах чи організаціях, навчальних закладах,наприклад, в окремих класах чи школах або на підприємствах. Про це інформують у МОЗ.

Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу різний для кожної області. Він вираховується залежно від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій під час епідсезону, який починається в Україні в жовтні та закінчується навесні.

Детальніше...

 410209706 791166639704221 1234207038680367733 n

Доросла людина має щотижня приділяти помірній фізичній активності 150 – 300 хвилин та щонайменше двічі на тиждень виконувати вправи, які залучають в роботу усі основні групи м'язів. Це – рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я для фізичного і психічного здоров’я (https://bit.ly/3tus1HH).  

Та як їх дотримуватися взимку? І чи варто «впадати в зимову сплячку» із настанням холодів?

Детальніше...

rak shuiku1 

За даними ВООЗ, рак шийки матки посідає сьоме місце серед найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок Європейського регіону. У нашій державі  діагноз «рак шийки матки» щороку ставлять майже 6 тисячам пацієнток. На жаль, у 20-30% жінок цю хворобу виявляють на пізніх ІІІ та ІV стадіях. Саме тому жінці будь-якого віку для профілактики та ранньої діагностики гінекологічних захворювань необхідно регулярно спостерігатися у лікаря, обстежуватися та здавати аналізи.

Детальніше...

kir hvo sait 

В Одесі зареєстровано спалах кору. Діагноз був лабораторно підтверджений у двох дітей з однієї родини. Захворілі — дві дівчинки 3-х та 8-ми років, які не були вакциновані через релігійні переконання батьків.

Діти були госпіталізовані 21 грудня 2023 року до інфекційної лікарні. Фахівцями Одеського Центру контролю та профілактики хвороб розпочато епідемічне розслідування та встановлено коло контактних осіб. Це 32 людини, включно із членами родини захворілих. За ними ведеться медичне спостереження, інформують у Центрі громадського здоров’я.

Детальніше...

holod

За інформацією Українського та Черкаського обласного центрів гідрометеорології як в Україні так і в області буде зниження температура атмосферного повітря. У когось на холод звичайна реакція шкіри, але деякі симптоми можуть свідчити про холодову алергію, яка потребує лікування.

Холодова алергія - це одна з форм «холодової кропив’янки» (алергічне шкірне захворювання), яка виникає під впливом температури, нижчої за температуру шкірних покривів. При чому ця межа низької температури індивідуальна для кожної людини.

Детальніше...

 413031923 803427441811474 7752713367456156342 n

Вакцина проти грипу виготовляється щорічно і містить знешкоджені віруси грипу, актуальні для конкретного сезону. Саме тому щеплення проти цієї хвороби роблять щорічно.

Якщо у цьому сезоні ви ще не вакцинувалися від грипу – зробити це не пізно.

Сезон грипу в північній півкулі зазвичай триває з жовтня по квітень, а для формування імунітету після щеплення необхідний час – від кількох днів (якщо людина вакцинується щосезону) до кількох тижнів (якщо вакцинується вперше чи робить щеплення не кожного сезону).

Детальніше...

 mizhnarodnyy-rozghruzochnyy-den

Щоб після масових гулянь не додати у вазі і не придбати проблем шлунково-кишкового тракту, рекомендується звернути увагу на день 5 січня.

Встановлений він 5 січня невипадково: святкування Нового Року, який у суспільства обов’язково асоціюється із щедрими застіллями і вживанням спиртних напоїв. Необачність успоживанні їжі та її обсягах призводить до небажаних наслідків для людського здоров’я.

Детальніше...

 409176368 789080083246210 4282977348070692597 n

Діагностика інсульту, надання першої допомоги, лікування та реабілітація в гострому періоді є безоплатним для всіх громадян. Це забезпечує Програма медичних гарантій Національної служби здоров'я України. НСЗУ також оплачує витратні матеріали, ліки із Нацпереліку основних лікарських засобів та харчування в умовах стаціонару. Тобто пацієнтам з інсультом має бути безоплатно надана вся необхідна перша медична допомога.

Направлення від сімейного лікаря для пацієнтів із підозрою на інсульт не потрібне!

Детальніше...

1343037 1532425095 613x459 3 0

У грудні 2023 року в Київській області померла нещеплена 73-річна жінка від дифтерії. Хвора була госпіталізована до лікарні, проте її життя не вдалось врятувати через довготривале самолікування й ускладнення, що виникли внаслідок хвороби.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання яке передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується утворенням фібринозних плівок на слизових оболонках ротоглотки та дихальних шляхів, явищами загальної інтоксикації, ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок. Збудником є дифтерійна паличка, яка виробляє екзотоксин. Джерело інфекції – хвора людина чи бактеріоносій, які виділяють токсигенні штами збудника. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Детальніше...

 .  2.  1

Майже всі випадки раку шийки матки (приблизно 70%) пов’язані із інфікуванням вірусом папіломи людини (ВПЛ), який передається статевим шляхом. Здебільшого генотипи ВПЛ зникають спонтанно та не спричиняють симптомів. Якщо інфекція довготривало знаходиться в організмі жінки, вона може зумовити появу раку шийки матки.

Інтервал у 10-20 років між виникненням передракового стану та розвитком раку шийки матки надає великі можливості для скринінгу, діагностики та лікування передракових захворювань, що дають змогу уникнути їхнього прогресування в рак.

Детальніше...

 diabetes-diet-04

Який рівень цукру вважається небезпечним?

Норма глюкози в крові натще – 3,9-5,6 ммоль/л. Якщо результати аналізу відрізняються, то це може означати наступне:

– Преддіабет – 5,6-6,9 ммоль/л. Це означає, що діабет ще не розвинувся, але в організмі відбувається ряд процесів, які здатні збільшувати ризики його появи.

– Діабет – вище 7 ммоль / л. Поки що особливої небезпеки здоров’ю немає, якщо стан вчасно помітити і вжити відповідних заходів. Цукровий діабет – це захворювання, основною ознакою якого є стійке підвищення рівня цукру в крові.

Детальніше...

413024988 798850422269176 7048232397848872012 n

Поширеними причинами опіків є полум’я (50%), гарячі рідини і пар (30%) і розпечені тверді предмети (5-10%). Головне, при опіках, швидко надати допомогу, тому читайте далі, що потрібно та заборонено робити, якщо ви отримали опік.

Термічні опіки - це пошкодження шкіри, що виникають через контакт із гарячим предметом або речовиною. Інтенсивність болю при термічних опіках часто залежить від ступеня важкості. Отриманий опік може викликати почервоніння, лущення шкіри, набряки та пухирі. Також може з'явитися блідість шкіри, а при глибоких опіках навіть обвуглення тканин.

Детальніше...

 415476467 416132914071876 9051886405181630471 n

Січень – місяць обізнаності про рак шийки матки, одного з найпоширеніших типів онкології серед жінок. У цьому матеріалі зібрали основну інформацію про хворобу та найбільш дієві способи запобігти хворобі. І закликаємо жінок проходити скринінг на рак шийки матки згідно з рекомендаціями та не нехтувати можливістю відвідати лікаря-гінеколога для профілактичного огляду. Адже це найдієвіші способи запобігти РШМ та виявити рак на ранній стадії.

Рак шийки матки (РШМ) — це тип раку, який виникає внаслідок мутації епітеліальних клітин шийки матки. Усі жінки мають ризик розвитку раку шийки матки, найчастіше даний тип онкології зустрічається в жінок старше 30 років.

Детальніше...