Інформація для населення

Що таке педикульоз і як його позбутися?

Друк
PDF

вошка.jpgПедикульоз або вошивість - специфічне паразитування на людині вошей. Воша харчується кров'ю господаря, відкладає яйця-гниди, які приклеює до волосся. Самка відкладає щодня 3-7 яєць, за все життя - від 38 до 120 яєць. Тривалість життя дорослих особин - 27-30 днів.

Воші, на жаль, вічно супроводжували людину. Ще до нашої ери Геродот писав про те, що єгипетські жреці так ретельно виголювали голови для того, щоб убезпечити себе від неприємних комах-вошей. На відміну від цілого ряду захворювань, які людство практично подолало, педикульоз пройшов крізь століття. Педикульоз можна дістати практично в будь-якому місці, де можливий тісний контакт однієї людини з іншим: в магазині, поїзді чи іншому громадському транспорті і навіть у басейні. Більш того, воша може протягом 2-3 днів чекати нового господаря.

Детальніше...

Відсутність виробничих травм завдяки профілактиці

Друк
PDF

0OEBUhrRPy8.jpgПротягом 2015 - 2016 років в Державній установі «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» не реєструвалося жодного випадку виробничого травматизму. Це завдяки проведенню наполегливої роботи щодо профілактики виникнення нещасних випадків в установі. Профілактична робота була спрямована на створення для працівників безпечних та належних умов праці.

Згідно «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 №9, в установі розроблено 117 інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, що містять вимоги ст. 14 Закону України «Про охорону праці», яка визначає обов’язки працівників щодо дотримання ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Детальніше...

Чорнобиль - 30 років потому

Друк
PDF

Radiation-danger.jpgРозвиток сучасного суспільства, а з цим і зростання добробуту та благополуччя нашого народу, тісно пов’язаний з використанням ядерних технологій. Майже 50% усієї електроенергії, що споживається в Україні, виробляється атомними станціями. Однак, використання ядерної енергії можливо лише за умови забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Трагічним підтвердженням цієї тези стала Чорнобильська катастрофа.

Вибух та інтенсивний тривалий ( з 26.04.86 по 06.05.86 ) вихід широкого спектру радіонуклідів зумовив забруднення величезних територій Європи (Швеції, Фінляндії, Німеччини, Австрії, Швейцарії та інших країн Європи), найбільшого радіоактивного забруднення зазнали території України, Білорусі та Росії.

Детальніше...

Пам'ятка з профілактики особливо небезпечних захворювань для від'їжджаючих в екзотичні країни

Друк
PDF

самолетик.jpg

При виїзді в закордонні країни Вам необхідно знати, що в деяких з них існує реальна можливість зараження особливо небезпечними інфекційними захворюваннями, які характеризуються тяжким клінічним перебігом, ураженням життєво важливих органів і систем організму і можуть привести до смертельного результату.

Особливо небезпечні інфекції реєструються, в основному, в країнах Азії, Африки та Південної Америки. Але в зв'язку з розвитком міжнародного і комерційного туризму почастішали випадки зараження українських громадян особливо небезпечними інфекційними захворюваннями, що пов'язано з невиконанням ними обов'язкових профілактичних заходів.

Детальніше...

Остерігайтеся переохолодження та обморожень!

Друк
PDF

переохолодження_Бондаренко.jpgУ зв'язку зі зниженням добової температури Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» звертається з проханням дотримуватися порад медиків, щодо уникнення шкідливого впливу низьких температур на організм.

Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі. Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 С вже вважаються такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров'ям і це не лише ГРІ.

Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини людини. Судини в кінцівках інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло. Саме за рахунок цього приплив крові до внутрішніх органів збільшується та підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Ось чому циркуляція крові в кінцівках уповільнюється.

Детальніше...

Роботи під час обслуговування каналізаційних мереж можуть бути смертельно небезпечними

Друк
PDF

160718-123431-3294.jpgЗа результатами моніторингу, який здійснює Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», останнім часом реєструються випадки отруєння, в т.ч. зі смертельними наслідками, при роботі в заглиблених приміщеннях та ємкостях  (каналізаційних колодязях, цистернах, гноєзбірниках).

При експлуатації каналізаційних колодязів та гноєзбірників в повітрі робочої зони накопичується аміак, метан, сірководень, меркаптани та ін.

Концентрації зазначених речовин можуть перевищувати гранично-допустимі: аміаку у 1,5–2 рази (ГДК=20 мг/м3), сірководню – у 2–6 разів ) ГДК= 10 мг/м3), меркаптанів – у 6–24 рази (ГДК=1 мг/м3).

Під час перебування працюючого безпосередньо над ємкістю  для збирання гною і, особливо під час проведення робіт в ємкостях, можливі випадки гострих професійних отруєнь.

Детальніше...

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Друк
PDF

1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (безпечна сексуальна поведінка, ведення здорового способу життя тощо) та виховання толерантного ставлення до ВІЛ- позитивних людей у суспільстві.

Проблема ВІЛ-інфекції понад 29 років залишається актуальною для світової спільноти бо масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Детальніше...

Що потрібно знати про опісторхоз

Друк
PDF

Опісторхоз - це зооантропонозний природно-осередковий біогельмінтоз із групи трематодозів із фекально-оральним механізмом передачі паразита, який характеризується хронічним перебігом із переважним ураженням печінки, жовчного міхура, підшлункової залози.

В Україні значні осередки опісторхозу виявлено в басейнах річок Дніпра, Десни, Південного Бугу, Сіверенського Донця, Ворскли. Щорічно в середньому реєструється 350-400 випадків захворювання найбільше у Сумській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях.

У Черкаській області за останні 5 років зареєстровано 34 випадки захворювань на опісторхоз, за 10 місяців поточного року 4 випадки. Захворюваність серед людей реєструється у Канівському, Золотонішському, Чорнобаївському, Черкаському районах та м. Черкаси.

Детальніше...

Вакцинація проти грипу – це важливо!

Друк
PDF

Всі громадяни можуть придбати вакцини лише за умови наявності в них термоконтейнера з холодоелементами. Тому що зберігання вакцин здійснюється з дотриманням "холодового ланцюга", що забезпечує зберігання первинної якості препаратів.

Вакцини, що зберігались в умовах порушення "холодового ланцюга", не можуть бути використані і підлягають знищенню.

Кожна доза супроводжується інструкцією про застосування вакцин українською мовою, та обов’язково видається касовий чек з датою та годиною продажу.

Детальніше...

Ні - поліомієліту, кору і краснусі!

Друк
PDF

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що 18-19 жовтня 2016 р. в м. Києві, за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, проведена робоча конференція щодо інтегрованого нагляду за поліомієлітом, кором і краснухою.

В роботі конференції взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, обласні епідеміологи, інфекціоністи, імунологи, вірусологи, педіатри та інші фахівці, які залучені за епіднаглядом за гострими в’ялими паралічами, поліомієлітом, кором та краснухою.

На конференції представлена оновлена програмна інформація щодо ліквідації поліомієліту, кору і краснухи на глобальному, регіональному та національному рівні. Представлений аналіз ефективності проведених організаційних та протиепідемічних заходів у відповідь на спалах поліомієліту в Закарпатській області у 2015 році.

Дані рекомендації по плануванню подальших заходів щодо покращення показників епіднагляду, стану імунізації на національному та регіональному рівнях.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.