Інформація для населення

Щодо проблеми нітратів у питній воді

Друк
PDF

Що таке нітрати? Нітрати неорганічні, частіше просто нітрати, - безбарвні кристалічні речовини, солі азотної кислоти. Вони утворюються при взаємодії азотної кислоти з відповідними металами, або їх оксидами чи гідроксидами. У воді нітрати добре розчиняються.

Однією із найбільш вагомих та поширених причин забруднення води нітратами у колодязях та каптажах є порушення їхніми власниками вимог чинного законодавства при облаштуванні та утриманні джерел водопостачання, а саме: недотримання зон санітарної охорони (в радіусі 50 метрів розташовують вигреби, дворові вбиральні, купи гною, сміття, які можуть сприяти як бактеріологічному забрудненню води, так і її забрудненню нітратами, нітритами, аміаком та іншими хімічними речовинами); не забезпечується захист вказаних джерел від доступу домашніх тварин та птиці, з фекаліями яких у воду можуть потрапляти патогенні мікроорганізми та небезпечні хімічні речовини. Окрім того, на забруднення води може впливати неконтрольоване використання на присадибних ділянках біля джерел водопостачання пестицидів, агрохімікатів, засобів захисту рослин тощо, близькість до ймовірних джерел забруднення (тваринницькі ферми, гноєсховища, кладовища, промислові підприємства тощо).

Детальніше...

Як вберегтися від грипу: пам'ятка для населення

Друк
PDF

В Україні спостерігається значне підвищення рівня захворюваності на грип, близьке до епідемічного. МОЗ України наголошує на необхідності дотримання заходів задля попередження зараження грипом та у разі захворювання.

Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року. В цей час є найбільший ризик заразитися смертельно небезпечним недугом.

Як можна заразитися вірусом грипу?

Детальніше...

Важливі поради по виявленню та попередженню ентеробіозу

Друк
PDF

Ентеробіоз зустрічається в усіх кліматично-географічних зонах, але є найбільш поширеним у країнах з помірним кліматом. Рівень поширеності корелює із ступенем санітарної культури населення.

Серед гельмінтозів, що реєструються в області найпоширенішим є ентеробіоз. За 8 місяців поточного року зареєстровано 1161 – 98% захворюваності становлять діти.

Ентеробіоз – антропонозний пероральний контактний гельмінтоз, який характеризується переважно перианальним свербіжем,  кишковими та нервовими розладами.

Детальніше...

До Всесвітнього дня боротьби зі сказом!

Друк
PDF

HOeR6yXKQ0U.jpg28 вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі сказом.Метою заходів, присвячених цій події, є привернення уваги людства на проблематику розповсюдження цієї небезпечної хвороби, як серед людей, так і тварин.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’ясказ реєструється в 113 країнах світу та входить до першої п’ятірки хвороб, спільних для людини і тварин. 

Не дивлячись на те, що це захворювання вважається одним із забутих, сказ зустрічається більш ніж у 150 країнах світу і на усіх континентах.

За даними Міністерства охорони здоров`я щорічно в Україні реєструється близько 100- 120 тис. осіб, які звертаються до медичних установ з  приводу укусів тваринами, з них 60 % одержують лікування.

Детальніше...

Профілактика дизентерії

Друк
PDF

Влітку та восени значно збільшується вірогідність виникнення серед дорослих і дітей гострих кишкових інфекцій. Яскравим представником таких захворювань є шигельоз (дизентерія), який , викликається бактеріями роду Shigella та характеризується переважним ураженням відділу товстого кишечника.

Збудники дизентерії – шигели, в даний час представлені чотирма видами (S. dysenteriae, S.flexneri, S. boydii, S. Sonnei).

Різноманітність клінічних форм, наявність летальних випадків лише підтверджують актуальність проблеми захворюваності на шигельоз.     

Детальніше...

Праця і спорт крокують поряд

Друк
PDF

image-0-02-01-47e0d168c4590e39144d19bf275986aa5d787bcc27c171c700a317ff98451ad3-V.jpg

9 вересня на стадіоні с. Руська Поляна Черкаського району відбулися фінальні змагання обласної спартакіади медичних працівників, в якій взяла участь і успішно виступила команда ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"

Призові місця вибороли:

- з гирьового спорту - Гуриненко Євген - I місце;

- з армреслінгу - Болучевський Олександр - II місце;

- з легкої атлетики - Добровольський Богдан - III місце;

- з настільного тенісу - Гончар Володимир -  III місце; 

- з шашок - Кара Євгенія - III місце;

Призери отримали грамоти обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я та грошові винагороди.

ТУБЕРКУЛЬОЗ - ЗАГРОЗА ДЛЯ ВСІЄЇ ПЛАНЕТИ

Друк
PDF

Туберкульоз - це біда всього людства, яка набувала все більшого поширення, ставши "білою чумою ХІХ - XX століть". Не випадково сухоти були відображені в творах Ф. М. Достоєвського і А.П. Чехова, Ч. Діккенса і А. Дюма, в операх Д. Верді, Д. Пуччіні. На туберкульоз хворіли і померли Леся Українка, А.П. Чехов, Ф. Шопен і багато інших.

В середині XX століття в усьому світі вдалося поліпшити епідеміологічні показники з туберкульозу. Рівень захворюваності в нашій країні до кінця 80-х років був досить низьким. Проте, в останні роки відзначається практично повсюдне зростання кількості хворих. Щорічно, приблизно мільярд людей інфікуються туберкульозом, 8-10 млн. хворіють і до 3-х млн. осіб помирає від цієї інфекції. В Україні з початку 90-х років на тлі зниження життєвого рівня населення відзначається зростання захворюваності, яка до кінця XX-го сторіччя збільшилася більш, ніж у 2 рази.

Туберкульоз - хронічне інфекційне захворювання, з переважною локалізацією запального процесу в легенях. Поряд з легеневими формами захворювання можливий розвиток і позалегеневих форм, оскільки збудник здатний вражати всі органи людини.

Детальніше...

Лістеріоз - маловідома хвороба.

Друк
PDF

Лістеріоз - це рідкісне інфекційне захворювання, що викликається бактеріями, які можуть жити на овочах, продуктах тваринництва, в грунті, сіні, тощо.

Основним розповсюджувачем збудника є гризуни. Свійські тварини і домашня птиця заражаються лістеріозом через корми та воду. Людина може заразитися при вживанні без належної обробки молочної та м'ясної продукції від хворих тварин, немитих овочів і непридатної для вживання води.

Детальніше...

Про порядок проведення робіт із профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації

Друк
PDF

У  зв’язку із запитами  підприємств, установ, організацій та громадян області державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здорв’я України» (надалі ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України») інформує, що послуги з дезінфекції, дезінсекції та дератизації відносяться до профілактичних дезінфекційних заходів і входять до діючого «Переліку робіт з підвищеною небезпекою» (п. 37), затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005р. № 15, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 року за № 232/10512.

Детальніше...

Сибірка знову нагадала про себе

Друк
PDF

Сибірка – це хвороба, що постійно про себе нагадує. Так, за даними інформагенцій, влітку поточного року на Ямалі (Росія) зафіксований спалах хвороби. Загинуло більше 2-х тисяч оленів, госпіталізовано більше 90 осіб, помер 12-ти річний підліток.

Епідемічна ситуація з сибірки на території України та Черкаської області є відносно благополучною. Проте, в області існують реальні передумови для ускладнення епідемічної ситуації, враховуючи наявність 447 стаціонарно-неблагополучних по сибірці пунктів, порушеннями ветеринарно-санітарних правил утримання та забою тварин, реалізацією м’ясної продукції за межами ринків. Останній випадок захворювання на сибірку людини в області був зареєстрований у м. Звенигородка в 2012 році.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.