Інформація для населення

За повідомленням прес – служби МОЗ України

Друк
PDF

06 липня 2016 року в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський взяв участь у 2-му засіданні Комітету Асоціації ЄС-Україна, яке відбулося в Києві. Захід відкривали Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.О. Климпуш-Цинцадзе та керуючий директор регіону Центральної Європи та Центральної Азії Європейської служби зовнішніх справ Т. Меєр-Хартінг.

У рамках обговорення секторального співробітництва Каніс Нолан, старший координатор Глобального здоров’я ГД ЄК «Здоров’я», висловив занепокоєння сторони ЄС щодо поточної ситуації в сфері охорони здоров’я. Він наголосив на важливості впровадження сталих реформ сектору, зокрема забезпечення ефективного функціонування Центру громадського здоров’я та обрання його керівника, впровадження дієвого механізму державних закупівель лікарських засобів, затвердження програми вакцинації на майбутні роки, акумуляції внутрішніх ресурсів для забезпечення тривалої боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Детальніше...

Профілактика холери

Друк
PDF

З метою попередження епідускладнень по холері ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр» здійснює моніторинг за циркуляцією збудника холери в об’єктах довкілля. Впродовж літа-осені буде обстежуватися на наявність збудника холери вода в стаціонарних точках, які  визначені на основі епідеміологічного обґрунтування. Обстежуються на холеру хворі з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій, особи з дисфункцією кишкового тракту, які поступають в психоневрологічні лікувальні заклади, а також громадяни України, які захворіли на гострі кишкові інфекції після повернення з країн, де зареєстровані захворювання на холеру.

Детальніше...

Хвороба Лайма - це актуально

Друк
PDF

В області продовжується реєстрація випадків захворювання на хворобу Лайма. За 6 місяців виявлено 60 випадків захворювання. Зараження людей відбулося під час відпочинку в паркових зонах м.Черкаси, перебування на дачних ділянках та присадибних ділянках. У більшості захворювань хворі відмічають факт присмоктування кліща або укусу невідомою комахою. В містах та районах області визначено 249 ензоотичних територій по хворобі Лайма.

Детальніше...

Профілактика гострих кишкових інфекцій

Друк
PDF

Наступила тепла пора року, черкащани в очікуванні багатоденних  вихідних, відпусток, більшість з яких планується провести, відпочиваючи на природі, біля водойм тощо. Влітку особливо зростає кількість кишкових інфекцій.

Причиною зараження кишковими інфекціями найчастіше стає наша неуважність до власного здоров’я: не миються руки, особливо під час відпочинку на природі  чи після роботи на городі, п’ється сира вода з колодязів, купуються у невстановлених місцях молоко і молочні вироби, м'ясо,  пиріжки,  торти, тістечка, не дотримується технологічний процес приготування та зберігання їжі ,особливо в домашніх умовах.

Детальніше...

Ботулізм

Друк
PDF

Як не прикро, але щороку лікарі області реєструють гострі харчові отруєння, збудниками яких є палички ботулізму. Ботулізм – це найважче харчове отруєння бактеріальної природи, яке супроводжується ураженням центральної нервової системи, тому невчасне звернення до лікарів може призвести до смертельного наслідку.

Продукт, який найчастіше викликає важке отруєння – апетитна в’ялена та копчена риба, виготовлена в домашніх умовах.

Детальніше...

Обережно – кліщі!

Друк
PDF

Кліщі широко поширені в змішаних лісах, їх можна зустріти на присадибних ділянках, у дачних селищах, парках, скверах та інших зелених зонах міст.

Найбільш жваві вони навесні (травень, червень) і частково восени (вересень). Кліщі активно не нападають, а очікують здобич на відкритих місцях: лісових галявинах, пасовищах, у чагарниках, на узбіччях лісових доріг і стежок, де вони піднімаються на трав'янисті рослини і кущі на висоту до півтора метрів і чіпляються за одяг людей, що проходять повз них. Активними вони бувають у ранкові та вечірні години. Присмоктуються частіше всього під пахвами, на шиї, грудях, у пахових складках. Укус кліща фактично невідчутний, оскільки його слина містить анестезуючу речовину. Проблеми від такого укусу можуть бути різні – від запалення та алергічної реакції до вірогідної передачі збудників важких інфекційних захворювань.

Детальніше...

Поради щодо проведення випускних вечорів та свята «Останнього дзвоника»

Друк
PDF

Наближається пора випускних вечорів та свята «Останнього дзвоника», під час святкування яких можуть виникнути спалахи кишкових інфекцій та харчових отруєнь, основними причинами яких є порушення санітарно-гігієнічних вимог, зокрема в частині дотримання технології приготування страв, зберігання швидкопсуючих  харчових продуктів та готових страв, недотримання правил особистої гігієни тощо.

Детальніше...

Відзнаки Міністерства охорони здоров'я України отримали працівники держсанепідслужби області

Друк
PDF

З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи працівникам держсанепідслужби області, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, були вручені відзнаки Міністерства охорони здоров’я України.

Детальніше...

Наслідки Чорнобильської аварії на постійному контролі

Друк
PDF

Chernobyl DisasterМинуло вже 30 років після страшної аварії на ЧАЕС. Катастрофа була спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнованим, і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Офіційно понад 100 тисяч людей були змушені покинути свої домівки.

Цю дату ого­лошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіа­ційних аварій і катастроф в Україні, Росії та Білорусі. Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення довкілля, негативного впливу на здоров’я людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.  Аварія суттєво змінила радіаційну обстановку на Європейському континенті.

Детальніше...

Малярія

Друк
PDF

 Малярія завжди була і є однією з найнебезпечніших інфекційних хвороб людини. На сьогоднішній день за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 100 країн, половина з яких заходиться в Африці, південніше Сахари є ендемічними з малярії (тобто на території цих країн малярія є поширеною), там реєструється близько 90% випадків. Хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході, 70% випадків припадає на Індію, Бразилію, Шрі-Ланку, В'єтнам, Колумбіюта Соломонові острови. В районах, небезпечних на малярію, мешкає 2,4 мільярди людей,малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно хворіють на малярію до 500 млн. людей і більше 1,5 млн. помирають, з них близько 90% - діти молодшого віку. За останнє десятиліття з третього місця за числом смертних випадків у рік  малярія вийшла на перше серед інфекційних захворювань. Щороку близько 30 000 відвідувачів небезпечних районів хворіють на малярію, 1% з них вмирає.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.