Інформація для населення

Заняття на базі обласного лабораторного центру

Друк
PDF

 

В рамках соціального партнерства на базі Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» кафедрою організації заходів цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України під керівництвом доцента, полковника Д. Журбинського та старшого викладача А. Тарасенка проведені заняття з дисципліни «Небезпека радіаційного, хімічного та біологічного походження», на яких курсанти глибше ознайомились з питаннями організації забезпечення радіаційної безпеки населення. 

Мета занять – практичне засвоєння механізму дії радіаційних факторів на організм людини та навколишнє середовище, підтвердження рівня теоретичної і практичної підготовки курсантів для забезпечення радіаційної безпеки.    

В відпрацюванні навчальної програми приймали участь завідувач лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» Л.Мукомел та лікар з радіаційної гігієни Л.Печериченко.

20180206_103814т.jpg

Завідувач лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів Л. Мукомел 

проводить практичне навчання з спектрометричного контролю 

20180206_105524р.jpg 20180206_105149н.jpg 20180206_105420н.jpg

Лікар з радіаційної гігієни Л. Печериченко проводить

теоретичні заняття з радіаційної безпеки

Що потрібно знати про небезпеку роботи в закритих ємкостях

Друк
PDF

Детальніше...

Щодо здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області

Друк
PDF

кір201802.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» продовжується здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області.

За результатами нагляду станом на 05.02.2018 року зареєстровано 19 випадків хворих на кір, з яких 14 осіб були не щеплені проти даної інфекції. Так, в Золотоніському районі зареєстровано 14 випадків захворювання на кір, Лисянському та Звенигородському районах по 2, Маньківському районі - 1. Серед захворілих осіб – 10 дітей віком до 17 років.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров'я України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Основним профілактичним заходом проти кору є вакцинація. Щеплення від кору потрібно робити діткам у віці 1 року, повторне щеплення - в 6 років. Вакцинацію проти кору необхідно проводити тим, хто не був раніше щеплений проти даного вірусу, та не хворів ним, підліткам в 15-17 років і дорослим до 30 років.

При щепленні імунітет до хвороби виробляється практично у 100% дітей на другому році життя через один місяць після вакцинації.

Люди, що перехворіли на кір, зберігають стійкість до цього вірусу на все подальше життя. Рецидиви спостерігаються вкрай рідко. Діти до 3-6 міс, що перебувають на грудному вигодовуванні (при умові, що мати хворіла на кір), мають майже 100% імунітет (лише на період годування груддю).

Тож, при виникненні перших симптомів, негайно звертайтеся до медичних установ, адже Ваше здоров’я у Ваших руках!

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання!

Друк
PDF

дифтерія18.jpg«Протидійте хворобі спочатку - пізно думати про ліки, коли вона вкорінилася від тривалого зволікання»

Публій Овідій Назон.

Дифтерія – (лат. - diphtheria) – гостре інфекційне захворювання, що викликається токсигенними штамами дифтерійної палички (Corynebacterium diphtheriae).

Згадки про цю інфекцію зустрічаються ще в працях лікарів І – ІІ ст. н.е., які описували хворобу під назвою «смертельна виразка глотки», «задушлива хвороба», «зашморг задушеного». До ХVII ст. ця недуга мала назву сирійської хвороби, А. Труссо в ХІХ ст. запропонував термін «дифтерія», що зберігся до наших днів. Дифтерійна коринебактерія, що продукує екзотоксин, який і зумовлює тяжкість захворювання, відкрита Клебсом і Леффлером в 1883 - 1884 роках.

Детальніше...

Щодо захворюваності на ботулізм

Друк
PDF

ботулізммЗ початку 2018 року в області зареєстровано два випадки захворювання на ботулізм у мешканців м.Сміла та с.Моринці Звенигородського району після вживання курячої домашньої тушонки та м’ясного домашнього паштету без термічної обробки.

Консерви вочевидь були приготовлені з порушенням елементарних санітарних правил та технологічних процесів, що й послужило причиною захворювання.

Ситуацію ускладнило несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, які на сьогоднішній день після проведеного лікування виписані з інфекційних стаціонарів у задовільному стані.

За 2017 рік зареєстровано 8 випадків захворювання на ботулізм з загальною кількістю 9 потерпілих, 3 з яких померли. Захворювання на ботулізм реєструвались в м.Черкаси, Черкаському, Золотоніському, Чорнобаївському, Корсунь-Шевченківському, Катеринопільському районах.

Бактеріологічно діагноз підтверджено у 7 потерпілих, що складає 77,7% від загальної кількості потерпілих. Реєструвались типи «В» та «Е» збудника ботулізму.

У 33 % випадків ботулізм пов'язаний із вживанням риби в’яленої, в 57% – консервів м’ясних та рибних, що були виготовлені у домашніх умовах.

Ще раз звертаємо увагу, що для попередження захворювання слід дотримуватись технології приготування консервованих харчових продуктів, зокрема м’ясних та овочевих консервів, в’ялених і копчених виробів з риби та м’яса, проводити термічну обробку домашніх консервів перед вживанням та своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Щодо здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області

Друк
PDF

кір290118.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжується здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області.

За результатами нагляду станом на 29.01.2018 року зареєстровано 18 випадків хворих на кір, з яких 13 осіб були не щеплені проти даної інфекції. Так, в Золотоніському районі зареєстровано 13 випадків захворювання на кір, Лисянському та Звенигородському районах по 2, Маньківському районі - 1. Серед захворілих осіб – 10 дітей віком до 17 років.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Основним профілактичним заходом проти кору є вакцинація. Щеплення від кору потрібно робити діткам у віці 1 року, повторне щеплення - в 6 років. Вакцинацію від кору необхідно проводити тим, хто не був раніше щеплений проти даного вірусу, та не хворів ним, підліткам і дорослим до 30 років.

При щепленні імунітет до хвороби виробляється практично у 100% дітей на другому році життя через один місяць після вакцинації.

Люди, що перехворіли на кір, зберігають стійкість до цього вірусу на все подальше життя. Рецидиви спостерігаються вкрай рідко. Діти до 3-6 міс, що перебувають на грудному вигодовуванні (при умові, що мати хворіла на кір), мають майже 100% імунітет (лише на період годування груддю).

Тож, при виникненні перших симптомів, негайно звертайтеся до медичних установ, адже Ваше здоров’я у Ваших руках!

Координаційна нарада ОДА з питань профілактики інфекційних захворювань

Друк
PDF

нарада290118.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» 29.01.2018 року прийняла участь в координаційній нараді Черкаської обласної державної адміністрації з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, голів райдержадміністрацій, міських голів, голів об’єднаних територіальних громад.

На нараді обговорено питання стану моніторингу інфекційної захворюваності та епідситуації з захворюваності на кір в області.

З метою упередження розповсюдження кору на території області, спалахів інфекційних хвороб та їх наслідків прийняті відповідні рішення.

Щодо здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області

Друк
PDF

24.01.2018.jpgДержавною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» продовжується здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області.

За результатами нагляду станом на 23.01.2018 року зареєстровано 17 випадків хворих на кір, з яких 12 осіб були не щеплені проти даної інфекції. Так, в Золотоніському районі зареєстровано 12 випадків захворювання на кір, Лисянському та Звенигородському районах по 2, Маньківському районі - 1. Серед захворілих осіб – 9 дітей віком до 17 років.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Наголошуємо, що основним способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Вона здійснюється живою протикоревою вакциною, яка формує надійний та тривалий імунітет у 95 - 97% щеплених, а також попереджує розвиток ускладнень. Вакцинація проводиться у віці 12 місяців, з подальшою ревакцинацією у 6 років.

При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися за допомогою до лікаря та не займатися самолікуванням. Своєчасне звернення за медичною допомогою - запорука збереження Вашого здоров’я!

Щодо проведення досліджень на кір

Друк
PDF

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє,що в області та в Україні в цьому році відмічається підвищення рівня захворюваності на кір. Даною хворобою хворіють діти та дорослі, у яких відсутній імунітет до вірусу кору. Враховуючи ускладнення епід.ситуації з кору, вірусологічна лабораторія установи має можливість на платній основі провести дослідження сироватки крові на наявність антитіл класу IgG до вірусу кору (наявність імунітету).

Бажаючі провести таке дослідження мають забрати кров в кількості 3-4 мл у маніпуляційному кабінеті за місцем проживання та доставити її за адресою лабораторії: м.Черкаси, вул. Волкова,3.

Графік роботи: з 8-00 до 16-00 без перерви на обід.

Контактний телефон  - 36-07-17

Про засідання обласного штабу з реагування на ситуацію з поширення кору

Друк
PDF

В Управлінні охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації 17 січня 2018 року відбулося засідання обласного оперативного штабу з реагування на ситуацію з поширення кору в області, в роботі якого взяли участь провідні фахівці лабораторного центру. На засіданні обговорена епідситуація з захворюваності на кір.

Прийняті відповідні рішення, які направлені на запобігання масових захворювань на кір серед населення області.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.