Інформація для населення

 br 02

В області ускладнюється ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ. За попередній тиждень на ці недуги на Черкащині захворіли 9 860 осіб, з них понад 5100 – діти до 17 років. Більше половини захворілих – жителі Черкаського району, у місті Черкаси – 3004 захворілих (31% від загальної кількості). Про це розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Детальніше...

aa5d87add047f8671c0d5cc82b77efff

За статистичними даними КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» у 2023 році у населення області зареєстровано 4 967 захворювань на злоякісні новоутворення, з них 22 випадки (0,4%) у дітей віком від 1 до 17 років, зокрема у дітей віком 1-4 років – 4 випадки, віком 5-9 років – 2 випадки, віком 10-14 та 15-17 років – по 8 випадків.

У структурі злоякісних новоутворень дитячого населення Черкаської області найбільшу частину займають новоутворення крові та нервової системи, а саме мозку. Від цієї недуги минулого року померли 4 дитини.

На облік у зв’язку з онкопатологією у 2023 році було взято 21 дитину, у двох з них діагностовано лімфому на ІV стадії розвитку хвороби.

Детальніше...

alt

Здоровий шлунок, як один з органів травної системи, значно впливає на якість нашого життя. За певних несприятливих умов епітеліальні клітини шлунка, які виробляють ферменти для подальшого перетравлення їжі, здатні перетворюватися у ракові клітини.

Не можна однозначно назвати причину, яка спричиняє рак шлунка, проте відомо, що він виникає внаслідок поєднання факторів навколишнього середовища та накопичення специфічних мутацій.

Рак шлунка може вражати будь-яку частину шлунка, проте, частіше це основна частина органу (тіло шлунка).

Рак шлунка у структурі онкологічних захворювань по Черкаській області за 2023 рік серед жінок становить 3,6%, а серед чоловіків – 5,8%. Питома вага занедбаних форм раку шлунку у 2023 році становить 42,3%.

Детальніше...

photo 2024-02-12 16-36-58

Світлана Нікітюк, завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного ЦКПХ 12 лютого провела інформаційно-просвітницький захід із педагогічним персоналом Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №33 імені Василя Симоненка.

Метою зустрічі стала необхідність популяризації здорового харчування серед школярів та в межах виконання обласної програми «Реформування системи шкільного харчування на період до 2029 року».

Детальніше...

 rak zahvor

Більшість українців знає, що миття рук, дотримання дистанції та вакцинація є базовою профілактикою ГРВІ. Але чи знали ви, що можна знизити власні шанси захворіти на рак?

Міжнародне агентство ВООЗ з вивчення раку (МАВР) підготувало рекомендації, які виконати може кожен!

Детальніше...

В Україні це неформальне свято відзначається 9-й рік поспіль саме 13 лютого – як нагадування про безпечні статеві стосунки. Цього дня у 40 країнах світу проходять інформаційно-просвітницькі заходи, на яких говорять про профілактику ВІЛ/СНІД та захист під час статевих контактів.

Символічний зміст цього дня полягає у єднанні зусиль різних організацій заради покращення сексуальної освіти і профілактики здоров’я.

Детальніше...

 ins

150 хвилин фізичної активності на тиждень можуть стати добрим союзником у боротьбі з інсультом.

Детальніше...

414552535 438932791791888 6233840626539636350 n

Однією з найскладніших тем у сфері психічного здоров’я є самогубства, особливо, коли йдеться про ризик дитячих суїцидів. Страх того, що розмова може підштовхнути до дії, нерозуміння, як спілкуватися на тему самогубства, та власні переживання часто заганяють у глухий кут навіть найвідповідальніших дорослих. Через це дитина може залишитися наодинці з власними страхами та переживаннями.

Центр громадського здоров'я та БФ «Голоси дітей» підготували детальний опис можливих ознак суїцидальних думок у дитини, поради щодо підготовки до розмови про це та номери, за якими можна отримати підтримку фахівців.

Детальніше...

 epileps

12 лютого відзначається Всесвітній день обізнаності про епілепсію. Його започатковано у 2008 році з метою розвінчання міфів та привернення уваги до хворих на цю недугу.

Детальніше...

 zol 01

Наш вакцинальний автобус продовжує виїзди у сільську місцевість, щоб медичні послуги стали доступніші для жителів віддалених населених пунктів. Цього разу для проведення виїзного вакцинально-профілактичного заходу фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб об’єднали свої зусилля з колегами Золотоніського районного відділу Центру та працівниками Золотоніського міського ЦПМСД.

Детальніше...

cancer-screening

За даними КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» у 2023 році взято на облік 4 323 хворих з вперше встановленим діагнозом на онкозахворювання, з них у 106 випадках хвороба виявлена при проведенні профоглядів, 1 054 випадки раку IV (останньої) стадії, 2 434 особи з летальними наслідками.

Враховуючи високі показники на онкологічні захворювання в області Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб пропонує жителям області проходити своєчасні профілактичні скринінгові обстеження.

Детальніше...

 teb

У зв’язку з ускладненням епідеміологічної ситуації з грипу та ГРВІ відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської обласної військової адміністрації.

У своєму виступі генеральний директор ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», головний державний санітарний лікар області Володимир Папач поінформував членів комісії про стан захворюваності на грип та ГРВІ в області, розвиток епідситуації.

Детальніше...

 bryfing

Четвертого лютого відзначали Всесвітній день боротьби проти раку, а нині в Україні, на Черкащині зокрема, триває інформаційно-просвітницький тиждень з питань запобігання цієї недуги. За даними ВООЗ, у 2022 році було зареєстровано близько 20 млн. нових випадків захворювань на рак та 9,7 млн. – летальних. Рак займає друге місце після серцево-судинних захворювань серед основних причин смерті людей. Про це розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Детальніше...

 kalendar

Коли мова йде про онкозахворювання, кожен з нас може зробити дві речі:

  • приділяти увагу профілактиці;
  • прислухатись до змін в організмі та слідкувати за здоров’ям, щоб виявити хворобу на ранніх стадіях.

Детальніше...