Інформація для населення

Увага! Ботулізм!

Друк
PDF

ботулізм_31072019.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує

В області зареєстровано випадок захворювання на ботулізм у мешканця с. Богуславець Золотоніського району після вживання в’яленої річкової риби домашнього приготування.

Наступного дня з’явилися нудота, багаторазова блювота, пронос, ознаки зневоднення організму, порушення зору.

Після звернення до Золотоніської центральної районної лікарні 30.07.2019 року хворий госпіталізований у реанімаційне відділення.

Потерпілому введено 30.07.2019 протиботулінічний полівалентний анатоксин, стан хворого середньої важкості.

Звертаємо увагу про необхідність дотримання головних вимог технології приготування консервованих харчових продуктів, зокрема м’ясних консервів, в’ялених і копчених виробів з риби та м’яса щодо термічної обробки домашніх консервів перед вживанням та своєчасно звертатися за медичною допомогою в разі появи перших симптомів захворювання.

Наполегливо не рекомендуємо купувати в’ялену, копчену, солону рибу, домашні консерви в місцях несанкціонованої торгівлі!

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку 2019 року(станом на 25.07.19) зареєстровано 726 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 59,6.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м. Черкаси – 179 випадків, Канівському – 81, Чигиринському – 61, районах, м. Умань– 50, К – Шевченківському – 49, Кам’янському– 42, Маньківському – 40, Золотоніському– 35, Черкаському – 31 районах, м.Сміла–27,Смілянському–21,Городищенському– 19, Монастирищенському– 16, Жашківському – 15, Христинівському–13, Лисянському –11, Уманському –10,Драбівському–9,Чорнобаївському–6,Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3 випадки, м. Ватутіне та Шполянському районі по1випадку.

Детальніше...

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку 2019 року (станом на 18.07.19) зареєстровано 726 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 59,6.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м. Черкаси – 179 випадків, Канівському – 81, Чигиринському – 61, районах, м. Умань– 50, К – Шевченківському – 47, Кам’янському– 42, Маньківському – 40, Золотоніському– 34, Черкаському – 30 районах, м.Сміла–27, Смілянському–21, Городищенському– 19, Монастирищенському– 16, Жашківському – 15, Христинівському–13, Лисянському –11, Уманському –10, Драбівському–9, Чорнобаївському–6, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3 випадки, м. Ватутіне та Шполянському районі по 1 випадку.

Детальніше...

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку 2019 року(станом на 11.07.19) зареєстровано 723 випадки кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 59,4.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м.Черкаси – 178 випадків, Канівському – 79, Чигиринському – 61, районах, м.Умань – 50, К – Шевченківському – 49, Кам’янському – 42, Маньківському – 40, Золотоніському – 35, Черкаському – 31 районах, м.Сміла – 27, Смілянському – 20, Городищенському – 19, Монастирищенському та Жашківському – по 16, Христинівському – 13, Лисянському –11, Уманському – 10, Драбівському – 9, Чорнобаївському – 6, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах – по 3 випадки, м. Ватутіне та Шполянському районі по 1 випадку.

Детальніше...

Додаткові заходи щодо профілактики кору в області

Друк
PDF

100720197.jpgПід головуванням заступника голови обласної державної адміністрації, першого заступника голови комісії Омаргалієва К. С., 04 липня 2019 року відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації. На порядок денний винесено питання про ситуації із захворюванням на кір та заходи щодо імунізації населення. У роботі комісії прийняли участь спеціалісти управління охорони здоров’я, цивільного захисту, департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

На комісії відмічено, що за оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України з початку року на кір захворіло 54 065 осіб, з них – 25 439 дорослих та 28 629 дітей. Загалом в Україні від ускладнень кору померли 18 громадян.

На фоні спалаху кору в Україні станом на 27.06.2019 у Черкаській області зареєстровано 713 випадків кору (інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 58,6), 261 з яких діти 0-17 років (36,6%). Друге місце 1-4 роки 24,5%, третє 10-14 років 22,6%, четверте 15-17 років 18,8% та п’яте 0-1 рік 7,3%.

Детальніше...

ОБЕРЕЖНО – ЛЕПТОСПІРОЗ!

Друк
PDF

лептоспіроз.jpgВ липні поточного року в області зареєстровано 2 випадки захворювання на лептоспіроз.

В Драбівському районі захворіла дитина 14 років, а в Городищенському районі - чоловік 38 років, який від лептоспірозу помер. Захворювання пов’язані з купанням та рибною ловлею в місцевих ставках з непроточною водою ,береги яких заросли очеретом та заселені  гризунами .

Детальніше...

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»з початку 2019 року(станом на 04.07.19) зареєстровано 719випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 59,1.

Захворювання реєструвались на 24 адміністративних територіях, зокрема: м.Черкаси – 179 випадків, Канівському – 79,  Чигиринському – 61, районах, м.Умань– 50,К – Шевченківському – 47, Кам’янському– 42, Маньківському – 40,Золотоніському– 34, Черкаському – 30районах, м.Сміла–27, Смілянському – 20,Городищенському– 19, Монастирищенському– 16,Жашківському – 15, Христинівському–13, Лисянському –11,Уманському –  10, Драбівському – 9, Чорнобаївському–6, Звенигородському,  Катеринопільському та Тальнівськомурайонах – по 3випадки,м. Ватутіне та Шполянському районі по1випадку.

Детальніше...

Рекомендації щодо профілактики харчових отруєнь під час проведення випускних вечорів

Друк
PDF

випускний.pngНаближається пора випускних вечорів під час святкування яких можуть виникнути спалахи кишкових інфекцій та харчових отруєнь, основними причинами яких є порушення санітарно-гігієнічних вимог, зокрема в частині дотримання технології приготування страв, зберігання швидкопсуючих харчових продуктів та готових страв, недотримання правил особистої гігієни тощо.

З метою профілактики харчових отруєнь Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» рекомендує:

-  дотримуватись санітарних норм і правил при проведенні свята, зокрема при організації   харчування учасників заходів;

- не використовувати виготовлених в домашніх умовах епідемічно-небезпечних продуктів (кондитерських виробів з кремом, морсів, заливних страв, напівфабрикатів, тощо);

- продукти, які швидко псуються, слід зберігати в холодильнику при температурі не вище + 40С, дотримуватись встановлених гарантованих термінів зберігання;

- овочі та фрукти при споживанні слід добре промивати питною водою;

- провести роз’яснювальну роботу серед вчителів, батьківських комітетів щодо недопущення вживання алкоголю учнями та дотримання правил особистої гігієни.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або викликати «швидку»допомогу . Не рекомендовано займатись самолікуванням.

Використання цих порад допоможе вам провести ці свята, не зашкодивши своєму здоров’ю.

Міази

Друк
PDF

міаз_1.jpgПора літа, осені- це пора овочів, ягід, зелені, відпочинку на природі. Хто з нас не любить поласувати шашликом, копченою ковбасою, та іншими м’ясними, рибними делікатесами. Вживаючи їх та недотримуючись санітарно-гігієнічних правил, ми можемо заразитись глистами – аскаридами (людини, собаки), волосоголовцями, трихінелами, опісторхами, які викликають захворювання аскаридоз, трихоцефальоз, токсокароз, опісторхоз. Хворіють в рівній мірі дорослі і діти, як у сільській місцевості, так і в місті. Джерелом зараження є хвора людина, тварини (собаки, коти) і навіть мухи. Личинки мух викликають таке захворювання, як міаз. Що ж це за хвороба?

Детальніше...

Щодо проведення круглого столу з питань створення Центру громадського здоров'я

Друк
PDF

60616856_594772824333073_4482652234349281280_n.jpg14 травня 2019 року в.о.директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центрМОЗ України» Тищук М.М., заступник директора Чиж В.Г., головний бухгалтер Кравченко І.В. прийняли участь у круглому столі з питань розвитку системи громадського здоров’я в області, який відбувся в прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації за участі голови обласної державної адміністрації Вельбівця О. І., першого заступника Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ляшка В. К., заступника начальника УОЗ ОДА, начальника відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям Кошової Л.М., голови комісії з охорони здоров’я Черкаської обласної ради Парамонова В.В., начальника управління майном обласної ради Петрова В.В., головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ЧОР Левченко П.Ю., начальника КЗ «Черкаський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» ЧОР Черепенко Л.П., головного лікаря КЗ «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» ЧОР Олійника М.І, голови правління БО «Від серця до серця» Несват Н.А., інших представників громадськості.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.