m Інформація для населення

Інформація для населення

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 645 випадків коронавірусної інфекції, 25 хворих померло та 475 хворих одужали. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м.м. Черкаси, Cміла, Умань, Золотоніському, Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 172 зразки біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 2339

- Зареєстровано нових випадків підозри– 16

- Підтверджено за добу - 3

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 642 випадки коронавірусної інфекції, 24 хворих померло та 458 хворий одужав. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м. м. Черкаси, Cміла, Умань, Золотоніському, Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 29 зразків біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 2023

- Зареєстровано нових випадків підозри– 0

- Підтверджено за добу - 0

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 627 випадків коронавірусної інфекції, 23 хворих померло та 441 хворий одужав. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м.м. Черкаси, Cміла, Умань, Золотоніському, Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 571 зразок біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1993

- Зареєстровано нових випадків підозри– 27

- Підтверджено за добу - 11

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 616 випадків коронавірусної інфекції, 22 хворих померло та 431 хворий одужав. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м. м. Черкаси, Cміла, Умань, Золотоніському, Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 575 зразків біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1966

- Зареєстровано нових випадків підозри– 21

- Підтверджено за добу - 2

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 614 випадків коронавірусної інфекції, 22 хворих померло та 426 хворих одужало. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м. м. Черкаси, Cміла, Умань, Золотоніському, Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 506 зразків біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1946

- Зареєстровано нових випадків підозри– 25

- Підтверджено за добу - 9

БЕРЕЖІТЬ СВОЇХ БАТЬКІВ ВІД COVID-19

Друк
PDF

Коронавірусна інфекція (COVID-19) — вірусне зооантропонозне захворювання, спалах якого на сьогодні має пандемічні масштаби поширення у всьому світі. Хвороба характеризується перебігом у вигляді гострої вірусної інфекції з ураженням верхніх відділів респіраторного тракту (звичайна застуда), яка може переходити у тяжку форму пневмонії та задухи із ризиком смерті, особливо у літніх людей та тих хто страждає від хронічних хвороб. Генетичним аналізом доведено, що коронавірус (SARS-CoV-2) має ідентичність з вірусом кажанів та вірусом SARS-CoV, який викликає атипову пневмонію. У довкіллі коронавіруси (SARS-CoV-2) нестійкі, поза організмом залишаються життєздатними від 3 годин до 4 днів в залежності від поверхні об’єкта та чутливі до найпростіших дезінфікуючих засобів.

Інфекція (COVID-19) поширюється від людини до людини повітряно - крапельним шляхом (при кашлі, чханні, розмові, поцілунках тощо), повітряно – пиловим та контактним шляхом. Джерело інфекції - хворий або носій коронавірусу.

Інкубаційний період хвороби становить від 3 до 14 днів, в середньому кожна інфікована людина потенційно передає вірус ще 2,2 особам.

Найпоширенішими початковими симптомами хвороби є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в окремих випадках - діарея або кон'юнктивіт. Специфічне лікування відсутнє.

При інфікуванні спостерігається різна структура клінічного прояву: 81% інфікованих людей мають легкі випадки COVID-19; 13,8% – важку хворобу; 4,7% – критичний стан (поліорганна недостатність) і 2,3% - летальних випадків. В Україні 70% смертей від COVID-19 припадає на людей віком від 60 років.

ВООЗ повідомила, що 95% тих, хто помер від COVID-19 у Європі, були людьми віком 60 років і більше. При цьому важливо розуміти, що люди похилого віку не є основним джерелом поширення інфекції: вони — її головні жертви. Головними причинами високої уразливості людей похилого віку до збудника COVID-19 називають знижений імунітет і супутні захворювання.

Щоб зробити себе, своїх літніх батьків менш вразливим до коронавірусу SARS-CoV-2 потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, особливо у людних місцях, мити руки; уникати близьких контактів з хворими, збалансовано харчуватись; пити достатню кількість рідини; провітрювати та зволожувати приміщення; вести здоровий спосіб життя; подбати про достатню кількість сну; не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження тощо. Літнім людям краще відмовитися від подорожей та залишатися вдома, щоб знизити ризик інфікування.

При початкових симптомах хвороби потрібно обов’язково звернутись до свого сімейного лікаря. Пам’ятайте - пізнє звернення за медичною допомогою може сприяти більш тяжкому перебігу хвороби та розвитку ускладнень, особливо у людей старшого віку.

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 605 випадків коронавірусної інфекції, 21 хворий помер та 408 хворий одужав. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м.м. Черкаси, Cміла, Умань, Золотоніському, Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 283 зразки біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1930

- Зареєстровано нових випадків підозри– 30

- Підтверджено за добу - 2

Хвороба легіонерів

Друк
PDF

За повідомленням інституту імені Р. Коха (Франція) після зняття карантинних заходів та відкриття готелів, спортивних споруд і басейнів можливе підвищення ризику розповсюдження легіонельозу (хвороби легіонерів).

Легіонельоз (хвороба легіонерів) - інфекційна хвороба, що викликається збудником Legionella pneumophila та характеризується враженням легенів, протікає по типу тяжкої пневмонії з високою летальністю (від 5% до 10%). Легкі форми (лихоманка Понтіак) схожі на респіраторну вірусну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2-5 діб, кашлем, сухістю та болем у горлі.

Шлях передачі хвороби - повітряний, аерозольний. Збудник потрапляє в організм людини через дихальні шляхи з аерозолем, який утворюється при роботі приладів систем водопостачання - кранів, душових сіток, джакузі та інших, які створюють дрібнодисперсний аерозоль води. У разі неправильного або відсутності відповідного обслуговування установок питної води, душових кабін, джакузі, зволожувачів або змішувачів води, у них може спостерігатися підвищений ріст цих бактерій.

Детальніше...

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 603 випадки коронавірусної інфекції, 21 хворий помер та 393 хворих одужало. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м. м. Черкаси, Cміла, Умань,Золотоніському,Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 38 зразків біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1900

- Зареєстровано нових випадків підозри– 5

- Підтверджено за добу - 0

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 585 випадків коронавірусної інфекції, 21 хворий помер та 388 хворих одужало. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м.м. Черкаси, Cміла, Умань,Золотоніському,Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 748 зразків біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1847

- Зареєстровано нових випадків підозри– 29

- Підтверджено за добу - 17

Рекомендації працюючим та населенню щодо профілактики перегрівання

Друк
PDF

Робота при температурі зовнішнього повітрябільше 37ºС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних(екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

В умовах підвищеної температури пропонуєтться допускати до роботи осібне молодше 25 і не старше 40 років.

Детальніше...

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 568 випадків коронавірусної інфекції, 21 хворий помер та 374 хворих одужало. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м.м.Черкаси, Cміла, Умань,Золотоніському,Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 568 зразків біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1819

- Зареєстровано нових випадків підозри– 19

- Підтверджено за добу - 4.

Моніторинг за захворюваністю на COVID - 19

Друк
PDF

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляємо, що в області зареєстровано 564 випадки коронавірусної інфекції, 21 хворий помер та 369 хворих одужало. Захворювання зареєстровані на 22 адмінтериторіях в м.м. Черкаси, Cміла, Умань,Золотоніському,Городищенському, Кам’янському, Лисянському, Канівському, Смілянському, Звенигородському, Маньківському, Черкаському, Уманському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському, Шполянському, Монастирищенському, Христинівському, Звенигородському, Жашківському та Тальнівському районах. За добу досліджено 317 зразків біоматеріалу від хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, з діагнозом - пневмонія, а також контактні особи, які спілкувалися з хворими з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ:

- Зареєстровано підозрілих випадків - 1799

- Зареєстровано нових випадків підозри– 14

- Підтверджено за добу - 2.

Радіозахисне харчування населення

Друк
PDF

Надходження штучних радіоактивних речовин у навколишнє середовище супроводжується накопиченням деякої їх кількості в продовольчій сировині, що використовується для виробництва харчових продуктів і далі безпосередньо в організмі людини.

Особливу актуальність і гостроту ця проблема набула після аварії на Чорнобильській АЕС. В нашій області під радіоактивне забруднення, де щільність цезію-137 переважає 1 Кі/км2, попали 103 населених пункти із 13 районів. Загалом, від аварії на ЧАЕС постраждали 154067 осіб, з яких потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи – 104637, дітей – 27781, ліквідаторів – 11203. Крім цього на територію області було відселено 1150 осіб з 30-ти кілометрової зони та інших радіоактивно-забруднених районів України, Білорусі, Росії.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.