Інформація для населення

Черкащани нехтують забороною купатися!

Друк
PDF

Новини ТРК "Віка" від 16.08.2018 з коментарем заступника директора з дослідження фізичних та хімічних факторів ДУ "Черкаський обласний лабораторний Міністерства охорони здоров'я України" щодо результатів дослідження води річки Дніпро.

переглянути відеозапис

Кількість отруєнь грибами зростає

Друк
PDF

14082018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області зростає кількість випадків отруєнь дикорослими грибами.

За 8 місяців поточного року зареєстровано 7 випадків отруєнь дикорослими грибами з 14 потерпілими, з них 1 дитина віком 17 років, всі випадки без смертельних наслідків.

На минулому тижні отруївся грибами мешканець м.Умань, який споживав відварені гриби жовтяки, сироїжки, моховики, зібрані у лісі с.Родниківка,Уманського району.

Перші симптоми отруєння (запаморочення, часте блювання) з’явилися наступного дня після вживання грибів. Потерпілий звернувся до швидкої медичної допомоги та був госпіталізований до Уманської міської лікарні.

Внаслідок проведеної терапії стан хворого покращився, та на 4 день його виписали з лікувального закладу.

Для запобігання отруєнню грибами ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, особливо дітям та літнім людям, та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при перших симптомів отруєння.   

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 09.08.2018 року з початку року виявлено 232 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 18,7.

Хвороба реєструвалась на 18 адміністративних територіях, зокрема: Жашківському районі – 40 випадків, Золотоніському районі - 39, м.Черкаси – 35, Городищенському районі – 32, м.Умань - 16, Канівському районі – 14, К.-Шевченківському районі – 10, Тальнівському районі – 9, Лисянському районі – 8,Черкаському районі – 7, Звенигородському та Смілянському районах по 4 випадки, Драбівському, Кам’янському та Маньківському районах по 3, м. Сміла та Чорнобаївському районі по 2, м. Ватутіне - 1.

Розподіл випадків захворювання на кір з 01.01.2018 року в Черкаській області (в абсолютних числах)

38802539_295061121266047_4678298568891564032_n.png

Серед захворілих осіб – 86 дітей віком 0-17 років (42,6 на 100 тис. населення). Найбільш середня питома вага хворих дітей у віковій групі 10-14 років – 27,9%. Друге місце посідає вікова група 5-9 років – 26,7%, третє 1-4 роки – 23,3%, четверте 15-17 років – 12,8%, діти віком від 0 до 1 року – 9,3%.

З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 41,8%, не вакциновані складають 30,6%, дві дози отримали – 22,4%, одну дозу – 5,2%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Профілактика полягає в підтримці рівня здоров’я в належному стані тане допущення виникнення захворювань.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що єдиним заходом попередження кору на сьогодні є вакцинація населення.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) - у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Бережіть своє здоров’я!

Лістеріоз: що потрібно знати та як уберегтися

Друк
PDF

linterios2018.pngЛістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами лістерія моноцитогенес. Ці бактерії широко розповсюджені у природі, їх знаходять у ґрунті, піску, воді. Резервуар лістерій – досить великий: це можуть бути дикі гризуни, сільськогосподарські тварини (особливо вівці і свині), домашні і дикі тварини (бродячі коти і собаки), а також дикі птахи, в тому числі голуби. Продукти харчування – молоко, м'ясо, риба, овочі, фрукти для збудника – просто відмінне живильне середовище для росту мікроорганізмів. У Центрі громадського здоров'я зазначили, що зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами та птахами, доглядом за ними, при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, особливо придбаний на стихійних ринках), через овочі і фрукти. Причому кількість лістерій у забруднених продуктах харчування може бути набагато більша, ніж у зовнішньому середовищі. Від людини до людини лістерії можуть передаватися фекально-оральним шляхом, тому дуже важливо дотримуватись правил гігієни і ретельно мити руки. Хвороба характеризується ураженням центральної нервової системи, септичними проявами, абортами, маститами або перебігає у формі безсимптомного носійства. За першими симптомами вона схожа на харчове отруєння. У випадку прогресування хвороби страждає центральна нервова система (головний мозок). Для літніх людей, осіб із ослабленим імунітетом, маленьких дітей та вагітних жінок наслідки можуть бути летальними. Тому важливо звернутись до лікаря, якщо у вас з’явилися ознаки харчового отруєння: слабкість, озноб, підвищена температура, діарея, блювота. Іншою формою хвороби може бути ангінозно-септична, яка нагадує ангіну. У разі ураження нервової системи з’являються ознаки  менінгіту, менінгоенцефаліту або абсцесу мозку. Небезпечна бактерія може бути у м’ясі, рибі, овочах, фруктах, воді відкритих водойм, ґрунті, піску, молоці, на посуді .носія чи хворого (в тому числі на дверних ручках, меблях, унітазі, яких торкався хворий або носій). 

В Україні у 2018 році зафіксовано 2 випадки захворювання на лістеріоз. Перший – у Львівській області, захворіла жінка 1999 р.н. на ангінозно-септичну форму лістеріозу, після лікування в стаціонарі одужала. Другий випадок –  летальний, чоловік 1949 р. н. у Києві помер у липні 2018 року від лістеріозу з ураженням тканини головного мозку. Із 2007 по 2017 рік в Україні зареєстровано 22 випадки лістеріозу. Із них 11 – в 2017 році. Шестеро хворих померло, із них четверо – новонароджених дітей.

В області захворювання на лістеріоз не реєструються. ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено 528 проб (м’ясо,молоко, риба, овочі, дитяче харчування) та 128 гризунів, збудник лістеріозу не виявлявся.

На щастя, сприйнятливість до лістерій у людей невисока. Наша імунна система вміє боротися з цими бактеріями, не допускаючи розвитку хвороби. Захворювання в основному вражає людей зі зниженим імунітетом. Це можуть бути хворі на СНІД та цукровий діабет, особи, які отримують хіміо- і гормональну терапію, люди похилого віку, діти першого року життя, вагітні жінки. Імовірність розвитку лістеріозу у вагітних жінок приблизно в 20 разів вище, ніж у інших дорослих людей. А у хворих на ВІЛ/СНІД ризик того, що при зустрічі з лістеріями розвинеться лістеріоз, вищий у 300 разів.

З метою профілактики зараження містеріями необхідно:

- всі продукти харчування піддавати належній термічній обробці (варіння, смаження, запікання), яка на 100% знищує лістерії.;

- при вживанні сирих овочів і фруктів ретельно їх промивайте, адже лістерії можуть бути на їх поверхні;

- не вживати пошкоджені овочі і фрукти (падалиця, тріщини, розломи) – лістерії, якщо вони були, можуть проникнути всередину;

- розігрівання у мікрохвильовій печі, бланшування, розморожування при кімнатній температурі не вбиває мікроорганізмів;

- мити овочі і фрукти потрібно відразу, як  ви принесете покупку додому.;

- не можна різати варені овочі для салату на дошці, де тільки що розрізали сире м'ясо;

- сирі та готові продукти не можна зберігати на одній полиці в холодильнику, особливістю лістерій є їх здатність розмножуватися у харчових продуктах навіть в холодильнику і морозильній камері

Дотримання цих простих заходів безпеки дозволить звести до мінімуму ризик зараження лістеріозом.

 

Епідситуація захворюваності на кір в області

Друк
PDF

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 02.08.2018 року з початку року виявлено 232 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 18,7.

Хвороба реєструвалась на 18 адміністративних територіях, зокрема: Жашківському та Золотоніському районах по 39 випадків, м.Черкаси – 37, Городищенському районі – 32, м.Умань - 15, Канівському районі – 14, К.-Шевченківському районі – 10, Тальнівському районі – 9, Лисянському районі – 8,Черкаському районі – 6, Звенигородському та Смілянському районах по 4 випадки, м. Сміла, Драбівському, Кам’янському та Маньківському районах по 3, Чорнобаївському районі - 2, м. Ватутіне - 1.

Розподіл випадків захворювання на кір з 01.01.2018 року в Черкаській області (в абсолютних числах)

 38505824_475863706152509_7424461882989215744_n.png

Серед захворілих осіб – 86 дітей віком 0-17 років (42,5 на 100 тис. населення). Найбільш середня питома вага хворих дітей у віковій групі 10-14 років – 27,9%. Друге місце посідає вікова група 5-9 років – 25,6%, третє 1-4 роки – 23,2%, четверте 15-17 років – 12,8%, діти віком від 0 до 1 року – 10,5%.

З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 42,3%, не вакциновані складають 30,6%, дві дози отримали – 22,4%, одну дозу – 4,7%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Профілактика полягає в підтримці рівня здоров’я в належному стані тане допущення виникнення захворювань.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що єдиним заходом попередження кору на сьогодні є вакцинація населення.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) - у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Бережіть своє здоров’я!

Отруєння дикорослими грибами за 7 місяців 2018

Друк
PDF

17.11.2017.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області зростає кількість випадків отруєнь дикорослими грибами.

За 7 місяців поточного року зареєстровано 6 випадків отруєнь дикорослими грибами з 13 потерпілими, з них 1 дитина віком 17 років, всі випадки без смертельних наслідків.

На минулому тижні отруїлася грибами сімейна пара з м.Умань, пенсіонери вживали відварені та смажені гриби дощовики, зібрані у Білогрудівському лісі Уманського району.     

Перші симптоми отруєння (слабкість, запаморочення, блювота) з’явилися вже за кілька годин після вживання грибів. Після звернення до швидкої медичної допомоги хворих госпіталізовано до Уманської міської лікарні у легкому стані.

Після проведеної інтенсивної терапії стан хворих покращився, за тиждень вони виписані з лікувального закладу.

Для запобігання отруєнню грибами, ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, особливо дітям та літнім людям, та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні симптомів отруєння.

Щодо випадків отруєння дикорослими грибами

Друк
PDF

04.06.2018.jpgДержавна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в області продовжують реєструватися випадки отруєнь дикорослими грибами.

На поточному тижні отруївся грибами мешканець с.Вільховець Звенигородського району. 64-річний пенсіонер вживав смажені гриби парасольки, зібрані у Вільховецькому лісі.  

Перші симптоми отруєння (слабкість, сонливість, галюцинації) з’явилися вже через годину після вживання грибів. Після звернення до швидкої медичної допомоги хворого госпіталізовано до Звенигородської центральної районної лікарні у важкому стані.

Наразі після проведеної інтенсивної терапії стан хворого покращився, за декілька днів він залишив лікувальний заклад.

66-річний мешканець м.Сміла, перебуваючи на відпочинку на базі «Виграївські дачі» в урочищі Виграїв Корсунь-Шевченківського району вживав смажені маслюки, зібрані в лісі поруч з базою відпочинку.

Через 2 години після вживання грибів у чоловіка з’явились важкість у животі, нудота, блювота. Машиною швидкої медичної допомоги потерпілий доставлений до Корсунь-Шевченківської центральної районної лікарні у стані середньої важкості.

Після надання невідкладної медичної допомоги хворий самовільно залишив лікувальний заклад.

Для запобігання отруєнню грибами, ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, особливо дітям та літнім людям, та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні симптомів отруєння.

Всесвітній день боротьби з гепатитом

Друк
PDF

28.07.2018.jpgЩороку 28 липня у багатьох країнах проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом. Датою для його впровадження став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B. Вперше такий день було проведено в 2008 році з ініціативи Міжнародного альянсу з боротьби з гепатитом. У 2011 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було внесено цю дату в свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом отримав офіційний статус.

Статистика свідчить, що в середньому кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають «лагідним убивцею».

Гепатит — загальна назва великої групи запальних захворювань печінкової тканини, що характеризуються жовтяницею, порушеннями функції печінки і серйозними ускладненнями. Існує вісім типів вірусів гепатиту: A, B, C, D, E, J, F, TT. Крім інфекції причинами розвитку гепатиту також можуть стати різні хімічні речовини (токсичні сполуки, алкоголь, лікарські препарати), що руйнують клітини печінки (гепатоцити).

Детальніше...

Сказ – смертельно небезпечна хвороба!

Друк
PDF

image001.pngСказ - особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тварини тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови або слизові оболонки під час укусу або при ослиненні. Резервуаром і переносником вірусу є лисиці, але основну загрозу для людей становлять домашні та бездомні тварини, зокрема собаки та коти, які заражаються сказом на природі через укуси диких тварин. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Ось чому за тваринами, які нанесли укуси людям, необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу.

Останній випадок захворювання на сказ людини в області зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі. За медичною допомогою батьки дитини, яка була покусана бродячою кішкою, не звернулися, через що необхідні щеплення не були проведені і дитина померла.

У поточному році  на 19-ти адміністративних територіях зареєстровано 62 випадки, з них 5 (8,0%) – серед диких звірів), серед собак-15(24,2%), котів-29 (46,8%). Найбільшого поширення ця інфекція набула у Черкаському, Смілянському, Катеринопільському, Канівському та Золотоніському районах. За антирабічною допомогою в травматологічні кабінети з приводу нападу тварин (собаки, коти, тхір, білка тощо) звернулося 1034 особи, з яких 276-ти призначено профілактичне лікування.

Заходи щодо боротьби зі сказом під керівництвом органів місцевої влади здійснюють наступні служби і відомства:

- органи лісового і мисливського господарства відповідають за роботи по регуляції щільності популяції лисиць та їх імунізацію проти сказу;

- органи житлово-комунального господарства ведуть реєстрацію домашніх собак, котів та проводять вилов бездомних тварин;

- ветеринарна служба проводить щеплення проти сказу домашнім собакам, котам, а в осередках сказу і сільськогосподарським тваринам, здійснює ветеринарний нагляд за тваринами, якінанесли пошкодження людям;

- медична служба забезпечує надання невідкладної медичної допомоги всім особам, які зазнали ризику інфікування вірусом сказу.

Для попередження зараження цією страшною хворобою необхідно уникати контакту з невідомими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, летючими мишами, котами і собаками. Поява диких звірів у денний час в населених пунктах або на господарських об’єктах - це неадекватна поведінка, що є проявом захворювання на сказ.

Якщо медицина ще не може вилікувати хворого на сказ, то з попередженням виникнення цієї хвороби вона успішно справляється шляхом проведення щеплень особам з підозрою на можливе зараження вірусом сказу.

Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринами необхідно:

- негайно поверхню рани рясно промити водою з милом, краї рани обробити спиртом або настоянкою йоду;

- негайно звернутися за медичною допомогою до місцевого медичного працівника;

- сприяти проведенню 10-денного ветеринарного нагляду за твариною, що нанесла укус, якщо вона жива і відома;

- невідкладно прийняти повний курс щеплень проти сказу, якщо такий був призначений.

Протипоказань проти щеплень немає, їх можна робити немовлятам, вагітним жінкам, старим людям. Препарати для щеплень виділяються безоплатно.

Основним і найбільш радикальним заходом щодо запобігання захворюваності людей на сказ є ліквідація хвороби серед тварин – носіїв і джерел збудника інфекції шляхом регулювання чисельності хижих звірів, знищення бродячих собак, котів та суворе виконання правил утримання домашніх тварин. Власники собак зобов’язані щорічно реєструвати їх та робити їм щеплення проти сказу.

До уваги Черкащан!

Друк
PDF

рад082017.jpg26 липня 2018 року в м.Черкаси на бул. Шевченка біля торгівельного закладу виявлено валізу, після обстеження якої співробітниками вибухотехнічної служби ДСНС, лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведені дослідження на наявність радіологічного забруднення на території, де виявлена підозріла валіза.

За результатами досліджень встановлено, що перевищень природного радіаційного фону, який притаманний для території області (7 до 24 мкР/годину), не виявлено.

Радіаційна ситуація залишається стабільною та знаходиться на постійному контролі лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», яка продовжує радіаційний моніторинг.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.