m Лістеріоз - маловідома хвороба.

Лістеріоз - маловідома хвороба.

Друк
PDF

Лістеріоз - це рідкісне інфекційне захворювання, що викликається бактеріями, які можуть жити на овочах, продуктах тваринництва, в грунті, сіні, тощо.

Основним розповсюджувачем збудника є гризуни. Свійські тварини і домашня птиця заражаються лістеріозом через корми та воду. Людина може заразитися при вживанні без належної обробки молочної та м'ясної продукції від хворих тварин, немитих овочів і непридатної для вживання води.

Захворюваність людей на лістеріоз не надто висока, хворіють, приблизно, 20% інфікованих осіб. В основному хвороба вражає людей похилого віку, новонароджених, хворих на цукровий діабет, людей, які страждають різного роду імунодефіцитами або важкою супутньою патологією, а також пацієнтів з різними онкологічними захворюваннями.

Ризик зараження лістеріозом у багато разів збільшується при вагітності, тому що у майбутньої матері відбувається зниження імунітету і зміна обміну речовин, що робить її організм більш чутливим до інфекцій. Хвороба вкрай негативно впливає на розвиток плоду.Якщо навіть дитина не помре в утробі матері, у неї будуть виявлені серйозні відхилення в розвитку.

Тривалість інкубаційного періоду після зараження у новонароджених дітей може складати п'ять днів, а у дорослих - від 18 до 70 днів. У деяких випадках після зараження людина може не захворіти, а стати тільки носієм інфекції. На початку захворювання лістеріоз легко прийняти за грип через те, що симптоми цих двох інфекцій дуже схожі, а саме: значне підвищення температури, біль у м'язах, нестерпний головний біль, пропасниця та слабкість, з'являється нудота, іноді - блювота. У хворих на лістеріоз на шкірі в області суглобів з'являється висип, а на обличчі утворюється фігура у вигляді "метелика". Незважаючи на те, що на ранніх стадіях лістеріоз можна повністю вилікувати, в більшості випадків хвороба діагностується занадто пізно і її лікування рідко закінчується успішно.

Щоб уникнути інфікування лістеріями рекомендується дотримуватись гігієнічних заходів при утриманні домашніх тварин, проводити знищення гризунів. При роботі зі свійськими тваринами необхідно використовувати засоби індивідуального захисту (маски, рукавички, респіратори). Для запобігання зараження рекомендується ретельно мити свіжі фрукти та овочі, не вживати воду з природних і штучних водойм, проводити достатню термічну обробку продуктів тваринництва. Страви з м'яса повинні бути ретельно обсмажені. Неприпустимо вживання м'яса з кров'ю. Свіже м'ясо необхідно зберігати окремо від інших харчових продуктів. Кожна господиня на кухні повинна мати окрему дошку для обробки м'яса. Якщо цього немає, то дошка після його обробки обов'язково повинна бути оброблена окропом.

Дотримання  цих простих заходів безпеки дозволить звести до мінімуму ризик зараження лістеріозом.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.