vudra1

Три роки тому, 11 березня 2020 року, Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила коронавірус пандемією. Як зустріли пандемію COVID-19 у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України та що змінилося за ці три роки – про це журналістам Суспільне Черкаси розповіла заступниця генерального директора з дослідження фізичних та хімічних факторів Наталія Видра.

Як прокоментувала Наталія Видра, у вірусологічній лабораторії обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжують підтверджувати коронавірус. За три роки зробили понад 570 тисяч ПЛР-тестів на COVID-19. Із них – майже третина виявилася позитивними.

«Обладнання для тестів у нас з’явилося влітку 2020 року, тому що спочатку всі дослідження наші спеціалісти проводили фактично вручну. Ми не уявляли тих масштабів, із якими зіткнулися. Тому що такого лавиноподібного збільшення хворих у нас ще не було», – зазначила заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб.

 alona kurinna

За словами фельдшерки-лаборантки вірусологічної лабораторії Черкаського обласного ЦКПХ Альони Курінної, у піки пандемії доводилося працювати навіть уночі:

«Працювати доводилось без вихідних, потрібно було робити свою роботу. За кожного пацієнта відчуваємо відповідальність, тому що це життя. Дуже багато людей хворіли і у тяжких станах були. Потрібно було якнайшвидше видати результат».

Детальніше дивіться у сюжеті Суспільне Черкаси.