botulizm

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

В області зареєстровано другий з початку року випадок захворювання на ботулізм у 56-річного мешканця с. Макіївка Черкаського району Черкаської області.

Хворий 01.10.2022 року вживав тушонку з гуски домашнього приготування, яка вочевидь була виготовлена з порушенням елементарних санітарних правил та технологічних процесів, що й послужило причиною захворювання.

Симптоми отруєння у хворого проявлялися впродовж чотирьох днів після вживання зараженого продукту (розлади зору, диспепсичні явища). Після звернення 11.10.2022 року до інфекційного відділення Смілянської міської лікарні та встановлення діагнозу «ботулізм»? чоловік направлений на госпіталізацію до комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня», де наразі перебуває на лікуванні у стані середньої важкості. Хворому введено протиботулінічну сироватку.

Звертаємо увагу про необхідність дотримання головних вимог технології приготування консервованих харчових продуктів, зокрема м’ясних консервів, в’ялених і копчених виробів з риби та м’яса, проводити термічну обробку домашніх консервів перед вживанням та своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Пам’ятайте, хворобу легше попередити, ніж лікувати!