grib10

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

05.10.2022 р. зареєстровано другий в поточному році випадок отруєння дикорослими грибами з двома потерпілими у Золотоніському районі Черкаської області.

Подружжя з с. Першотравневе Іркліївської територіальної громади 04.10.2022 року ввечері вживали відварені і смажені гриби вешенки, що назбирали у лісосмузі біля села.

Перші симптоми отруєння (слабкість, нудота, багаторазова блювота, біль у животі, запаморочення, діарея) з’явились вже за годину після вживання грибів.

Постраждалі 04.10.2022 року о 23.00 год. звернулись до швидкої  медичної допомоги, яка доставила їх до комунального некомерційного підприємства «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради, госпіталізовані у стані середньої важкості, де наразі перебувають на лікуванні.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» настійно радить:

  • відмовтеся від споживання дикорослих грибів;
  • якщо ж ви відправилися на полювання за грибами, не кладіть у кошик грибів,  які не знаєте, остерігайтесь пластинчатих грибів;
  • при появі перших ознак отруєння (нудота, блювота, діарея, запаморочення) – негайно звертайтеся до лікаря!

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

Не ризикуйте здоров’ям та життям своїм та своїх рідних!