Турова вакцинація дітей від поліомієліту продовжується…

Друк
PDF

Восени 2021 року в Україні зареєстрований випадок паралітичного поліомієліту. Проведене епідеміологічне розслідування встановило ще одну захворілу дитину. У відповідь на спалах Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення про проведення турової імунізації дітей у віці від 6 місяців до 6 років, які були щеплені частково, або не щеплені взагалі.    Робота по туровій імунізації від поліомієліту проводиться на всій території України відповідно до наказу МОЗ України від 30.12.2021 № 2922 « Про затвердження Плану заходів з реагування на спалах циркулюючого вакцино спорідненого поліовірусу тип 2».

Вакцинальна кампанія по поліомієліту стартувала 01.02.2022 року. Метою заходів стало забезпечення індивідуального захисту від небезпечного захворювання кожної дитини. Турова вакцинація проводиться одночасно з плановою імунізацією відповідно Календаря щеплень. На сьогодні ризики виникнення захворювань на паралітичний поліомієліт високі, обтяжені воєнним станом в Україні, масовою міграцією населення, порушенням санітарно-гігієнічного благополуччя.

Згідно вимог наказу облікування проведених щеплень проводиться в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). За даними НСЗУ по Електронній системі охорони здоров’я по Черкаській області станом на 31.03.2022 виконано 1134 турових щеплень ІПВ, що складає 41 % від запланованих 2740. Оскільки турова вакцинація передбачає щеплення першою і другою дозами ІПВ, то першою дозою охоплено 25 % дітей, а другою – 80%.

Проведений аналіз виконання щеплень проти поліомієліту в туровій вакцинації показав, що найменші обсяги від запланованих виконані в цільовій групі на першу дозу вакцинації. Основні причини – це відмови батьків від проведення щеплень та всі наслідки воєнного стану, який був введений у державі 24.02.2022 року.

На сьогодні всі заклади забезпечені імунобіологічними препаратами і мають змогу проводити всі види щеплень , в т.ч. і турових.

Шановні батьки! Пам’ятайте! Ліків від поліомієліту не існує!

Тільки вакцинація збереже ваших дітей і вас від небезпеки!