Поліомієліт повернувся в Україну

Друк
PDF

Поліомієліт - невиліковне інфекційне захворювання. Його спричиняє вірус поліомієліту, що вражає нервову систему та призводить до паралічу. Серед захворілих 5 - 10% помирають через ураження дихальних м’язів.

Поліомієліт – хвороба, яка супроводжувала людство на протязі всього існування. Вилікувати поліомієліт неможливо, але його можна попередити вакцинацією. На початку 90-х років було проведено кілька раундів масової вакцинації дітей, і досить довго не траплялося жодного випадку захворювання на поліомієліт в Україні.

Однак через те, що протягом останніх років вакцинування дітей було вкрай низьким, вірус знову повернувся в нашу країну з тяжким ускладненням - паралічу. За міжнародними медико-санітарними правилами, в Україні було оголошено спалах поліомієліту. Це означає, що діти мають високі ризики захворіти на цю смертельну хворобу.

На сьогодні для щеплень використовується два типи вакцини – це інактивована (вбита) вакцина (ІПВ), яка вводиться шляхом ін’єкцій. Ця вакцина використовується для рутинної імунізації для перших двох щеплень дітей у віці 2,4 місяці. Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – жива вакцина у вигляді рожевих крапель, яка використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей на територіях, куди повернувся і циркулює вірус, а також для проведення рутинної імунізації. Обидві вакцини є високоефективними і безпечними.

Протягом останніх 20 років ці вакцини врятували більше 5 мільйонів дітей від хронічного паралічу. Як правило, для забезпечення захисту дитині потрібно 4 дози вакцини проти поліомієліту, які отримуються відповідно Календаря щеплень. Однак у випадку спалаху вірусу необхідні додаткові дози, щоб максимально захистити малюків та припинити циркуляцію вірусу в країні. Навіть повністю вакцинованим дітям потрібно зробити додаткові щеплення ОПВ протягом кожного туру додаткових заходів з імунізації. Ризику передозування не існує!

Шановні батьки! Пам’ятайте: ліків від поліо не існує.

Єдиний захист від хвороби – щеплення!

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.