m Аналіз роботи вірусологічної лабораторії за 6 міс 2019 року

Аналіз роботи вірусологічної лабораторії за 6 міс 2019 року

Друк
PDF

Вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» за 6 місяців 2019 року проведено 4563 дослідження, з позитивними результатами у 860 випадках (19%).

На виконання наказу МОЗ України №732 від 06.11.2015 року та з метою отримання своєчасної об'єктивної інформації,щодо поширення захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції (далі ГРІ), а також для етіологічної розшифровки збудника епідемії грипу на території області методом полімеразно-ланцюгової реакції (далі ПЛР) обстежено 100 осіб, хворих з діагнозом грип, ГРІ, проведено 234 дослідження, у 43 (18%) виявлено РНК вірусу грипу типу А(Н3N2). Початок епідсезону по грипу 2018-2019рр., розпочався на початку жовтня 2018 року і продовжувався до кінця травня 2019 року, в період з січня по травень 2019 року в матеріалі від хворих на ГРІ виявлено РНК вірусу грипу типу А(Н3N2) та вірусу грипу типу А(Н1 панд). З метою ретроспективної діагностики захворюваності на грип з початку року обстежено 69 осіб та проведено 690 досліджень парних сироваток крові,у 24 випадках виявлено сероконверсію антитіл до вірусу грипу типу А(Н3N2) та вірусу грипу типу А(Н1 панд), що підтверджує етіологію збудника епідемії грипу на території області. Також досліджено 10 зразків секційного матеріалу від померлих з діагнозом грип та ГРІ. В одному випадку методом ПЛР виявлено РНК грипу типу А(Н1 панд).

Згідно наказу МОЗ України № 196 від 14.07.98 року з метою посилення заходів щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні та для забезпечення оцінки епідемічної ситуації в області щорічно проводиться вірусологічний моніторинг за хворими,етіологія захворювань яких може бути пов’язана з поліо чи іншими ентеровірусами, а саме: з неврологічними симптомами,хворими на гострі кишкові інфекції (далі ГКІ), респіраторні інфекції. Вірусологічно обстежено 48 хворих, проведено 100 досліджень, результат дослідження негативний. Методом ПЛР досліджено 38 проб біоматеріалу від хворих з різними діагнозами, у 2 виявлено РНК ентеровірусів (5,2 %).

Для розшифровки етіологічної структури гострих кишкових інфекцій в області за 6 місяців обстежено 404 хворих з діагнозом ГКІ, із них у 40 зразках було виявлено антиген ротавірусу (20%) і у 110–антиген норовірусу (53%). За останні два роки в етіологічній структурі гострих кишкових інфекцій почав домінувати норовірус.

З профілактичною метою обстежено 90 осіб за епідпоказами (контактні) з вогнищ ротавірусної інфекції. Виявлено 17 позитивних осіб (рота-13осіб-14%,норо-4 особи-4%).

У першому півріччі 2019 роу обстежено 304 особи з ознаками захворювання на кір на наявність антитіл класу IgM до вірусу кору, у 244 хворих виявлено позитивний результат (80%).

З метою виявлення антитіл класуIgM до вірусу гепатиту А з діагностичною та профілактичною метою обстежено 17 осіб, позитивних не виявлено.

Для визначення парентеральних вірусних гепатитів В і С методом ІФА обстежено 1165 осіб на наявність HBsAg, та антитіл до вірусного гепатиту С.Позитивні результати у 2019 році склали: HBsAg– 1,5%, а/т НСV-4,7%. Як і на HBsAg , так і на а/т НСVпомітні коливання відносно кількості обстежених осіб та кількості позитивних результатів, однак саме кількість позитивних результатів на НСV значно відрізняється від кількості позитивних на HBsAg.

За 6 місяців проводився моніторинг об’єктів навколишнього середовища з метою виділення поліо та ентеровірусів. За звітній період досліджено 92 проби з зовнішнього середовища, а саме: 44 проби з колекторів інфекційних лікарень, 17 проб господарчо-побутових вод, 34 зразків води відкритих водойм. Методом ПЛР виявлено РНК ентеровірусів у 5 пробах.

З метою вивчення циркуляції поліовірусів серед населення області обстежено 10 здорових дітей, організованих дитячих колективів з профілактичною метою.

За даними моніторингу зразків з об’єктів довкілля за 6 місяців спостерігалась циркуляція вірусу гепатиту А - в стічній воді інфекційних стаціонарів: досліджено 96 проб, 6 позитивних (6,3%), в господарсько-побутових водах: 17 проб, 2 позитивні (11,8%) та у воді відкритих водоймищ 34 проби, позитивних не виявлено. Актуальним залишається обстеження водоймищ та господарсько-побутових вод на забрудненість їх антигеном вірусного гепатиту А, особливо, в період масового відпочинку людей на водоймах.

Вірусологічна лабораторія проводить тестування зразків сироваток крові з метою вивчення стану популяційного імунітету до вірусу кору,зокрема контроль за його зміною в різних вікових групах для виявлення прошарку сприйнятливих до кору осіб. З цією метою за перше півріччя 2019 року обстежено 581 особу області. Аналіз цих даних показав, що питома вага незахищених складає 45 %. При цьому найбільш ураженою групою є у віці 27-40 років..

Протягом звітного року здійснювався моніторинг за харчовими продуктами та продовольчою сировиною на вміст генетично модифікованих організмів. Досліджено 194 проби. Результати досліджень негативні.

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.